Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jeden z hydrantów w Krzywinie uległ awarii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie długi czas reakcji odpowiednich służb. Ile czasu minęło, zanim naprawiono usterkę?
Do redakcji Słowa Regionu zadzwoniła mieszkanka Krzywiny, informując nas o awarii hydrantu niedaleko jej posesji. Zdaniem Ireny Marczak, woda lała się od wtorku, 9 lipca, od ok. godz. 12.00. - Wyciągnęłam wtedy wiadra i baniaki, po czym „łapałam” wodę, bo szkoda, aby się marnowała. Dzwoniłam wpierw do naszego sołtysa, ale nie odebrał telefonu. Potem kontaktowałam się z Urzędem Gminy Przeworno. W sekretariacie powiedziano mi, że sprawę zgłaszają do Zakładu Usług Komunalnych. Cały czas czekałam. Jest godzina 21.00, a woda jak się lała, tak się dalej leje.
Moim zdaniem, w przypadku awarii powinno się zakręcić hydrant - tłumaczyła mieszkanka Krzywiny. Dodała, że ciężko było wyjść nawet z psem na spacer, bo droga zamieniła się w potok. Stwierdziła, iż sąsiedzi również zaniepokoili się sytuacją.Irena Marczak łapała wylewającą się wodę do wiader  i garnków
- W środę ok. 8.00 rano wykonałam kolejne telefony. W końcu po wielu próbach dodzwoniłam się do ZUK-u. Dowiedziałam się, że kierownik jest na zwolnieniu. Przecież ktoś powinien go zastępować. Pani w ZUK-u powiedziała, że wymienią hydrant. Ok. godz. 9.30 zaślepka od hydrantu została zakręcona. Przecież my wszyscy za tę wodę płacimy. Nie może być tak, że ona się leje i nic z tym nie można zrobić. Tak nie może być - powiedziała pani Irena.
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Andrzejek Permalink1 0 Andrzejek
Pytanie
Kto za to odpowie? Zapłaci i odpowie za marnotrastwo ???
Panie Kunderman , może Pan odpowie tutaj ?
Bo mycie auta na posesji też nie jest chyba dozwolone? A Pan jeszcze zdjęcia na FB wrzuca jak to ładnie umyte autko stoi pod domem , a piana jeszcze świeża z chemii na kostce ;-) Pan nie wie , że nie wolno myć aut w miejscach innych niż wyznaczone?
Coś Panu nie idzie karta ostatnio.
2019-10-24 16:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz