Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Od początku prac towarzyszymy ekipom budowlanym w centrum Wiązowa. Informowaliśmy o znaleziskach archeologicznych i artefaktach odkrytych w ratuszu. Prace jeszcze trwają, ale koniec już widać.
Mieszkańcy Wiązowa i odwiedzający siedzibę gminy przybysze z godnością znoszą niedogodności, jakie niesie ze sobą przebudowa rynku. Dzieje się tak zapewne dlatego, że gołym okiem widać, iż główny plac miasta już niebawem będzie prawdziwą wizytówką miasta i... powiatu. Jeszcze długo nie będzie w powiecie strzelińskim drugiego takiego rynku. Plac został wyłożony kostką granitową, pojawiły się elementy małej architektury, które wkomponowują się w historyczny kontekst tego miejsca. Efektownie prezentuje się kamienna studnia naprzeciwko przystanku autobusowego. Jest stosunkowo głęboka, prawdziwa studnia, z wodą na dnie, Ze względów bezpieczeństwa zakryta została metalową kratą, co tylko podkreśla jej walory estetyczne. Z drugiej strony popatrzymy na zaplecze gospodarcze
Wystarczy przejść się wokół rynku, żeby przekonać się, jak przydatne są miejsca parkingowe wyznaczone na całym placu. Już teraz, mimo utrudnień związanych z remontem, rynek tętni życiem. Ratusz został opleciony rusztowaniem, żeby można było odnowić elewacje i przeprowadzić pozostałe jeszcze do wykonania prace remontowe. Trwają prace przy budowie fontanny, która w sezonie letnim będzie niewątpliwą atrakcją turystyczną Wiązowa. Kamienna studnia wpisuje się w historyczny kontekst wiązowskiego rynku
I wszystko byłoby godne pozazdroszczenia, gdyby nie jeden mały, choć zastanawiający szczegół. Dlaczego, a właściwie po co? Chodzi o ustawienie ławek, na co zwrócił nam uwagę nasz Czytelnik i jeden z mieszkańców Wiązowa.. Łatwo można sobie wyobrazić przechodniów lub turystów, którzy siedząc na ławkach będą podziwiać wiązowskiego lwa i fontannę. Zapewne znajdą się również zainteresowani chwilą odpoczynku w rynku. O cóż więc chodzi? Projektant zaproponował, ktoś wyraził zgodę, wykonawca postawił i ławki stoją. Jednak kilka z nich zostało ustawionych, co najmniej, niefortunnie. Siedząc na nich przed oczami roztacza się widok... ściany ratusza lub podwórka a raczej zaplecza gospodarczego. Pokazaliśmy to na zdjęciach.


Komentarze   

Ania Permalink8 -3 Ania
Popieram ścieżki
Popieram głos mówiący o ścieżkach .W większości miejscowości naszej gminy Wiązów sołectwa naprawiły przynajmniej kilka dróg polnych i już dzisiaj nadają się one do bezpiecznej jazdy dla rodzin z dziećmi .Teraz potrzeba tylko opracować mapę i połączyć je krótkimi odcinkami które stworzą całość .Nie ma co czekać na wykorzystanie nasypów kolejowych ,to będzie droższe i nie obejmie całej gminy (nie mówię o wszystkich drogach ale o stworzeniu połączonej spójnej trasy ).Wtórną sprawą jest dopilnowanie tego by rolnicy nowych dróg natychmiast nie zniszczyli ,ale jeśli jeden zapłaci za zniszczenia ,następni będą uważać .Czekamy na inicjatywę radnych ,koszty nie będą bardzo wysokie a gmina będzie miała kolejną atrakcję oprócz rynku .
2019-04-02 12:10 Cytować Zgłoś administratorowi
RES Permalink7 +6 RES
,
Cytuję mieszkankax:
Cytuję Lew:
Czy to dobre dla ludzi z depresją?
są jeszcze inne ławki - dla ludzi z depresją polecam już wkrótce ławkę z widokiem na lwa i fontannę :)
Ludzie czy wy zawsze musicie robić z igły widły , nie chcesz siadać w rynku siedź w domu albo idź na spacer, ciągle tylko krytyka i krytyka, lepiej było dwa lata temu czy teraz !!!
Dziwię się autorowi tego tekstu - co miał na myśli ? Pan to jak zwykle z "kronikarskiego obowiązku" czepia się pierdół

