Do 20 lipca kometa powinna być widoczna gołym okiem, a później, do połowy sierpnia, będzie można ją obserwować przy użyciu lornetki czy teleskopu. – Do wykonania zdjęcia wystarczy zwykły aparat z manualną opcją ekspozycji – wyjaśnia pan Jacek. – Należy uzbroić się w statyw, ponieważ zdjęcia cechuje dłuższy czas ekspozycji. Dla wartości ISO powyżej 400 w czasie około 3 do 5 sekund możemy uzyskać już śliczne zdjęcia z zatrzymanym ruchem obiektu – dodaje. Kometa znajduje się nisko nad północno-wschodnim horyzontem. Wystarczy znaleźć miejsce, gdzie będzie mało sztucznego światła i spojrzeć w niebo.

Tekst ukazał się w 28 (1017) wydaniu "Słowa Regionu".
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij
RE: Wspaniałe zjawisko na naszym niebie
Piękna kometa na pięknym zdjęciu pięknej panoramy Strzelina. Co za cud natury.