W sobotę, 6 lipca, na stadionie w Kondratowicach odbył się Przegląd Piosenki Ludowej „Od Janka do Iwanka”. Imprezę prowadziła Karolina Pukalska-Pukała, która powitała wszystkich gości. Nie zabrakło gospodarza gminy, czyli wójta Tomasza Gracza. Obecny był też starosta strzeliński Marek Czerwiński wraz z przewodniczącym rady powiatu Piotrem Rozenkiem. 
Na przeglądzie pojawił się również radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Wojciech Bochnak wraz z radną powiatową Eweliną Andrzejewską-Bochnak. Organizatorami wydarzenia było stowarzyszenie „Złota Jesień” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kondratowicach. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała 15 zespołów, a 5 z nich z powiatu strzelińskiego. Tak się złożyło, iż każda z gmin miała swojego przedstawiciela. Duży udział w przedsięwzięciu miała kierowniczka zespołu „Złotokłose” z Kondratowic, Teresa Białkowska.
Po każdym z występów wójt Gracz, starosta Czerwiński, a także radny Bochnak wręczali poszczególnym zespołom podziękowania. Pogoda tego dnia dopisała, więc występy zgromadziły wiele osób. Przez cały czas trwania imprezy czynny był bufet, w którym można było zamówić gorący posiłek, a także zimne i ciepłe napoje. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Miejmy nadzieję, że przegląd odbędzie się także w przyszłym roku, a Kondratowice zyskają miano lokalnej stolicy muzyki ludowej.
 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Kondratowice muzyką ludową stoją
Lista przebojów festiwalu obciachu z Kondratowice.1 miła walerciu wsadzę ci2 dziś nie mogę wyjść z chałupy bo mi wleciał bak do dupy3 Ala Ala Ala czemuś taka szuka że przy mojej mamie ciągniesz mnie za ramięPrzy tych przebojach cała wieś rechocze a nogi same chodzą pod stołem.Laureaci tych wyżyn sztuki kondratowickiej otrzymali ocynkowane wiadro bimbru plus emaliowany kubek jako czerpak.
0
Gravatar
spajker
RE: Kondratowice muzyką ludową stoją
Kantyna powiedziała :
Polecam wszystkim w radio Wrocław co niedzielę rano listę przebojów ludowych.Fajna muzyka.
Cepeliada. Otyłe starsze panie w kiczowatych strojach jęczące razem z harmoszka. Pstrokato w głowie i pstrokato na scenie. Festiwal ludowy jest też na sesjach. Na takim festiwalu wódz wioski powinien wystąpić w pióropuszu i w kierpcach.

0
Gravatar
Kantyna
Kondratowice muzyką ludową stoją
Polecam wszystkim w radio Wrocław co niedzielę rano listę przebojów ludowych.Fajna muzyka.
0
Gravatar
spajker
RE: Kondratowice muzyką ludową stoją
Kargule z Kondratowice mają swoją wizytówkę. Wiocha wiocha i obciach nad obciachu.Cejrowskiego tam z kamerą zaprosić to mieszkańcom Amazonii prymityw pokaże.
0

Przeczytaj także