Pewno ten sam projektant co w Strzelinie he he - poustawiał ławki tyłem do Ratusza można oglądać , siedząc, delikatesy albo balkony mieszkanców
2019-04-02 11:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Jestem na tak Permalink6 -4 Jestem na tak
RE: Rynek pięknieje w oczach, tylko te ławki...
Cytuję @Ścieżki Rowerowe:
Ścieżki Rowerowe Wiązów zapraszam wszystkich którzy chcieli by w gminie Wiązów zrewitalizowano choć część dróg śródpolnych tak aby można bez obawy, rodzinnie, samotnie gromadą, wybrać się pieszo, biegiem lub rowerem na aktywny wypoczynek na łonie natury.
Jest to inicjatywa oddolna, społeczna, z postawą "błagalną" wobec włodarzy gminy Wiązów aby ta choć wyrównała drogi śródpolne w naszej gminie tak aby nie było to wyzwaniem dla małych dzieci osób starszych tak aby rodziny mogły spędzić razem czas na terenie naszej gminy. Cieszymy się z tego że rynek nam wypiękniał cieszymy się że będzie fontanna. Ale co potem, Obszary Natura 2000 szlak do którego nie można dojechać z wiązowa nie włączając się do ruchu na drodze krajowej 39. Tereny nad rzeką gdzie trawa ma ponad metr wysokości.
To my znamy i wybieramy naszych Radnych, Burmistrza więc kto może niech przekaże to tym których wybraliśmy. Razem wszyscy możemy więcej :) jest nas pół tyśiąca na Facebooku @Ścieżki Rowerowe Wiązów

Jestem na tak super sprawa działajmy , okolice mamy piękną.
2019-04-01 22:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Maciorka Permalink5 +1 Maciorka
RE: Rynek pięknieje w oczach, tylko te ławki...
Cytuję mieszkankax:
Cytuję Lew:
Czy to dobre dla ludzi z depresją?
są jeszcze inne ławki - dla ludzi z depresją polecam już wkrótce ławkę z widokiem na lwa i fontannę :)
Ludzie czy wy zawsze musicie robić z igły widły , nie chcesz siadać w rynku siedź w domu albo idź na spacer, ciągle tylko krytyka i krytyka, lepiej było dwa lata temu czy teraz !!!
Dziwię się autorowi tego tekstu - co miał na myśli ? Pan to jak zwykle z "kronikarskiego obowiązku" czepia się pierdół

Ktoś z urzędu się odezwał chyba :o
2019-04-01 22:26 Cytować Zgłoś administratorowi
@Ścieżki Rowerowe Permalink4 -5 @Ścieżki Rowerowe
RE: Rynek pięknieje w oczach, tylko te ławki...
Ścieżki Rowerowe Wiązów zapraszam wszystkich którzy chcieli by w gminie Wiązów zrewitalizowano choć część dróg śródpolnych tak aby można bez obawy, rodzinnie, samotnie gromadą, wybrać się pieszo, biegiem lub rowerem na aktywny wypoczynek na łonie natury.
Jest to inicjatywa oddolna, społeczna, z postawą "błagalną" wobec włodarzy gminy Wiązów aby ta choć wyrównała drogi śródpolne w naszej gminie tak aby nie było to wyzwaniem dla małych dzieci osób starszych tak aby rodziny mogły spędzić razem czas na terenie naszej gminy. Cieszymy się z tego że rynek nam wypiękniał cieszymy się że będzie fontanna. Ale co potem, Obszary Natura 2000 szlak do którego nie można dojechać z wiązowa nie włączając się do ruchu na drodze krajowej 39. Tereny nad rzeką gdzie trawa ma ponad metr wysokości.
To my znamy i wybieramy naszych Radnych, Burmistrza więc kto może niech przekaże to tym których wybraliśmy. Razem wszyscy możemy więcej :) jest nas pół tyśiąca na Facebooku @Ścieżki Rowerowe Wiązów
2019-04-01 22:16 Cytować Zgłoś administratorowi
mieszkankax Permalink3 -7 mieszkankax
RE: Rynek pięknieje w oczach, tylko te ławki...
Cytuję Lew:
Czy to dobre dla ludzi z depresją?
są jeszcze inne ławki - dla ludzi z depresją polecam już wkrótce ławkę z widokiem na lwa i fontannę :)
Ludzie czy wy zawsze musicie robić z igły widły , nie chcesz siadać w rynku siedź w domu albo idź na spacer, ciągle tylko krytyka i krytyka, lepiej było dwa lata temu czy teraz !!!
Dziwię się autorowi tego tekstu - co miał na myśli ? Pan to jak zwykle z "kronikarskiego obowiązku" czepia się pierdół
2019-04-01 20:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Lew Permalink2 +4 Lew
RE: Rynek pięknieje w oczach, tylko te ławki...
Czy to dobre dla ludzi z depresją?
2019-04-01 19:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Wiązowianin Permalink1 +5 Wiązowianin
RE: Rynek pięknieje w oczach, tylko te ławki...
To też Prima Aprilis ?
2019-04-01 19:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz