Odrapany ratusz w Wiązowie nie jest dobrą wizytówką miasta. Magistrat prowadzi rozmowy z potencjalnymi wykonawcami dokumentacji projektowej na remont budynkuOdrapany budynek ratusza w Wiązowie nie jest dobrą wizytówką miasta. Magistrat jeszcze w tym roku chce zarezerwować środki na dokumentację projektową renowacji obiektu. Ile może kosztować remont i czy jest szansa na realizację zadania?

Na łamach Słowa Regionu wielokrotnie poruszaliśmy sprawę remontu ratusza w Wiązowie. Budynek, a szczególnie jego elewacja, wymaga odnowienia. Odrapane ściany szpecą miasto i nie są dobrą wizytówką. Magistrat prowadzi obecnie rozmowy z potencjalnymi wykonawcami dokumentacji projektowej na remont budynku. – Odnaleźliśmy w naszych materiałach archiwalnych dokładne pomiary poszczególnych elewacji, a także decyzje konserwatora zabytków, dotyczące m.in. kolorów ścian ratusza. Będziemy chcieli z tego skorzystać, żeby nie tworzyć kolejnych dokumentów – mówi burmistrz Jerzy Krochmalny. Gmina zamierza zarezerwować środki w budżecie na ten cel. – Najprawdopodobniej w kwietniu ogłosimy konkurs na zaprojektowanie i wykonanie dokumentacji wraz z pozwoleniami na budowę – zapewnia Krochmalny. Jej opracowanie może potrwać ponad 2 miesiące. Według wstępnych szacunków samo wykonanie dokumentacji na renowację ratusza może kosztować ponad 20 tys. zł. Całe zadanie zaś nawet do 1 mln zł. Remont ratusza nie będzie więc możliwy bez pieniędzy zewnętrznych. – W tym roku pojawią się pierwsze programy z możliwością pozyskania środków z Unii Europejskiej. Będziemy więc bacznie się przyglądać ogłaszanym konkursom i wnioskować o dofinansowanie na remont ratusza – wyjaśnia Krochmalny. Magistrat planuje również w przyszłości zagospodarowanie wiązowskiego rynku. – Odbyliśmy kilka spotkań z urbanistami, którzy mają przygotować dla nas koncepcję przebudowy Placu Wolności – informuje burmistrz. W tym przypadku gmina również wyznaczyła sobie za cel stworzenie w tym roku dokumentacji projektowej. Może być to jednak trudniejsze, gdyż szacunkowa kwota za sam dokument może dojść nawet do 100 tys. zł.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.