Wójt gminy Kondratowice Tomasz Gracz (z lewej) i proboszcz parafii w Prusach ks. Krzysztof Romaniuk podpisali umowę na dotację (Foto: UG Kondratowice)
Kościół pod wezwaniem świętego Wawrzyńca w Prusach stanowi szczególną wartość dla gminy Kondratowice. Wnętrze świątyni reprezentuje styl renesansowy i barokowy. Niedawno tamtejszy samorząd udzielił parafii w Prusach dotacji 23 370 zł na wykonanie projektów budowlanych wraz z przeprowadzeniem badań konserwatorskich oraz ekspertyz technicznych i konserwatorskich dla kościoła w Prusach. Umowę na dotację podpisali wójt Tomasz Gracz i ksiądz Krzysztof Romaniuk. - Mam nadzieję, że ofiarowana cegiełka przyczyni się do odnowienia oraz zachowania historycznego charakteru zabytku - powiedział Gracz.{jcomments off}

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
proszę księdza
proszę księdza pruskiego o pomoc. pewien forumowicz mnie tu od lewaków wyzywa. ja jestem fanatykiem kapitalizmu!!!! !!!istotą kapitalizau jest posiadanie środków produkcji i konkurencja.USA uchodzą za państwo kapitalistyzne albowiem przemysł należy tam do kilkudziesięciu rodzin, jakiś rockefeler z koncenem esso, jakiś ford i inniHonduras należy do o12tu rodzinGracja należy do 3 rodzinSzczytem kapitalizmu jest oligopol czyli porozumienie monopolistów. w polsce w latach 1945-1989 istniał oligopol w składzie monopolistów o nazwach PZPR ZSL SD. Oligopol ten nazywał się Frony Jedności Narodu. Należało do niego o80% majątku produkcujnego polski. Ologopol ten konkurował na rynkach międzynarodowyc h i na rynku wewnętrznym czyli w ramach RWPG.Oligopolem dowodził generał na wzór generała Pinocheta w Chile, na wzór generała Franco w Hiszpani i kliki pułkowników w argentynie.w ramach tego liberalnego kapitalizmu naród polski nie był ciśnięty podatkami , nie było vatu, nie było pitu, nie było nawet urzędów skarbowych!!!!! w ramach tego kapitalizmu nie było też urzędów pracy sponsorujących leni i nieudaczników.co ważne, w ramach tego kapitalizmu w latach 80tych zbudowano w polsce więcej kościołów niż w ostatnich 30tu latach i więcej aniżeli w poprzednich 30tu latach. budownictwo sakralne kwitło, , kośnioły pękały w szwach.był to kapitalizm zważający na ekologię czyli wszystko pakowano w szary papier.pieniądze ludzie dostawali za pracę a nie za dzieci, nie za wiek, nie za jakieś wyimaginowane dotacje.w PRL nie było lgbt ani innych dziwaków.karol marks komuch obleśny przewidział że koncentracja kapitału doprowadzi kiedyś do rewolucji i kapiytalizm upadnie. mądry i proroczy był z niego człowiek.jestem zdecydowanym prawicowcem czyli kapitalistą czyli człowiekiem przeciwnym obecnej komunie, w którek burdele są pełne a kościoły są puste, w której pieniądze dostaniesz za wszystko tylko nie za pracę, w komunie ścigającej ludzi podatkami.niech żyje prawicowość, niech żyje budownictwo sakralne niech żyje oligopol środków produckji niech żyje PRL!!!!!!!! precz z pariami wspierającymi lgbt sakralne i publiczne precz z komuszym rozdawnictwem..
0
Gravatar
spajker
synu księdza
korzystając z możliwości kontaktu z suflerem czyli z zamiennikiem franka i heli proszę o radę. moje poglądy są marksistowsko-żydowko-ludowo-amerykańskiekar ol marks - prawnik pisał że wartościotwórcza jest praca ludzkażyd imieniem jesuz / nazwisko chrystus opowiadał że kto nie pacuje ten nie jeprosty lud ma powiedzenie że bez pracy nie ma kołaczyamerykan in milton friedma pisał aby się nie dziwić że macie bezrobocie jak ludziom rozdajecie pieniądze za bezczynność a ludzi pracujących karacie podatkiem dochodowym.partia PO - program- będziemy rozdwać rozdawać rozdawaćpartia PIS będziemy rozdawać rozdawać rozdawaćpartia psl będziemy rozdawać rozdawać rozdawaćpartia SLD będziemy rodawać rozdawać rozdawaćpartia Konfederacja będzie rozdawać rozdawać rozdawaćwszystk ie te partie będą walczyć oo to aby więcej rozdawać. mój mózg nie ogarnia jednak tego z kim oni będą walczyć jeżeli brakuje chociaż jednej partii, która będzie zabierać?i jak tu wielebny zapisać mnie do jakiejś partii????moja dawna nauczycielka kucia w mundurku harcerskim wyzywała mnie od antyspołeczników bo jako jedyny z klasy nie zapisałem się do harcerstwa ani do kościoła. chciałem stworzyć rewolucyjną partię umiarkowanego postępu w granicach prawa ale brakuje mi jeszcze kilku osób do zarejestrowania tej partii.
0
Gravatar
spajker
RE: Są pieniądze dla parafii
polo powiedziała :
skryłeś się pod spódnicę redakcji i fantazjujesz o tym że w te klocki jesteś lepszy od prałata gdańskiego.
Ałć :D Bolało, ale trafiłeś jak kulą w płot. Jeśli chodzi o fikcję jesteś całkiem niezły. A serio. Nie masz poglądów prawicowych, a zapewne oficjalnie wspierasz PiS. Jak rozumiem marzy Ci się kariera. Zrozum jednak jedną rzecz. Masz poglądy lewicowe. Nie po drodze Ci ani z PiS ani z PO (nawet po ostatnich zmianach). Wspieraj lewicę. Co ten ksiądz z Prus Ci zrobił? Nie dał papieru toaletowego kiedy postawiłeś klocka za jego plebanią? Nasikał Ci na zamszaczki? Nie darzysz go wielką sympatią, ale chyba wiem dlaczego. Ksiądz słabo angażuje się w politykę. Więcej pewnie wie o architekturze i psychologii. Nie każdy kocha politykować.ty naprawdę jesteś ograniczony. usiłujesz mnie zapisać do jakiejś partii bo do głowy ci nie przyjdzie że istnieją ludzie z własnym zdaniem. dla ludzi umysłowo niewydolnych istnieje opcja a opcja b i opcja c. prosze sobie wybrać tonowo. piszesz o sobie że masz wiedzę kulturę i doświadczenie w tym doświadczenie seksualne. pewnie masz dyplom od prałata gdamskiego albo i od samego biedronia z lachobrania, pewnie bolesławowi gdańskiemu jako sufler nobla załatwiłeś i zajęty sprawami wielkimi zapominałeś nawet używać stałego nicka. wielki rozum i wielka uczciwość wymaga tego aby występować pod jednym nickiem i z własną twarzą. pytasz co ten ksiądz z prus mi zrobił? on utwierdził mnie w przekonaniu że za pieniądze świat się podli i za pieniądze ksiądz się modli. to takie żydowskie. sam rebbe szetyna to potwierdzi a jak włoży jarmułkę to go od benjamina nethaniahy nie odróżnisz. kierujesz argumenty ad persona a to jest niewątpliwą oznaką tego że o meritum sprawy masz pojęcie mniej niż małe. spraw suflerze aby bolesław gdański choć raz w życiu powiedział jedno zdanie w języku polskim, może być o pogodzie. spraw suflerze aby hobbit- cinkciarz na wózku inwalidzkim handlujący dewizami w hotelu monopol we wrocławiu wskazał jak to on walczył z komuną i z jakiego powodu SB go nie zhaltowało za handelek a wszystkich innych tak. platforma ograniczonych wzięłą ciebie w najem jak komuna jerzego urbanazamiast bładzić imputować i o prałatyzm mnie pomawiać napisz proszę wprost że to super sprawa jak ksiądz mizdrzy się do mędrca wioskowego i wspiera kandydaturę pani zero na posła. będzie prosto i uczciwie..

0
Gravatar
polo
RE: Są pieniądze dla parafii
skryłeś się pod spódnicę redakcji i fantazjujesz o tym że w te klocki jesteś lepszy od prałata gdańskiego.Ałć :D Bolało, ale trafiłeś jak kulą w płot. Jeśli chodzi o fikcję jesteś całkiem niezły. A serio. Nie masz poglądów prawicowych, a zapewne oficjalnie wspierasz PiS. Jak rozumiem marzy Ci się kariera. Zrozum jednak jedną rzecz. Masz poglądy lewicowe. Nie po drodze Ci ani z PiS ani z PO (nawet po ostatnich zmianach). Wspieraj lewicę. Nie wyjdziesz na kłamcę i nieuka jeśli będziesz wspierał lewicę. Wiem, że jak najszybciej chcesz się odbić od dna, ale poglądy, które wygłaszasz nijak się mają do programu PiS. Jeśli zechcesz występować publicznie z tymi samymi poglądami jakie tu głosisz, ale pod szyldem PiS, partia Cię usunie z szeregów. PiS jest lewicowa tylko w zakresie socialu. Ty jesteś lewicowcem, wychowanym w PRL i wychodzi to z Ciebie. Jeśli mimo to należysz do PiS, radzę zmienić opcję polityczną. No chyba, że na szczerość pozwalasz sobie tylko na forum. Co ten ksiądz z Prus Ci zrobił? Nie dał papieru toaletowego kiedy postawiłeś klocka za jego plebanią? Nasikał Ci na zamszaczki? Nie darzysz go wielką sympatią, ale chyba wiem dlaczego. Ksiądz słabo angażuje się w politykę. Więcej pewnie wie o architekturze i psychologii. Nie każdy kocha politykować.
0
Gravatar
spajker.
RE: Są pieniądze dla parafii
spajker powiedziała :
PriestPredator powiedziała :
ależ drogi buhahah ja doceniam inteligenję ....
Ci co mają znajomości mają stanowiska i zatrudniają takich jak ja żeby za nich myśleli i robili inne rzeczy, których sami nie ogarniają. Martwić należy się wtedy, gdy ten na stanowisku nie tylko się na pamięć nie nauczy, ale nawet czytać nie umie. To już katastrofa, a za takie katastrofy płaci biedny sufler. Znajomości pozostają najmocniejszym wsparciem. Jak się wybijesz też zatrudnisz suflera, bo sorry, ale Tobie też brakuje sznytu i wiedzy.
przyjmij moje gratulacje. jesteś suflerem wójta kondratowic. z jego twarzy już dawno wyczytałem brak umiejętności abstrakcyjnego myślenia ale nie odgadłem że za jego wypowiedziami stoisz ty. teraz rozumiem że datek na remont kościoła to de facto wynagrodzenie służące zaspokojeniu finansowych potrzeb suflera. przyjmij proszę do wiadomości że twoje marionetki wypadają żałośnie również przy twoim wsparciu. sznyt i wiedzę ma twój guru - bolesław gdański a zapewniam cię że politycy partii innych niż PO nie przeklinają przy posiłku. słabo ci idzie suflerze. jaki pan taki kram.drobi pederatatorze. jesteś wielki. właśnie pisałem o tym że jaki pan taki kram i że z twarzy twoich właścicieli odczytuję brak umiejętności abstrakcyjnego myślenia a tu cyk, mój post wcięło w 30 minut. twoi właściciele nie uwierzyli w twoje umiejętności suflerskie ale uwierzyli mi w zakresie celnej oceny ich intelektu i morale.wygląda na to że twoja formacja polityczna zaprasza na spotkania nie tylko ciebie ale i twojego ucznia - bolesława gdańskiego.skryłeś się pod spódnicę redakcji i fantazjujesz o tym że w te klocki jesteś lepszy od prałata gdańskiego.

0
Gravatar
spajker
RE: Są pieniądze dla parafii
PriestPredator powiedziała :
ależ drogi buhahah ja doceniam inteligenję ....
