Trwają prace przygotowawcze związane z wyborem wykonawcy drogi powiatowej Wiązów - Jędrzychowice. Jak wspomniał specjalista do spraw inwestycji w Powiatowym Zarządzie Dróg w Strzelinie, Bogdan Sokołowski remont obejmuje odcinek o długości ok. 1 kilometra począwszy od Wiązowa w kierunku Jędrzychowic. Wymagany termin zakończenia, to 15 października 2019 roku.
- Szczegółowo o kosztach będzie można mówić po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego. Obecnie można ujawnić jedynie kwotę jaką zabezpieczono na realizację zadania, czyli 1,5 mln zł. Oczywiście gmina Wiązów będzie współuczestniczyła w finansowaniu zadania. W tej chwili przygotowywane jest stosowne porozumienie – uzupełnił Sokołowski.
Dodał także, że dokumentacją na przebudowę omawianej drogi PZD posiada już od drugiej połowy 2016 roku, lecz z przyczyn finansowych nie mogła ona zostać poddana w tym okresie przebudowie. - Realizowane wówczas były kolejno dwie inwestycje drogowe: w Gościęcicach (2017 r.) oraz Strzelin - Jegłowa (2018 r.). Wprawdzie występowaliśmy wówczas z wnioskiem o dofinansowanie tego zadania z funduszy pomocowych. Gdyby wniosek ten został zaakceptowany, zapewne przebudowa tejże drogi byłaby prowadzona równolegle - zakończył pracownik PZD.

Komentarze   

Glupcio Permalink4 +3 Glupcio
Tak wygląda prawda
Już nasze władze przeprowadziły remont generalny drogi powiatowej gęsiniec-dębniki.rece opadaja,
2019-06-11 07:49 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink3 +4 spajker
RE: Wyremontują ją na jesień
Laptop o mocy obliczeniowej 1 milion razy mocniejszej niż program NASA Apollo kosztuje 1500 zł.
Metr długości naprawy drogi pomiędzy bzdzinami a moczowodami kosztuje też 1500 zł. Trochę żwiru trochę smoły i spychacz stalinowcy 70cio letni.
To pierwsze to zacofana Dolina krzemowa a to drugie to nowoczesna Polska.
2019-06-10 17:56 Cytować Zgłoś administratorowi
... Permalink2 +1 ...
RE: Wyremontują ją na jesień
Cytuję Dest:
Tak wygląda większość dróg w polsce


mało jeździsz :D tak wyglądają drogi u nas w powiecie :D
2019-06-10 16:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Dest Permalink1 -1 Dest
RE: Wyremontują ją na jesień
Tak wygląda większość dróg w polsce
2019-06-10 12:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.