Radny Wiesław Kasprzyszak (z lewej) i rodny Tadeusz Woszczak (z prawej) w czasie dyskusji na sesji Radny Gminy Kondratowice- 15 tys. zł na potrzebną szkole w Prusach kosiarkę? Radny Czesław Krawczyszyn dokonuje nadużyć finansowych? Nieprawda! - ostro protestuje radny gminy Kondratowice Wiesław Kasprzyszak.
Ostatnie tygodnie 2015 roku okazały się znamienne dla Rady Gminy Kondratowice. 15 grudnia radni odwołali przewodniczącego Tadeusza Woszczaka i wybrali nową przewodniczącą Marię Karakow. Za odwołaniem przewodniczącego głosowało 8 radnych, 6 było przeciw, a jedna osoba oddała głos nieważny. Informowaliśmy także o sporach i kłótniach, które miały miejsce podczas minionych dwóch sesji Rady Gminy Kondratowice. Radny Wiesław Kasprzyszak zgłosił się do nas z prośbą o publikację niezbędnych, jego zdaniem, wyjaśnień.
Pierwszą istotną sprawą, do której odniósł się radny, była treść autopoprawki, którą podczas sesji budżetowej (22.12.2015) wniósł radny Tadeusz Woszczak. Radny zaproponował przeniesienie 15 tys. zł z kwoty przeznaczonej na diety radnych na zakup samobieżnej spalinowej kosiarki dla szkoły w Prusach. Rada tę autopoprawkę w głosowaniu przyjęła. Według radnego Kasprzyszaka radny Woszczak wykorzystał niedoświadczenie „świeżej krwi” w samorządzie, gdyż rada nie powinna tej autopoprawki rozważać. Nie był to wniosek żadnej z komisji stałych, ponadto radny Woszczak nie przedstawił jej uzasadnienia.
- Radny Woszczak będzie teraz robił wszystko na przekór nowo uformowanej większości w radzie – zauważył radny Kasprzyszak. - Kreuje się na bożyszcze a to jest doświadczony lis, który od ponad 20 lat sprawuje samorządowe funkcje. Już wcześniej, podczas posiedzeń komisji, gdy nie zgadzaliśmy się z jego zdaniem, mówił „znajdźcie 8 głosów i przegłosujecie, co chcecie”. Te 15 tys. zł przeznaczone jest na coś, co w ogóle nie jest potrzebne. Pofatygowałem się do dyrektora szkoły w Prusach, który potwierdził moje przypuszczenia. On nie wnioskował o tę kosiarkę. Przyznaję, te 15 tys. zł mogliśmy poświęcić na zakup istotnego sprzętu przynoszącego jakieś wymierne korzyści, ale ten zaproponowany przez radnego Woszczaka taki nie jest. Sprzęt nie będzie funkcjonował, bo szkoła nie ma nawet metra trawy. Co ta kosiarka miałaby więc kosić?
Radny Kasprzyszak poinformował, że szkoła w Prusach nie ma nawet pomieszczenia, w którym ta kosiarka mogłaby być przechowywana.
- Nasz spór z panem Woszczakiem zaogniły dyskusje na temat diet radnych – nawiązał do samego odwołania przewodniczącego radny Kasprzyszak. - Pan Woszczak nie mógł sobie z nimi poradzić, a ja byłem zwolennikiem ryczałtu. Przewodniczący bał się, że przekroczymy limit, ale nie zgadzał się z moją propozycją. Twierdził, że ludzie dowiedzą się, ile zarabiamy.
Radny Kasprzyszak odniósł się również do, jego zdaniem, niesprawiedliwego traktowania radnego Czesława Krawczyszyna.
- Radny Woszczak czepia się Olimpii Podgaj. Przecież kary dostały wszystkie 3 kluby. O co więc chodzi? Czy ktoś chce pogrążyć radnego Krawczyszyna? On już dom by sobie wybudował za pieniądze, które włożył do Olimpii, nie wspominając o ilości serca poświęconej temu klubowi. A teraz się radnego Krawczyszyna obraża i próbuje oczernić.
Radny Kasprzyszak podsumował, że chciałby się porozumieć z radnym Woszczakiem, ale obawia się, że do wyjaśnień nie dojdzie.Komentarze   

mieszkaniec Permalink17 +15 mieszkaniec
RE: To jest nieprawda!
Cytuję Strażak SAM:
Cytuję Wyborca 2:
Najlepiej te pieniądze przekazać na rozszerzeie oferty edukacyjnej szkoły w Prusach, bo okazuje się, że dzieci uciekają nam do Strzelina do klas dwujęzycznych. No tak, ale kogo to interesuje?

Kosiarkę w sołectwie mamy to może radny (bezradny) grzelka trochę pokosi, nich się wykaże bo jakoś ostatnio trochę wycichł. A co do propozycji przekazania tych 15tyś na edukację naszych uczniów to jak najbardziej trafna inwestycja.

