Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W sobotę, 6 lipca, na stadionie w Kondratowicach odbył się Przegląd Piosenki Ludowej „Od Janka do Iwanka”. Imprezę prowadziła Karolina Pukalska-Pukała, która powitała wszystkich gości. Nie zabrakło gospodarza gminy, czyli wójta Tomasza Gracza. Obecny był też starosta strzeliński Marek Czerwiński wraz z przewodniczącym rady powiatu Piotrem Rozenkiem. 
Na przeglądzie pojawił się również radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Wojciech Bochnak wraz z radną powiatową Eweliną Andrzejewską-Bochnak. Organizatorami wydarzenia było stowarzyszenie „Złota Jesień” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kondratowicach. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała 15 zespołów, a 5 z nich z powiatu strzelińskiego. Tak się złożyło, iż każda z gmin miała swojego przedstawiciela. Duży udział w przedsięwzięciu miała kierowniczka zespołu „Złotokłose” z Kondratowic, Teresa Białkowska.
Po każdym z występów wójt Gracz, starosta Czerwiński, a także radny Bochnak wręczali poszczególnym zespołom podziękowania. Pogoda tego dnia dopisała, więc występy zgromadziły wiele osób. Przez cały czas trwania imprezy czynny był bufet, w którym można było zamówić gorący posiłek, a także zimne i ciepłe napoje. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Miejmy nadzieję, że przegląd odbędzie się także w przyszłym roku, a Kondratowice zyskają miano lokalnej stolicy muzyki ludowej.

Komentarze   

Permalink4 +5 spajker
RE: Kondratowice muzyką ludową stoją
Lista przebojów festiwalu obciachu z Kondratowice.
1 miła walerciu wsadzę ci
2 dziś nie mogę wyjść z chałupy bo mi wleciał bak do dupy
3 Ala Ala Ala czemuś taka szuka że przy mojej mamie ciągniesz mnie za ramię
Przy tych przebojach cała wieś rechocze a nogi same chodzą pod stołem.
Laureaci tych wyżyn sztuki kondratowickiej otrzymali ocynkowane wiadro bimbru plus emaliowany kubek jako czerpak.
2019-07-20 21:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +7 spajker
Cytuję Kantyna:
Polecam wszystkim w radio Wrocław co niedzielę rano listę przebojów ludowych.Fajna muzyka.

Cepeliada. Otyłe starsze panie w kiczowatych strojach jęczące razem z harmoszka. Pstrokato w głowie i pstrokato na scenie. Festiwal ludowy jest też na sesjach. Na takim festiwalu wódz wioski powinien wystąpić w pióropuszu i w kierpcach.
2019-07-20 18:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 -4 Kantyna
Kondratowice muzyką ludową stoją
Polecam wszystkim w radio Wrocław co niedzielę rano listę przebojów ludowych.Fajna muzyka.
2019-07-20 12:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +13 spajker
Kargule z Kondratowice mają swoją wizytówkę. Wiocha wiocha i obciach nad obciachu.
Cejrowskiego tam z kamerą zaprosić to mieszkańcom Amazonii prymityw pokaże.
2019-07-19 18:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz