Wojciech Bochnak, wójt Kondratowic
Na ostatniej sesji Rady Gminy Kondratowice radni udzielili wójtowi Wojciechowi Bochnakowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2015 roku. 12 radnych było ,,za”, a 3 ,,przeciw”. O komentarz podsumowujący wykonanie budżetu poprosiliśmy samego szefa gminy. - Najważniejsze w 2015 roku było przygotowanie się do aplikacji o nowe środki z Unii Europejskiej. Przygotowaliśmy dokumentację budowy świetlicy wiejskiej w Księginicach Wielkich, budowy przedszkola gminnego w Kondratowicach, remontu pałacyku w Zarzycy, ze świetlicą i biblioteką gminną. Chcemy aplikować o pieniądze z zewnątrz na te zadania. W przypadku Zarzycy staramy się o 350 tys. zł dofinansowania. Oprócz tego zrobiliśmy dokumentację termomodernizacji obiektów oświatowych i tutaj staramy się o 806 tys. zł. W przypadku przedszkola liczymy na 2,4 mln zł dotacji. W sumie tych dokumentacji sporządziliśmy już sporo - poinformował Bochnak. Dodał także, że samorząd nie zapomina o parafiach na terenie gminy. Wspomniał, że złożone zostały wnioski remont wieży kościelnej w Księginicach Wielkich oraz kościoła w Żelowicach. Powiedział również, że w całej gminie zostały wymienione oprawy w lampach na nowe, energooszczędne. Stare oprawy miały już 20 lat. Koszt tej wymiany to ok. 500 tys. zł.
- Podkreślam, że wykonaliśmy przyłącza kanalizacyjne, co należy do obowiązków każdego mieszkańca. Było ich ponad 400. Nie wykonaliśmy około 30, które są obecnie dokańczane. Spowodowane było to tym, że nie mieliśmy prądu. W budynkach wielorodzinnych musieliśmy czekać na ustawienie skrzynek przez zakład energetyczny - wyjaśniał wójt. Odniósł się także do kwestii udzielenia mu absolutorium. - Ta uchwała podsumowuje pracę wójta. Nie uważam, że jestem idealny i nie popełniam błędów. Radni mieli do mnie na sesji pewne uwagi, choć niekoniecznie się z nimi zgadzam. Każdy człowiek ma prawo do swojej oceny, także do oceny pracy mojej osoby. Na tym właśnie polega demokracja - zakończył Bochnak.

Komentarze   

wójtekk Permalink1 +7 wójtekk
Mamy prawo do oceny?
A na gminie zaczęły się znowu oszczędności, nowo odtrąbione energooszczędne oświetlenie uliczne już jest za ,,drogie'' lampy zapalają się jak jest już całkiem ciemno, kilkanaście minut po 22-ej. Kończ waść wstydu oszczędź! jeżeli słowo wstyd jest zrozumiałe.
2016-07-26 08:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.