Ci co mają znajomości mają stanowiska i zatrudniają takich jak ja żeby za nich myśleli i robili inne rzeczy, których sami nie ogarniają. Martwić należy się wtedy, gdy ten na stanowisku nie tylko się na pamięć nie nauczy, ale nawet czytać nie umie. To już katastrofa, a za takie katastrofy płaci biedny sufler. Znajomości pozostają najmocniejszym wsparciem. Jak się wybijesz też zatrudnisz suflera, bo sorry, ale Tobie też brakuje sznytu i wiedzy.przyjmij moje gratulacje. jesteś suflerem wójta kondratowic. z jego twarzy już dawno wyczytałem brak umiejętności abstrakcyjnego myślenia ale nie odgadłem że za jego wypowiedziami stoisz ty. teraz rozumiem że datek na remont kościoła to de facto wynagrodzenie służące zaspokojeniu finansowych potrzeb suflera. przyjmij proszę do wiadomości że twoje marionetki wypadają żałośnie również przy twoim wsparciu. sznyt i wiedzę ma twój guru - bolesław gdański a zapewniam cię że politycy partii innych niż PO nie przeklinają przy posiłku. słabo ci idzie suflerze. jaki pan taki kram.

0
Gravatar
spajker
RE: Są pieniądze dla parafii
PriestPredator powiedziała :
[quote 0,7 zgłoś się. odbiór. prałat z gdańska zaspakajał potrzeby seksualne z licznymi ministrantami a potrzeby materialne realizował u drogich jubilerów i w drogich salonach samochodowych. halo czy mnie dobrze słychać? nie masz koloratki? oddałeś do prania? odbierz koloratke i oddaj jałmużnę wójtowi w blasku kamer. jak lubisz wspierać małe IQ to każ dać pieniądze na schronisko dla zwierząt a nie na kampanię wyborczą żarłocznych na pieniądz i na władzę amstaffów.
Chyba mnie lubisz ale tym razem Ci dowalę bez litości ;) Czego zazdrościsz prałatowi z Gdańska? Możliwości? Chęci? Jeśli masz tyle lat ile myślę, że masz, to chęci pewne są, ale wyglądu i sprawności już nie ma. Z tego wynika frustracja twa wieczna. Wiadomo przecież, że gdy odcinają prąd w zwisie dolnym to i pod kopułą zaczyna się nieco mieszać. Najwyraźniej też brakuje Ci na remont chałupy, więc dotacja dla kościoła tak Cię boli. Jedno powiedziałeś z sensem. Wspieram niskie IQ, podbijam Twoje posty, choć czasu mi brak. Liczę na to, że czegoś się nauczysz, choć lewaków wspieram rzadko i bez entuzjazmu :P A teraz o przemądry dowal mi tak żeby mi poszło w pięty (na razie nawet mnie nie drasnąłeś). En garde... Twój ruch chłopiedrogi Pederastatorze, stolicę masz w toruniu ale myśli w słupsku. przemawia przez ciebie wielkie doświadczenie w zakresie aparycji i sprawności ruchaniowej. nie ma to jak poczytać praktyka. jeżeli już hormony wścieklizny cię opuszczą to weź viagrę i poczytaj moje posty ze spokojem i zrozum że nie brzydzi mnie remont zabytku ale sytuacja kiedy prymitywny prostak kupuje sobie czyimiś pieniędzmi człowieka mądrego. no a jak wspierasz małe IQ to polecam występy w radiu maryja. dodam jeszcze że nie jestem chłopem ale chłopo-robotnikiem. lewaków wspierasz rzadko to i lewacy dają ci łapówki wyborcze rzadko. co posiejesz to zbierzesz.

0
Gravatar
PriestPredator
jak to się robi?
ależ drogi buhahah ja doceniam inteligenję ....Ci co mają znajomości mają stanowiska i zatrudniają takich jak ja żeby za nich myśleli i robili inne rzeczy, których sami nie ogarniają. Martwić należy się wtedy, gdy ten na stanowisku nie tylko się na pamięć nie nauczy, ale nawet czytać nie umie. To już katastrofa, a za takie katastrofy płaci biedny sufler. Znajomości pozostają najmocniejszym wsparciem. Jak się wybijesz też zatrudnisz suflera, bo sorry, ale Tobie też brakuje sznytu i wiedzy.
