Wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak mówił o drugim etapie budowy kanalizacjiObecnie kończony jest pierwszy etap budowy kanalizacji w gminie. - W tej chwili przyłącza robimy w Rakowicach, a następne będą Księginice. Myślę, że do końca roku powinniśmy się z tym uporać - mówi Wojciech Bochnak, wójt gminy Kondratowice. Dodaje także, że jest druga część gmina, która nie jest jeszcze skanalizowana. Obecnie magistrat przygotowuje niezbędną dokumentację, która jest trzywariantowa. - Pierwszy z nich to tradycyjna kanalizacja, czyli sieć. Wiadomo, że jest on bardzo drogi. Drugi to lokalna oczyszczalnia ścieków, a trzeci to przydomowa oczyszczalnia - kontynuuje. Zaznacza również, że podczas zebrań dotyczących podziału funduszu sołeckiego będzie rozmawiał z mieszkańcami poszczególnych wsi na temat wyboru odpowiedniego wariantu. Ostateczna decyzja będzie należała do samego wójta. - Będziemy zawsze szli trybem oszczędnościowym. Decydującym czynnikiem jest tutaj element finansowy. Mamy opracowaną wstępną analizę dla każdej miejscowości, czyli dla: Strachowa, Wójcina, Błotnicy, Żelowic, Kowalskich, Czerwieńca, Zarzycy, Komorowic, Stachowa, Sadowic, Lipowej, Skały, Maleszowa, Janowiczek, Brochocinka, Edwardowa, Podgaja, Grzegorzowa oraz Jezierzyc - mówi Bochnak. Szef gminy podkreśla, że ten rok jest rokiem konsultacji i rozmów. - Koszty pokrycia terenu całej gminy kanalizacją przekraczają możliwości finansowe gminy. Będziemy na pewno aplikować o środki zewnętrzne, żeby za kilka lat każde gospodarstwo domowe było już skanalizowane - kończy wójt.Komentarze   

CIEKAWA Permalink3 +8 CIEKAWA
RE: Gmina dalej się kanalizuje
Mam pytanie do naszego pana wójta - czy to prawda, że kanalizacja gminy jest kładziona na zaledwie około 40cm głębokości? Jeśli to prawda, to chciałabym jeszcze wiedzieć:
1. czy te około 40cm to głębokość budowy kanalizacji na obszarze całej gminy czy tylko w "WYBRANYCH" miejscowościach,
2. kto ponosi odpowiedzialność za tak wielkie zaniedbanie'
3. dlaczego przy określaniu parametrów budowy kanalizacji nie została uwzględniona strefa przymarzania ziemi,
4. co będą mieli zrobić mieszkańcy, jeśli w zimowym chłodzie ta wspaniała kanalizacja zwyczajnie zamarznie
2015-08-17 23:03 Cytować Zgłoś administratorowi
dar Permalink2 +10 dar
RE: Gmina dalej się kanalizuje
Cytuję ?????:
a to ciekawe przecież już raz zakończono kanalizację czy to druga zapasowa jest budowana, więc nasza gmina bedzie chyba jak miasta zachodnie bedzie miała jedna kanalizację czynną i druga zapasową

Wójt ma ogromne sukcesy w kanalizacji gminy i jak się rooooozpędził, tak teraz nie może się zatrzymac.
2015-08-15 10:26 Cytować Zgłoś administratorowi
????? Permalink1 +10 ?????
RE: Gmina dalej się kanalizuje
a to ciekawe przecież już raz zakończono kanalizację czy to druga zapasowa jest budowana, więc nasza gmina bedzie chyba jak miasta zachodnie bedzie miała jedna kanalizację czynną i druga zapasową
2015-08-15 09:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.