Tematy związane z gospodarką odpadami często budzą emocje w lokalnych społecznościach. Niedawno na stronie facebookowej gminy Wiązów pojawiła się informacja o obowiązkach mieszkańców odnośnie segregacji śmieci. Część internautów miała jednak pewne wątpliwości. Jakie?
Pod koniec lutego na portalu społecznościowym Urzędu Miasta i Gminy Wiązów pojawiła się informacja o oznakowaniu pojemników na odpady oraz zasadach segregacji. Podaje się w niej, że to właściciel nieruchomości zobowiązany jest oznakować pojemnik zgodnie z oddawaną frakcją oraz numerem budynku.
W komentarzach internautów pojawiły się pewne wątpliwości. Pani Aleksandra pytała, co powinni zrobić mieszkańcy, którzy zgromadzili dużą ilość skoszonej trawy w okresie wiosenno-letnim.
- Dlaczego inne gminy mogły hurtowo zakupić pojemniki w tańszej cenie, a w Wiązowie nic? Dasz worki pełne, a pustych nie dostaniesz - napisała pani Justyna.
- Osiedla we Wrocławiu mają wyznaczone miejsca na odpady BIO. Tam nosi się liście, bądź trawę i śmieciarka je stamtąd zabiera - twierdzi pani Kamila.
Tekst ukazał się w nr 11 (1050) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

cześ Permalink2 0 cześ
Ludzie!
A na pole to nie łaska wyrzucić? Całe pokolenia tak robiły i było dobrze a teraz jakieś BIO :D
2021-04-15 11:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Antyyy Permalink1 +6 Antyyy
RE: Liście i trawa wzbudziły wątpliwości
Chciałem być Eko, chciałem zrobić kompostownik... Myślałem że będę mniej płacił za śmieci ...

Co się okazało ? Oczywiście że będę- w gminie Strzelin o całe JEDEN ZŁOTY mniej !!!

Normalnie taka kasa że pewnie desek braknie w tartaku w Debnikach tak się ludzie rzucą na robienie kompostu.

Szacun dla Gminy za wspieranie ekologii !!!
2021-04-14 14:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.