Na scenie pojawili się wybitni muzycy z wrocławskiej Akademii Muzycznej. Tradycyjny koncert noworoczny tym razem połączony był z inauguracją działalności Centrum Zdrowia Psychicznego w Stowarzyszeniu św. Celestyna w Mikoszowie.
W czwartek, 18 stycznia, w siedzibie Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie odbył się tradycyjny koncert noworoczny. Wydarzenie zostało połączone z symbolicznym otwarciem Centrum Zdrowia Psychicznego. Gości, wśród których znaleźli się m.in. wiceburmistrz Mariusz Kunysz oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Iwona Engel, a także pracownicy, pacjenci i podopieczni stowarzyszenia, powitały dr Krystyna Kobel-Buys oraz Małgorzata de Haan. Szczególnie ciepło przywitały także muzyków z wrocławskiej Akademii Muzycznej pod przewodnictwem dr Marii Zawartko, prezes Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego. Pani Maria prowadziła część artystyczną, podczas której na scenie zaprezentowali się wybitni muzycy w miłosnym repertuarze. Poziom ich występów był naprawdę imponujący, a publiczność zachwycona, o czym świadczyły gromkie brawa. Pojawił się także taneczny akcent – salsę w swoim wykonaniu zaprezentował Michał de Haan.
Podczas koncertu głos zabrała także dr Barbara Korzeniowska, dyrektor Centrum Zdrowia Psychicznego, działającego w ramach Stowarzyszenia św. Celestyna. – W zaproszeniu znalazło się takie zdanie: razem możemy więcej – zaczęła. – Z muzyką i z tym co ona ze sobą niesie, z tym że łagodzi obyczaje i łączy ludzi, wkraczamy w to, co nam przyniesie Centrum Zdrowia Psychicznego. Poradnia Zdrowia Psychicznego dla dorosłych w Celestynie istnieje od lat. W poszukiwaniu dróg rozwiązania problemów, które są związane ze zdrowiem psychicznym, przez Ministerstwo Zdrowia został uruchomiony pilotażowy program: Centrum Zdrowia Psychicznego. Różnica jest taka, że patrzymy trochę z lotu ptaka na naszych podopiecznych. Człowiek, który ma problem, który jest zestresowany, który uważa, że potrzebuje pomocy, stuka do różnych drzwi i nie wie, co ma z tym zrobić. To nie tylko jego problem, ale także jego bliskich, jego rodziny, jego pracodawcy. Nie zawsze te problemy wymagają pracy z lekarzem. Czasem z psychologiem, psychoterapeutą. Ta opieka jest więc bardziej kompleksowa, bo wzbogacona o leczenie środowiskowe dla dorosłych, dla rodzin i osób bliskich, które są w kryzysie i wymagają naszej pomocy – dodała dr Korzeniowska.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.