W Strzelinie przy ulicy Glinianej powstanie budynek z mieszkaniami o niskim czynszu. Na jakim etapie znajdują się prace i kiedy planowane jest zakończenie inwestycji?

Jak już informowaliśmy na łamach gazety, gmina Strzelin została udziałowcem Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W ramach współpracy zostanie wybudowany blok mieszkalny z lokalami o niskim czynszu. Jak informuje strzeliński magistrat, w grudniu tego roku ma zakończyć się opracowywanie projektu budowlanego. Na początku przyszłego roku zostanie wyłoniony wykonawca zadania. Zgodnie z planem, prace budowlane mają zakończyć się w drugiej połowie 2022 roku. Obecnie spółka wystąpiła o kredyt do Banku Gospodarstwa Krajowego i czeka na decyzję. – Na dzisiaj czynsz wynosiłby około 12,90 złotych za metr kwadratowy. Ostateczna wartość będzie jednak znana po podliczeniu całościowych kosztów budowy. Do tego pobierane będą opłaty za wywóz odpadów i zaliczki na rozliczenie wody i odprowadzenie ścieków – informuje Marek Charowski z UMiG Strzelin. Najemcy będą musieli ponieść także opłatę partycypacyjną w wysokości około 10% wartości wynajmowanego mieszkania, która zwracana będzie przez DTBS po waloryzacji w chwili zakończenia umowy najmu i opuszczeniu lokalu przez najemcę.
Tekst ukazał się w 37 (1026) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

MONTER Permalink3 +3 MONTER
RE: Strzelin z mieszkaniowymi planami
Plusem tych mieszkań może być fakt, że w związku z koniecznością poniesienia kosztów partycypacji w wysokości 10% wartości mieszkania, nie uświadczy się tam szanownej strzelińskiej "elity" która tylko czyha na podobne mieszkania.

If you know what i mean ;)
2020-10-03 12:48 Cytować Zgłoś administratorowi
Tytus Permalink2 -3 Tytus
RE: Strzelin z mieszkaniowymi planami
Cytuję Ciekawa:
Czy można się jeszcze zgłosić do najmu mieszkania ?

Można a nawet trzeba próbować.
2020-09-29 18:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Ciekawa Permalink1 -4 Ciekawa
RE: Strzelin z mieszkaniowymi planami
Czy można się jeszcze zgłosić do najmu mieszkania ?
2020-09-29 14:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.