Podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Gminy w Kondratowice zdecydowano między innymi o zmianach w budżecie. Najważniejszy był temat budowy chodników w Księginicach Wielkich oraz działania komunikacji. O co pytali radni i sołtysi?

W środę, 10 października, odbyła się XL sesja Rady Gminy Kondratowice. Obrady wyjątkowo miały miejsce w tamtejszym ośrodku kultury. Po zatwierdzeniu porządku, przystąpiono do części uchwałodawczej. Najwięcej dyskusji wzbudził projekt zmian w budżecie gminy na rok 2018. Omówił go wójt Wojciech Bochnak. Pośród wielu zmian znalazło się dodatkowe 20 tys. dla klubu Olimpia Podgaj, aby ułatwić piłkarzom i działaczom funkcjonowanie w Klasie Okręgowej.
W dyskusji głos zabrała między innymi sołtys Wójcina Stanisława Butyńska, która zwróciła uwagę, że ściąga się pieniądze z remontów dróg, kiedy taki remont miał być wykonany w jej miejscowości. - Jak firma ,,wejdzie” na realizację Karczyna, a później Rakowic, to wtedy zrealizuje się remonty. Bardzo ciężko jest znaleźć firmy na realizację remontu 12 czy 15 metrów asfaltu - informował wójt. Dodał także, że większość samorządów zmaga się trudną sytuacją, jeżeli chodzi o znalezienie wykonawców. Radny Wiesław Skorupski zwrócił uwagę na dziury na drodze w Górce Sobockiej. Szef gminy apelował o cierpliwość. - Jak będziemy mieli wykonawcę na terenie, to i te dziury połatamy - odparł. Przypomniał przy tym, iż remont ul. Nowej w Kondratowicach i drogi w Strachowie były realizowane w zeszłym roku jeszcze w listopadzie.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

dst Permalink1 +3 dst
tyle kasy i klapa!
Kto chce ze mną rządzić gminą ręka w górę, raz, dwa...
2018-11-06 08:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.