W piątek na scenie zagrał zespół Por Fiesta Fuente z Lublina

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Festiwalu Gitarowym „Wśród Pól”, który zorganizowano w Wiązowie. To impreza dla uczniów szkół muzycznych pierwszego stopnia. Wiek uczestników jest w granicach od 7 do 16 lat.

Była to już dziesiąta edycja festiwalu. Wzięło w nim udział 44 uczestników. Zaproszono też zespoły – Cracow Guitar Quartet i Por Fiesta Fuente z Lublina. Dawniej impreza odbywała się w Młynie Jana w Witowicach. Jednak po latach młyn zmienił zakres działalności i konkurs przeniesiono do Wiązowa. Obecnie impreza trwa 3 dni.

– Rozpoczynamy piątkowym koncertem inauguracyjnym. W sobotę – część konkursowa. Po niej zawsze odbywa się koncert zaproszonej gwiazdy – zespołu bądź solisty. Festiwal zamyka ogłoszenie wyników. Niedziela jest częścią warsztatową, gdzie odbywają się lekcje mistrzowskie – opowiada Łukasz Figiel, dyrektor artystyczny festiwalu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA         Festiwal otworzyli Łukasz Figiel i Katarzyna Prokop

W tym roku najwięcej młodzieży przyjechało z Małopolski, Wielkopolski i województwa łódzkiego. W ofercie – gitarowa muzyka klasyczna, ale dopuszczone są też aranżacje utworów rozrywkowych.

– Jesteśmy dumni z tej imprezy. To ważne wydarzenie na terenie powiatu strzelińskiego i gminy. Wcześniej koncerty odbywały się w różnych miejscach, np. w kościele. Od pewnego czasu organizowane są w sali biblioteki gminnej w Wiązowie – informuje Katarzyna Prokop, dyrektor Szkoły Muzycznej w Wiązowie.

Cały artykuł zamieściliśmy w 22 (1210) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
nie byłem nie słyszałem ale po lekturze tekstu wiem że ten festiwal wiązowski o 10 lig przewyższa strzeliński kicz disco z pola organizowany rokrocznie prze blondynke o rozumie ameby na dniach strzelina.
strzelińska hołota słuchająca kiczu na dniach strzelina i kondratowicka hołota słuchająca przeglądu jęczenia ludowego w wykonaniu otyłych starszych pań o nazwie srebrnokłose powinna wiedzieć że mózg można człowiekowi wyprać i narkotykami i kiczem muzycznym. głupie móżgi strzelińskie i kondratowickie podlewane muzyczną gnojowicą nigdy nie wyjdą na ludzi.
co prawda sok zorganizował lata temu koncert portugalskiego genialnego muzyka ale muzyk grał do pustej sali. poziom strzelinian to um papa um papa oraz umps umps umps.
strzelińśki ośrodek kultury jest ale kultury w strzelinie brak brak. wiązów górą.

3

Przeczytaj także