Na północnej ścianie budynku przy ulicy Rybnej 10 w Strzelinie powstanie mural, upamiętniający Bitwę Warszawską. Za niespełna miesiąc rozpocznie się malowanie. Kto go wykona? Jaki będzie koszt i od kiedy mieszkańcy będą mogli podziwiać ten mural?

W czerwcu zawiązał się Społeczny Komitet Upamiętnienia Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W skład komitetu wchodzą działacze społeczni, historyk, lokalny artysta oraz pracownicy strzelińskiego urzędu. – Wystosowaliśmy osiem zapytań do profesjonalnych firm, które zawodowo wykonują murale – wyjaśnia Marek Charowski, sekretarz Społecznego Komitetu Upamiętnienia Bitwy Warszawskiej. – Otrzymaliśmy dwie oferty, a następnie po konsultacjach wyłoniliśmy wykonawcę. Mural namalują absolwenci Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy pod przewodnictwem doktora Mateusza Rokickiego z firmy Live Media Crew. Wykonawca posiada wieloletnie doświadczenie w malowaniu murali artystycznych. Obecnie czekamy jeszcze na opinię konserwatora zabytków, ponieważ zarówno teren, jak i budynek jest pod jego nadzorem – dodaje. Malowidło powstanie na północnej ścianie budynku przy ulicy Rybnej 10 w Strzelinie, której wspólnota mieszkaniowa użyczyła bezpłatnie na 15 lat. Powierzchnia ściany to około 200 metrów kwadratowych. Zostanie oczyszczona i zagruntowana.
Tekst ukazał się w 37 (1026) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.