Poprzednia sołtys Barbara Widelska zdaje sprawozdanie ze swojej działalnościDotychczasowa sołtys Głębokiej po 15 latach zrezygnowała z kandydowania w kolejnych wyborach. Głęboka ma więc nową sołtys. W środę, 21 stycznia, odbyło się spotkanie wiejskie, podczas którego mieszkańcy wybrali nowego sołtysa i radę sołecką.

Przepisy mówią, że by wybory były ważne, frekwencja musi wynosić minimum 1/10 mieszkańców uprawnionych do głosowania. W sołectwie Głęboka są 172 takie osoby, z czego na spotkaniu pojawiły się 24. Uprawniona do przeprowadzenia wyborów pracownica Urzędu Miasta i Gminy Strzelin, Alicja Jasińska, stwierdziła więc quorum.
Poprzednia sołtys Głębokiej Barbara Widelska zdała sprawozdanie ze swojej działalności. Nowemu sołtysowi i radzie życzyła dobrej zabawy, spokoju i utrzymania lub poprawienia wyglądu wsi. Po słowach podziękowań pani Barbara zrezygnowała z kandydowania w tym roku. Dodała jeszcze, że żałuje, iż nie doczekała się nowej kanalizacji, oświetlenia dróg gminnych, świetlicy wiejskiej, i wiaty. Szczególne słowa podziękowania skierowała w stronę Tadeusza Grabowicza, od którego otrzymała ogromną pomoc przez 15 lat sołtysowania. Następnie zebrani wybrali członków komisji skrutacyjnej, która później zajęła się podliczaniem głosów. Mieszkańcy, po krótkich naradach, wybrali kandydatkę na sołtysa. Została nią Izabela Gąbka, która podczas tajnego głosowania zdobyła większość głosów (16 głosów za, 8 głosów nieważnych). Tym samym pani Izabela została nowym sołtysem.

W skład rady sołeckiej weszli Mieczysław Franczyszyn (po lewej), Tomasz Zając i Rozalia RokitaW dalszej kolejności zebrani musieli zdecydować, ile osób wejdzie w skład rady sołeckiej. Ostatecznie spośród czterech kandydatów, wybrano trzy osoby: Tomasza Zająca – (przewodniczący), Mieczysława Franczyszyna i Rozalię Rokitę. Do rady nie dostał się Jan Krupa, który otrzymał najmniej, 12 z 22, głosów.
Na spotkaniu obecna była także radna Iwona Kowalska, która wyraziła nadzieję na owocną współpracę z sołectwem. Zebrani mieli także okazję poruszyć nurtujące ich problemy. Na pytania odpowiadał Mirosław Stępień, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury i Środowiska UMiG Strzelin. Mieszkańcy pytali o podwyżkę cen za wywóz śmieci i o utworzenie kanalizacji we wsi. W odpowiedzi usłyszeli, że gdy tylko pojawią się środki, gmina od razu będzie myśleć nad odpowiednim rozwiązaniem budowy oczyszczalni.

Podajemy także wyniki wyborów z dwóch innych sołectw:
Gębczyce:
Małgorzata Wójcik – sołtys
Rada sołecka:
Jan Burian – przewodniczący
Barbara Plisikiewicz
Konrad Kellner
Marcin Jagodziński
Helena Chwistek
Gębice:
Emil Tokaruk – sołtys
Rada sołecka:
Katarzyna Paluszek – przewodnicząca
Aneta Mogielnicka
Patryk Kudyba
Arletta Przybysz
 Mieszkańcy Głębokiej wrzucali swoje kartki wyborcze do przenośnej urny

 

 

Komentarze   

-woda- Permalink1 -12 -woda-
RE: Nowa sołtys w Głębokiej
Jaka wioska, takie wybory i taki sołtys!
2015-02-09 12:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.