Jeden z wnioskodawców Jacek Bubula apelował, by zrobić coś dla swojej małej ojczyznyVII sesja RM Strzelina skupiła się głównie na dwóch punktach. Jeden z nich dotyczył nadania Marianowi Pindlowi. tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Strzelina”. Uchwała wzbudziła duże kontrowersje. Zanim radni przeszli do głosowania, na sali zapanowało zamieszanie. Część członków RM nie wróciła na salę po przerwie, znajdowali się jednak w budynku urzędu.

Po przeczytaniu listy obecności przez wiceprzewodniczącego Tomasza Głowackiego okazało się, że na obrady nie wrócili radni Piotr Litwin, Marek Horodyski, Jerzy Wójcikiewicz, Tadeusz Janda oraz Julian Kaczmarek.
Fakt ten oburzył zarówno niektórych samorządowców, jak i wnioskodawców.
- Ta manifestacja mnie troszeczkę zabolała – mówiła przewodnicząca Stowarzyszenia Europolscy, Violetta Misa-Pachut – Bo nie wiem czemu to ma służyć. Czy to brak odwagi? (…) Działacie we wspólnym interesie gminy, a to, co tu wyprawiacie, to jest po prostu szopka – dodała.
Następnie przeszła do uzasadnienia wyboru Mariana Pindla do roli honorowego obywatela. Misa-Pachut przytoczyła punkt 7 uchwały RM z 2009 r. ws. nadania tego tytułu. Głosi on: „Tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Strzelina” przyznaje się w szczególności osobom za zasługi w dziedzinie oświaty i nauki, kultury, sportu, ochrony zdrowia i życia, inicjatyw gospodarczych i społecznych”.
- Nie ma tu nic na temat przynależności politycznej – podkreślała wnioskodawczyni, a później podkreśliła - (…) Kandydatura pana Mariana Pindla jest to ukłon dla minionych pokoleń, zwłaszcza pokolenia powojennego, któremu przyszło żyć w naprawdę ciężkich warunkach powojennej rzeczywistości. W dalszej wypowiedzi apelowała - W tej chwili proszę o podjęcie mądrej, obiektywnej decyzji, zrezygnowanie z uwag, które radnym chwały nie przyniosą, a wyróżnionego postawią w niekomfortowej sytuacji. (…) Czy przekonanie niektórych radnych o nagannym PRL-owskim rodowodzie pana Mariana Pindla ma przekreślić jego zasługi dla miasta i gminy Strzelin? - zapytała Pachut-Misa.
Głos w tej sprawie zabrał także Jacek Bubula – Doceńmy w tej naszej małej ojczyźnie tych ludzi, którzy tej ziemi i tym ludziom oddali serce, nieważne jaką mieli legitymację w kieszeni. – To co się tutaj wyprawia, to jest hucpa. (…) Przypominam, że radny ma obowiązek uczestniczyć w posiedzeniach. Jeśli coś mu się nie podoba, ma prawo z wnioskiem się nie zgodzić, albo wstrzymać się od głosowania – dodał – Drodzy państwo, przepraszam wszystkich mieszkańców Strzelina za zachowanie tych radnych, których tutaj nie ma.
W głosowaniu obecni na sali radni przyjęli uchwałę 11 głosami za, przy jednym głosie wstrzymującym. Po tym pięciu radnych wróciło na salę obrad.

Komentarze   

stop obłudzie Permalink8 +5 stop obłudzie
RE: To jest hucpa...
Dla studentów nauk humanistycznych w tym patologii społecznej jest to podrecznikowy przykład lansowania społeczeństwu tzw."fałszywego autorytetu"Studenci w ramach zajęć powinni przyjeżdżać do Strzelina i oglądać eksponaty.
2015-05-16 07:51 Cytować Zgłoś administratorowi
lubiś Permalink7 -9 lubiś
lubię
A ja tam lubię Pana Jacka :-)
2015-05-14 20:13 Cytować Zgłoś administratorowi
gofer Permalink6 +9 gofer
RE: To jest hucpa...
Słuszna inicjatywa! Brawo nasze lokalne eselde! twórczy kkolektyw, nie powiem! TRZEBA mieć tupet żeby na 25 lecie samorządu w wolnej Polsce uhonorować działacza systemu komunistyczne w latach 70 i 80 tych.
2015-05-13 21:56 Cytować Zgłoś administratorowi
stop obłudzie Permalink5 +18 stop obłudzie
RE: To jest hucpa...
Do czego to doszło.Przychodzi sobie prosto z ulicy na sesję jakiś Bubula i opiernicza radnych.Ale jaja.
2015-05-13 20:44 Cytować Zgłoś administratorowi
qwerty Permalink4 +10 qwerty
RE: To jest hucpa...
To może ktoś mi wytłumaczy, za co dostał tytuł honorowego mieszkańca Gulbinowicz, który nie miał ze STrzelinem nic wspólnego. No, fakt - raz wziął dużo kasy za jakieś tam ochrzczenie czegoś, ale za polanie wodą powinen być tytuł?
2015-05-13 20:04 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink3 +18 spajker
RE: To jest hucpa...
kolejnym honorowym obywatelem strzelina powinien zostać mieszkaniec belwederu o ksywie winek.
2015-05-13 15:13 Cytować Zgłoś administratorowi
ursus Permalink2 +10 ursus
RE: To jest hucpa...
Zobaczyć jak sam kapelusz jedzie przez miasto zaporożcem - bezcenne.
2015-05-13 14:16 Cytować Zgłoś administratorowi
xenomorf Permalink1 +25 xenomorf
RE: To jest hucpa...
Ja tam przeszłości tego człowieka nie znam. Ale jeśli był u władzy przed 1956 rokiem czyli w okresie stalinowskim to mu się nie należy, bo w latach 1949 - 56 przy władzy było dużo wyjątkowych kanalii, które zniszczyły życie porządnym ludziom. A najlepiej takie tytuły dawać pośmiertnie. A tak na marginesie to żadnych honorowych obywatelstw nie powinno być dla nikogo. Natomiast owi radni co wyszli skoro byli przeciw to powinni to na sesji powiedzieć i dopiero wyjść. Czemu gazeta taka prawicowa i pro pisowska milczy i nic nie mówi??? Dziennikarz śledczy niech prześwietli życiorys i napisze. Ot tak dla młodych czytelników i lokalnych historyków.
2015-05-13 13:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.