Wielu obywateli Ukrainy wyjeżdża z Kijowa, korkują się kluczowe trasy. Foto: screen Twitter
Wielu obywateli Ukrainy wyjeżdża z Kijowa, korkują się kluczowe trasy, w sklepach powstają ogromne kolejki. W stolicy kraju nie działają szkoły, przedszkola i co jakiś czas słychać syreny alarmowe.
- Od dziś w stolicy nie działają szkoły i przedszkola. Szpitale, przychodnie i cały system opieki zdrowotnej działa w trybie gotowości. Osoby odpowiedzialne zostały zobowiązane do zapewnienia ludności dostępu do schronów. Każdy, kto nie jest zaangażowany w pracę infrastruktury krytycznej i zaopatrzenia miasta powinien zostać w domu i być gotowy, by udać się do schronu, gdy włączą się syreny – czytamy w oświadczeniu wydanym przez sztab kryzysowy władz Kijowa.
Mer Kijowa Witalij Kliczko apeluje, by nie poddać się panice, ale jednocześnie być gotowym do kolejnych działań. Drogi wyjazdowe z miasta na zachód są zakorkowane. W mediach społecznościowych widać nagrania uciekających z Kijowa. Na mapach pokazane są zakorkowane kluczowe trasy wyjazdowe. Tworzą się duże kolejki do sklepów, bankomatów i na stacjach benzynowych. Poinformowano, że stacje metra mogą posłużyć za schrony.
- Gdy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, ze stolicy, Kijowa, wyjeżdżą sznur samochodów. Wielu kieruje się na zachód w nadziei na znalezienie bezpieczeństwa w częściach kraju bliższych Polsce i oddziałom NATO – podaje „New York Times”.
Doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Geraszczenko Ukrainy apeluje, by powstrzymać się od paniki, bo nie da się obecnie szybko opuścić miasta. Dochodzi do stłuczek. Ich uczestnicy są proszeni, żeby nie wzywać policji lub karetek, jeśli nie ma potrzeby, a jedynie wymienić się kontaktami i rozwiązać sprawę później.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także