Anna Maria Wierzchucka (z lewej) odbiera gratulacje od Dariusza Stępnia, dyrektora SOK, w środku Mirka Szychowiak prezentuje tomik pt. „Włókien pełna” Poeci z całej Polski i zagranicy wysłali swoje prace na konkurs. Ta najważniejsza pojechała do stolicy a jedna została w naszym powiecie. Przy okazji okazało się, że gmina Wiązów poezją stoi.
Siódmy raz stanęli w szranki poeci obojga płci. Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Granitową Strzałę” Strzelin 2015 przeszedł do historii. – W tym roku udział w naszym konkursie wzięło ponad dwustu poetów. Jurorzy mieli do przeczytania sporo ponad tysiąc wierszy i jak wiem nie narzekali na poziom konkursu. Przeciwnie, z satysfakcja muszę powiedzieć, że pojawiło się kilka nowych nazwisk, o których już niebawem będzie głośno w literackim świecie. Może na początek tylko w Polsce, ale kto wie, co będzie później. – powiedziała nam Mirka Szychowiak, pomysłodawczyni i jurorka konkursu.
Zdobywczynią „Granitowej Strzały” i „Grand Prix” została Anna Maria Wierzchucka z Warszawy. Oprócz tych honorowych nagród najlepszą poetkę konkursu „obarczono” trzema sporymi paczkami, w których znajdowało się kilkaset egzemplarzy jej debiutanckiego tomiku poetyckiego. Wydanie przez SOK tomiku „Włókien pełna” było również regulaminową nagrodą strzelińskiego konkursu. – Przygotowując do druku tomik naszej laureatki szukałam odpowiednich ilustracji. Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej hasła włókna, wyświetliły mi się zdjęcia prac Doroty Sak. Jej instalacje tak mnie zachwyciły, że nie wyobrażałam już sobie innej okładki tomiku „Włókien pełna”. Napisałam do pani Doroty i otrzymaliśmy zgodę na bezpłatne wykorzystanie zdjęcia jednej z jej prac na okładce. Przepraszam. Pani Dorota poprosiła o pięć egzemplarzy tomiku, w tym jednego z autografem poetki – usłyszeliśmy od Mirki Szychowiak.Jeszcze chwila oczekiwania i będzie wiadomo, kto otrzyma nagrodę
Pozostałe nagrody trafiły do Hanny Janczak z Wrocławia (I miejsce), Janusza Radwańskiego z Kolbuszowej (II miejsce), a także do Agnieszki Tomczyszyn-Harasymowicz z Głuchołazów i Kamila Kwiecińskiego z Grójca (III miejsce). Wyróżniono również: Magdalenę Fudali z Kowalowa, Krzysztofa Sobczaka z Dzierżoniowa i Bogdana Nowickiego ze Świętochłowic. Warto zaznaczyć, że Magdalena Fudali jest uczennic
Beata Gruszecka-Małek z Kurowa zdobyła nagrodę za wiersz klasycznyą strzelińskiego ZSO i mieszka w gminie Wiązów. Strzeliński konkurs poetycki różni się od innych nagradzaniem wierszy klasycznych, takich z rymem. I tutaj okazało się, że spośród prawie pięćdziesięciu uczestników najlepiej z wymogami klasycznej wersyfikacji poradziła sobie Beata Gruszecka-Małek z Kurowa, miejscowości w gminie Wiązów. Nagrodę za zajęcie I miejsca w tej kategorii ufundował Burmistrz Wiązowa. Gratulujemy! Tradycyjnie już po wręczeniu nagród i wyróżnień odbył się Turniej Jednego Wiersza. W ostrej rywalizacji obfitującej w zaskakujące skojarzenia, frazy i rymy zwyciężył Piotr Woźniak (I miejsce) przed Marcinem Królikowskim i Anną Marią Wierzchucką (II). Przyznano również wyróżnienia, które trafiły do Beaty Gruszeckiej-Małek i Konrada Nicponia.
Na zakończenie Piotr Wieruszewski uraczył uczestników i gości konkursu recitalem gitarowym. A za rok już VIII Konkurs Poetycki „O Granitową Strzałę” Strzelin 2016.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.