Koszeniem to niech się sołtys zajmie. To jego działka.
2016-02-08 20:51 Cytować Zgłoś administratorowi
ale problem Permalink16 +1 ale problem
ale problem
Dane ogólnodostępne tylko trzeba pomyśleć. Więc wystarczy wejść na stronę kondratowice.biuletyn.net następnie po lewej stronie kliknąć w zakładkę oświadczenia majątkowe następnie kliknąć np rada gminy jeśli interesuje nas oświadczenie majątkowe któregokolwiek z radnych następnie zakładka za rok 2014 i wybór osoby następnie kliknąć na czytaj całość i ostatecznie na link do pliku *.pdf oznaczony jako podkreślone imię i nazwisko osoby. Pamiętajmy że są to tzw. dane dot. informacji publicznej, które muszą być udostępniane każdemu obywatelowi. Dotyczy to również między innymi protokołów z obrad sesji Rady Gminy itp. Trzeba pamiętać, że oświadczenia powinny zostać złożone do 30 kwietnia br. Dlatego też dane umieszczane na bip mogą być przekazane z opóźnieniem lecz i czas na ich udostępnienie jest uregulowany odrębnymi przepisami.
2016-02-08 19:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink15 +25 Gość
RE: To jest nieprawda!
[quote name="ZYTA"]Radny Woszczak DO ROBOTY W GÓRCE W KAMYKACH A NIE UDAWAĆ RADNEGO ZA KOMUNY SIE POWODZIŁO ALE TO SIE JUŻ SKONCZYŁO[/quote
Czesław G. niech mu dotrzyma towarzystwa do tego sie obaj nadają!!!!!
2016-01-29 18:02 Cytować Zgłoś administratorowi
ZYTA Permalink14 +32 ZYTA
RE: To jest nieprawda!
Radny Woszczak DO ROBOTY W GÓRCE W KAMYKACH A NIE UDAWAĆ RADNEGO ZA KOMUNY SIE POWODZIŁO ALE TO SIE JUŻ SKONCZYŁO
2016-01-24 20:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Kalinka Permalink13 0 Kalinka
RE: To jest nieprawda!
Dajcie sobie ludzie spokój a jak chcecie coś opisywać to na Facebooku jest strona gminy i tam wylewajcie swoje złości i bolączki. Jeśli ktoś ma odwagę pisać takie głupoty to niech ma też odwagę się pod tym wszystkim podpisać.
2016-01-24 20:08 Cytować Zgłoś administratorowi
uczestnik Permalink12 +6 uczestnik
RE: To jest nieprawda!
Robicie kino pod postacia kontrolowanej kłótni o jakieś kosiarki samochodziki czy zabawki, a tak naprawdę odwracacie uwagę od waznych spraw i dajecie przyzwolenie na ... co do jednej rzeczy jesteście zgodni wiecie kto tu rządzi - wójt, więc jaka między wami jest różnica o jakiej nowej większości w radzie mówiecie ! ŻENADA !!!!!!!!!!!!!!!
2016-01-24 16:51 Cytować Zgłoś administratorowi
olo Permalink11 +4 olo
RE: To jest nieprawda!
Cytuję uczestnik:
SZANOWNI RADNI nie bujcie się mieć własne zdania bo to Wy za wszystko odpowiadacie Wy jesteście radą nie dajcie sie sterować jednej osobie to ta osoba zależy od Was a nie Wy od niej, czy o taka gminę my walczymy czy taiej przyszłości chcemy dla naszych dzieci, wiatraki i inne , które po latach przyniosą skutki swoich działań naszym dzieciom i wnukom czy tego chcemy. W Jordanowie mała grupka mieszkańcóws i radnych nie pozwoliła na niszczące krajobraz i zdrowie wiatraki oni się nie bali bo mieli świadomośc że za wszystko odpowiadali wyjdźcie z ukrycia i miejscie odwagę jedna osoba nie może sterować wszystkim macie swoją wartość macie swoje zdanie co Po was pozostanie ?????????????????????

Tak powinno być!!!!!!
2016-01-23 23:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Strażak SAM Permalink10 +7 Strażak SAM
RE: To jest nieprawda!
Cytuję Wyborca 2:
Najlepiej te pieniądze przekazać na rozszerzeie oferty edukacyjnej szkoły w Prusach, bo okazuje się, że dzieci uciekają nam do Strzelina do klas dwujęzycznych. No tak, ale kogo to interesuje?

Kosiarkę w sołectwie mamy to może radny (bezradny) grzelka trochę pokosi, nich się wykaże bo jakoś ostatnio trochę wycichł. A co do propozycji przekazania tych 15tyś na edukację naszych uczniów to jak najbardziej trafna inwestycja.
2016-01-23 22:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Wyborca 2 Permalink9 +4 Wyborca 2
Co z 15 tys?
Najlepiej te pieniądze przekazać na rozszerzeie oferty edukacyjnej szkoły w Prusach, bo okazuje się, że dzieci uciekają nam do Strzelina do klas dwujęzycznych. No tak, ale kogo to interesuje?
2016-01-23 19:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszko I Permalink8 +2 Mieszko I
RE: To jest nieprawda!
Cytuję spoko:
Cytuję obserwator:
jedno trzeba przyznać były przewodniczący pan radny to jednak wie jak się zachować to facet z klasą

,,facet z klasą"- tak powinno być.

Panie chwalą nas. Kto ? Wy mnie, a ja was !
2016-01-23 18:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.