Gminna Biblioteka Publiczna w Prusach nagrodziła laureatów konkursu „Czytelnik roku”
Gminna Biblioteka Publiczna w Prusach nagrodziła laureatów konkursu „Czytelnik roku”
Gminna Biblioteka Publiczna w Prusach, jak co roku, przeprowadziła konkurs pn. „Czytelnik roku”. Tegoroczna edycja połączona była z obchodami Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka inspiruje” (od 8 do 15 maja). Na początku spotkania dzieci recytowały wiersze. Następnie dyrektor biblioteki Jadwiga Zieleniewska przedstawiła prezentację z działalności jednostki za 2015r. W drugiej części rozdano nagrody i dyplomy w konkursie „Czytelnik roku”. Laureatów nagrodzono w kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych (do 5 lat) zwyciężyła Małgorzata Romelczyk, która przeczytała 19 książek. Wśród osób między 6. a 15. rokiem życia I miejsce zajął Karol Majewski (86 książek). II miejsce zajął Mateusz Matusiak (40 pozycji). W kolejnej grupie wiekowej (od 16 do 30 lat) zwycięzcą okazała się Julita Plewak (65 książek). Wśród osób między 31. a 60. rokiem życia I miejsce zajęła Monika Szczepańska (162 książki), na II uplasowała się Ewa Molek (113), zaś na III Zdzisława Dąbrowska (107). W grupie powyżej 60 lat nagrodzono także trzy osoby. I miejsce zdobył Andrzej Bąk (170 książek), II Jan Michałkiewicz (120), zaś III Bogdana Jakubowicz (102). Laureaci otrzymali nagrody (m.in. słodycze, książki, maskotki, piłki). Radny Marcin Szczurowski pomógł bibliotece w zakupie kilku nagród.
UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także