Kolejny etap budowy chodnika w Zarzycy został wykonany przez lokalną firmę, a koszt budowy wyniósł blisko 30 tys. zł. Foto: UG w Kondratowicach
W środę, 27 września, odbyła się LXIX sesja Rady Gminy Kondratowice. Radni wprowadzili zmiany w budżecie na rok 2023 i wieloletniej prognozie finansowej na lata 2023-2030.

Rada gminy zadecydowała o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi strzelińskiemu. Dotacja celowa zostanie przekazana na remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 30 67 D w Stachowie. Gmina przeznaczy na tę inwestycję 150 tys. złotych.

Coraz więcej chodników
W części sprawozdawczej z działalności wójta między sesjami Tomasz Gracz skupił się na zrealizowanych i przyszłych zadaniach dotyczących budowy chodników na terenie gminy. Zaznaczył, że odebrany został chodnik w miejscowości Grzegorzów, którego wykonanie kosztowało ponad 68 tys. złotych. W Gołostowicach powstała ścieżka dla pieszych, licząca ponad 110 metrów, a zadanie wykonano za nieco ponad 67 tys. złotych. Wójt oznajmił również, że w niedługim czasie powinny zakończyć się prace nad chodnikiem w Wójcinie.
Budowa chodników trwa jeszcze w Zarzycy i Podgaju. Przygotowania do pierwszego etapu analogicznej inwestycji rozpoczęły się w...
Cały artykuł na ten temat zamieściliśmy w 40 (1178) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Spajker.
RE: Gdzie jeszcze powstaną chodniki?
lucjan powiedziała :
Gdyby budynek w tle był w lepszym stanie, to na tym kawałku chodnika stałaby starosta Horodyska i prezentowała czytelnikom Gazety Strzelińskiej swój nowy zielony kubraczek.
Temat fotograficznie trudny do ogarnięcia. Ona swoją posturą zasłoniła by cały front robót. Poza tym poczekajmy na wybory samorządowe. Wtedy zacznie się sesja fotograficzna. Wtedy każdy karzeł umysłowy każe się sfotografować na tle czegoś drogiego za co nie zapłacił a co ma się kojarzyć z jego wielkością.

0
Gravatar
lucjan
RE: Gdzie jeszcze powstaną chodniki?
Gdyby budynek w tle był w lepszym stanie, to na tym kawałku chodnika stałaby starosta Horodyska i prezentowała czytelnikom Gazety Strzelińskiej swój nowy zielony kubraczek.
0

Przeczytaj także