Bez przesiadki i w komfortowych warunkach. Już niebawem tak właśnie będzie można podróżować ze Strzelina do stolicy Czech.
Sezon wakacyjno-urlopowy już za nami. Co odważniejsi i bardzie doświadczeni turyści odwiedzali tego lata egzotyczne i odległe kraje. Relacje z takich wypraw publikujemy na łamach „Słowa Regionu”. Niebawem w ramach cyklu strzelińscy podróżnicy poznają świat spotkamy się z Dariuszem Stępniem, żeby dowiedzieć się, czy warto wybrać się do Mongolii. Jednak dla prawdziwego turysty każda pora roku jest dobra na wycieczki. Od grudnia br. do listy celów weekendowych kolejowych eskapad będzie można dopisać Hlavni Mesto Praha, czyli Pragę, stolicę Czech. A wszystko, dzięki współpracy Kolei Dolnośląskich z czeskim Leo Expres. W takim standardzie będą podróżować pasażerowie klasy premium. Foto. Leo Express
Od początku grudnia, a dokładnie od 9., pociągi przejeżdżające przez Strzelin będą kursowały według nowego rozkładu. Jedną ze zmian będzie uruchomienie bezpośredniego połączenia Wrocław – Strzelin – Pardubice – Praga. Pociągi będą kursowały w soboty i niedziele. Rozkład jazdy został napisany z myślą o polskich turystach, tzn. pociągi będą wyjeżdżały z Wrocławia w godzinach porannych, żeby po czterech godzinach dojechać do Pragi. A w drugą stronę, pociąg z Pragi przyjedzie do Wrocławia w godzinach wieczornych. Korzystając z tego połączenia będzie można wybrać się do Pragi na jedno - lub dwudniową wycieczkę i zwiedzić Hradczany z katedrą św. Wita (Katedrála svatého Víta) lub przejść się na Karlův most, czyli Most Karola.
Po polskiej stronie granicy w pociągach będzie pracowała polska obsługa, a po czeskiej - czeska. Co do ceny biletów, to trwają jeszcze negocjacje. Połączenie obsługiwać będzie znana na polskim rynku przewozów pasażerskich czeska spółka Leo Ekspress. Pociągi kursujące na trasie Wrocław – Strzelin – Pardubice - Praga będą oznakowane zarówno logotypami Kolei Dolnośląskich, jak i Leo Ekspress.
Bezpośredni pociąg Wrocław – Strzelin – Praga będzie kursował tylko w weekendy. W dni robocze wyprawa do Pragi łączyć się będzie z koniecznością dwóch przesiadek (w Lichkowie i Ujściu nad Orlicą) i pięciogodzinną podróżą.


Komentarze   

Opravte pravopisné c Permalink2 0 Opravte pravopisné c
Purist
Opravte pravopisné chyby v češtině, ignoramus
2019-10-15 00:55 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 -1 spajker.
RE: Weekend na Hradczanach
wiadomosci.onet.pl/.../ll2pw28

taniej jest odrzutowcem z warszawy do rzeszowa
2019-10-04 17:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.