Do Strzelina przyjechał członek zarządu województwa dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda. Podczas spotkania z burmistrz Dorotą Pawnuk rozmawiał między innymi o planach modernizacji ulicy Wolności w Strzelinie. Kiedy możemy spodziewać się remontu jednej z głównych ulic miasta?
Jak informuje strzeliński magistrat, 23 marca br. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wybrała projektanta zadania pod nazwą „Modernizacja ul. Wolności w Strzelinie wraz z przebudową infrastruktury technicznej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 395”. Przed wykonaniem remontu drogi należy wymienić wyeksploatowaną sieć wodociągową i gazową. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie przygotował dokumentację na wymianę wodociągu na tej ulicy, a niedawno Dolnośląska Spółka Gazownictwa sfinalizowała prace związane z projektem wymiany gazociągu. – Z panem wicemarszałkiem, Tymoteuszem Myrdą, omawialiśmy harmonogram dalszych prac – informuje burmistrz Dorota Pawnuk. – Zaproponowałam robocze spotkanie wszystkich uczestników inwestycji, aby zaplanować dalszy kalendarz prac i zakres finansowej partycypacji uczestników projektu. Jest to duża inwestycja realizowana na jednej z najważniejszych dróg w naszym mieście. Trzeba zaplanować organizację ruchu i objazdy, aby w miarę sprawnie przeprowadzić te prace – dodaje i zapewnia, że po tym spotkaniu będzie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę zadania. Jak informuje burmistrz Pawnuk, DSDiK posiada także dokumentacją na budowę ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich, tj. ulicy Wolności, Oławskiej i Wrocławskiej w Strzelinie. Gmina częściowo pokryła koszty tej dokumentacji.
Tekst ukazał się w 28 (1017) wydaniu "Słowa Regionu".

Komentarze   

... Permalink2 +7 ...
RE: Kiedy remont ulicy Wolności?
A kiedy reszta miasta? O drogach w powiecie już nie wspominam. Inni wokoło już od 10 lat maja drogi zrobione, a u nas paczerem się je łata. O ile w ogóle się łata ;/
2020-07-28 14:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Wolnościowiec Permalink1 +4 Wolnościowiec
RE: Kiedy remont ulicy Wolności?
pamiętajcie że ruch pojazdów i pieszych można zorganizować przez wyznaczenie obejść i objazdów. ale dostawa gazu czy wody winna odbywać się w sposób ciągły bo nie wysiedlimy ludzi na czas remontu. Jedno pocieszenie że w najbliższych trzech latach nie ma wyborów i firmy dostarczające media będą mieć szansę wykonać solidnie i bezpiecznie wszystkie zaplanowane roboty bez większego uszczerbku dla mieszkańców ul. Wolności.
2020-07-27 20:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.