Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Przy drodze krajowej w specjalnej strefie ekonomicznej, naprzeciw stacji paliw, od wielu tygodni widać duży ruch. Pracują ekipy budowlane i z dnia na dzień wyłania się obraz tego, co ma tu powstać, a w planach są ważne dla gminy inwestycje.
Tereny inwestycyjne w Wiązowie od lat czekały na nowych inwestorów. Niespodziewanie strefą przemysłową zainteresowały się dwie firmy, które nabyły tu działki. Jednym z inwestorów jest pochodzący z Wiązowa Leszek Olejarnik, którego firma Semiwood kupiła od kilku lat nieużytkowane obiekty po firmie Jumpe i dodatkowo dokupił od gminy w przetargu przyległą 70-arową działkę. Co w tym miejscu powstanie? - Przygotowujemy zakład produkcyjny, w którym będą wytwarzane drewniane prefabrykaty do branży budowlanej – informuje nas Leszek Olejarnik. Sąsiadem Leszka Olejarnika od strony miasta jest firma Kraftbet, na terenie której trwają obecnie prace budowlane
Przygotowywany zakład ma mieć powierzchnię ok. 3500m2, a zatrudnienie w nim znajdzie początkowo kilkanaście osób, a w planach inwestora jest docelowe zatrudnienie nawet kilkudziesięciu pracowników. Czy będą wymagane specjalistyczne kwalifikacje? - Nie będą potrzebne szczególne umiejętności. Poza kilkoma osobami o określonym doświadczeniu, pozostałe stanowiska pracy pozwolą na zatrudnienie osób bez szczególnych kwalifikacji, wśród których mogą być kobiety – wyjaśnia przedsiębiorca.
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz