PKP nie widzi problemu?
Przypomnijmy, wilgoć, dziurawe okna, woda lejąca się po ścianie, dziesiątki pism kierowanych do zarządcy obiektu i praktycznie brak działań ze strony kolei - tak przedstawili nam swoja sytuację lokatorzy. Odwiedzając Przeworno przekonaliśmy się, że lokatorzy, zwłaszcza jeden (!), mieszkają w strasznych warunkach. Przesłaliśmy artykuł po opublikowaniu na naszych łamach do zarządcy budynku po byłej stacji kolejowej w Przewornie. Zapytaliśmy, czy sytuacja (lokatorów) jest znana osobom zarządzającym nieruchomościami PKP i czy lokatorzy mogą liczyć na poprawę warunków, w jakich mieszkają. Z przesłanej nam przez Aleksandra Grzelaka, starszego specjalistę Wydziału Prasowego, Biuro Komunikacji i Promocji PKP S.A, odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że „budynek w Przewornie poddawany jest regularnym badaniom stanu technicznego. Kontrole wykazały, że stan techniczny budynku nie stwarza zagrożenia dla mieszkańców. Niemniej, PKP S.A. będzie dążyć do jego poprawy. Oprócz bieżących prac utrzymaniowych, na ten rok zaplanowano wymianę stolarki okiennej w jednym z lokali mieszkalnych. Aby poprawić bezpieczeństwo lokatorów, spółka planuje również wycinkę 3 drzew zlokalizowanych przy budynku. Warto zaznaczyć, że w 2015 r. w budynku wykonano naprawę dachu z wymianą obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych”.
Być może przy okazji wymiany stolarki budowlanej specjaliści z PKP jeszcze raz przyjrzą się stanowi technicznemu budynku. Bo nie trzeba być wielkim fachowcem, żeby zauważyć np. zacieki po lejącej się wodzie czy stan dachu. Natomiast wycięcie drzew zagrażających bezpieczeństwu lokatorów drzew, to dobre posunięcie. Oby tylko odpowiednie służby zdążyły... przed przewróceniem się okazałych sosen.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
RE: PKP nie widzi problemu?
ten zadbany zacny człowiek rażąco kontrastuje na tle rudery, w której na skutek woli PKP musi mieszkać. gdyby tylko PKP na to pozwoliła to on by już pokazał jak pięknie można to wyremontować.