0
Gravatar
PriestPredator
?
[quote 0,7 zgłoś się. odbiór. prałat z gdańska zaspakajał potrzeby seksualne z licznymi ministrantami a potrzeby materialne realizował u drogich jubilerów i w drogich salonach samochodowych. halo czy mnie dobrze słychać? nie masz koloratki? oddałeś do prania? odbierz koloratke i oddaj jałmużnę wójtowi w blasku kamer. jak lubisz wspierać małe IQ to każ dać pieniądze na schronisko dla zwierząt a nie na kampanię wyborczą żarłocznych na pieniądz i na władzę amstaffów.Chyba mnie lubisz ale tym razem Ci dowalę bez litości ;) Czego zazdrościsz prałatowi z Gdańska? Możliwości? Chęci? Jeśli masz tyle lat ile myślę, że masz, to chęci pewne są, ale wyglądu i sprawności już nie ma. Z tego wynika frustracja twa wieczna. Wiadomo przecież, że gdy odcinają prąd w zwisie dolnym to i pod kopułą zaczyna się nieco mieszać. Najwyraźniej też brakuje Ci na remont chałupy, więc dotacja dla kościoła tak Cię boli. Jedno powiedziałeś z sensem. Wspieram niskie IQ, podbijam Twoje posty, choć czasu mi brak. Liczę na to, że czegoś się nauczysz, choć lewaków wspieram rzadko i bez entuzjazmu :P A teraz o przemądry dowal mi tak żeby mi poszło w pięty (na razie nawet mnie nie drasnąłeś). En garde... Twój ruch chłopie
0
Gravatar
spajker.
RE: Są pieniądze dla parafii
buhahahah powiedziała :
[quote name="spajker."]wielebny bardzo .przepraszam ale 50% twoich wywodów ... lol :D :D lol wiesz co? Za to jak mnie ubawiłeś masz u mnie 0,7 :D Przypomnij się jak mnie spotkasz koło mojej plebanii ok? Masz takie celne oko, że tylko Cię podziwiać :D Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego ile mam lat. Ludzie w różnym wieku używają różnego typu słownictwa i sformułowań. Mało tego, osoby wychowane w czasach PRL, których młodość upłynęła także w czasach PRL, inaczej budują zdania i posługują się innym słownictwem niż osoby, które dorastały później lub te, które zaliczyły część edukacji w czasach przedwojennych, a część bezpośrednio po wojnie. Ksiądz Romaniuk, pomijając inteligencję i ładne operowanie językiem polskim, wypowiada się właśnie jak osoba urodzona w PRL i wychowana w tych czasach. Tak samo jak Ty. Jesteś jak mi się zdaje młodszy od księdza, ale Twój wiek oceniam na przedział 50-65 lat. Jesteś osobą inteligentną, ale nie doceniasz inteligencji innych. Podejrzewam, że w życiu codziennym ludzie mają cię za bufona. Bardzo dobrze liczysz pieniądze. Najprawdopodobniej jesteś przedsiębiorcą, bo to w przedsiębiorcach jest teraz najwięcej gniewu. Udało mi się zrobić głęboką analizę? :D Swoją drogą to złośliwość losu, że koloratka nie należy do mnie. Za późno jednak na żal gdy się odkryło uroki seksu. Teraz jednak będę wyobrażać sobie co by było gdyby... ;) Znając jednak moje szczęście zesłaliby mnie do Zimbabwe, a nie do Prus
0,7 zgłoś się. odbiór. prałat z gdańska zaspakajał potrzeby seksualne z licznymi ministrantami a potrzeby materialne realizował u drogich jubilerów i w drogich salonach samochodowych. halo czy mnie dobrze słychać? nie masz koloratki? oddałeś do prania? odbierz koloratke i oddaj jałmużnę wójtowi w blasku kamer. jak lubisz wspierać małe IQ to każ dać pieniądze na schronisko dla zwierząt a nie na kampanię wyborczą żarłocznych na pieniądz i na władzę amstaffów.

0

Przeczytaj także