Zwróciliśmy się do burmistrza Wiązowa z prośbą o odpowiedź na kilka pytań dotyczących przybliżenia tych odkryć mieszkańcom i odwiedzającym miasto turystom. Chodzi o znaleziska o dużej wartości historycznej.
Po dwóch latach przypomnieliśmy o odkryciach archeologicznych w wiązowskim rynku. Można o tym przeczytać w artykule pt. „Wiązów ma bogatą historię” w tym wydaniu Słowa Regionu. Skierowaliśmy do burmistrza Jerzego Krochmalnego kilka pytań dotyczących sposobu informowania mieszkańców i turystów o znaleziskach.
Pytania: 1. W trakcie prac remontowo-brukarskich prowadzonych w wiązowskim rynku (remont ratusza) natrafiono na szereg zabytków o znaczącej wartości historycznej. Mieszkańcy gminy, m.in. na łamach „Słowa Regionu”, sugerowali wtedy, że sensowne byłoby umieszczenie w rynku tablicy informującej o dokonanych odkryciach. Czy władze Gminy Wiązów planują w najbliższym czasie ustawienie takiej tablicy? 2. Czy sugestie mieszkańców, do których przychylali się również spotkani przez naszego dziennikarza w Wiązowie turyści, są na tyle rozsądne, żeby potraktować je poważnie? 3. Czy umieszczenie takiej tablicy miałoby wpływ na pozytywny wizerunek Wiązowa, poszerzanie wiedzy o jego historii wśród mieszkańców gminy i odwiedzających Wiązów turystów?
Odpowiedź przesłała nam Malwina Hertig, młodszy referent ds. Promocji Gminy Wiązów i rzecznik prasowy UMiG Wiązów. Oto przesłana odpowiedź w pełnym brzmieniu: „W trakcie rewitalizacji wiązowskiego rynku natrafiono na szereg odkryć archeologicznych...
Tekst ukazał się w nr 16 (1055) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Domino Jachas Permalink2 +1 Domino Jachas
Turyści???
Żart tygodnia
2021-05-20 01:41 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +6 spajker.
RE: Kiedy i gdzie stanie tablica?
wiązów czyli 100 lat temu wansen w jego obecnym wyglądzie zbudowali niemcy. taki jest fakt. historia polityczna wypiera się tego faktu i chce aby założycielem wiązowa był mieszko 1wszy.
kiedy jadę do grecji np na wyspę rodos to tamtejsza historia mówi mi ustami przewodnika że tą wyspą władał kiedyś ktoś tam, później grecy, później joannici, później sułtan turecki sulejman wspaniały, później jakiś tam sulejman mniej wspaniały a teraz rodos jest greckie a wybrzeże turcki widać z plaży. grecy chcąc przyciągnąć turystów wspominają każdą historię wyspy i dopisują do tego herkulesa peryklesa i ataturka. działa. inaczej wyspa byłaby spieczoną słońcem nudna skamieliną. historia wiązowa wg narracji obecnej zaczęła się w maju 1945 kiedy to polegli żołnierze armii czerwonej zdobyli/założyli wiązów a wcześniej nigdy wiązowa nie było.
wiązów to nie dubaj i nie pochwali się nowoczesną architekturą. może jednak wspomnieć o tym że byli tam saksończycy polacy czesi prusacy austriacy rosjanie tak przez ostanie 1 000 lat kiedy to po nowym jorku i po londynie bizony biegały.
2021-05-18 12:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.