Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Człowiek nie różni się od większości istot żywych i jest tak skonstruowany, że czasem najdzie go „potrzeba”. Najgorzej, gdy do domu daleko, a trzeba szybko znaleźć najbliższe WC. Zwrócił się do nas pewien Czytelnik, byśmy się przyjrzeli, jak to wygląda w Strzelinie, bo, jego zdaniem, takich obiektów jest za mało. Sprawdziliśmy zatem, jaka jest dostępność toalet w naszym mieście. 
Od razu zwróciliśmy się w stronę niedawno remontowanego budynku dworca PKP. W środku znajduje się duża, przestronna toaleta, a dodatkowym jej atutem jest stanowisko do przewijania niemowląt. Tuż obok dworca, na parkingu dla busów Strzelińskiej Komunikacji Publicznej, znajduje się również niewielki szalet. Kolejna toaleta znajduje się w parku jordanowskim, a wchodzi się do niej od strony ul. Piłsudskiego.
Podczas robienia zakupów na strzelińskim targowisku można skorzystać z WC, do którego wejście znajduje się od strony ul. Gen. St. Maczka. Podobnie, jak to na dworcu, jest duże i przestronne, jednak nie ma tam stanowiska do przewijania niemowląt.
Pojedyncze ustępy toi-toi można znaleźć w parku przy ul. Staszica (niegdyś był on podpalany przez wandali - red.), a także w Parku Miejskim im. Armii Krajowej (przy wejściu na stadion - red.). Toaleta znajduje się także w podziemiach Rynku, ale tym razem była zamknięta. Jest tam informacja, że należy umieścić złotówkę w aparacie wrzutowym, lecz takiego aparatu po prostu tam brak.
Jak widać, w Strzelinie jest sporo publicznych toalet. Jedne są w gorszym stanie, a inne w lepszym. Na szczęście, są rozlokowane w różnych punktach miasta.

Komentarze   

Korzystający Permalink1 +4 Korzystający
RE: Szlakiem miejskich szaletów
To nie jest tak do końca różowo z toaletami w Strzelinie, jak potrzeba przycisnie to można nie zdążyć żeby dobiec do wc na stacji, moim zadaniem najbardziej brakuje toalety na tzw "strzelinskich bielanach" sklepów dużo i czasu też spędza się tam sporo, dziwię się że właściciel o tym nie pomyślał, może warto tam zainstalować szalet
2019-07-12 20:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz