Turystykę pieszą lub rowerową można uprawiać praktycznie wszędzie. W całej Polsce, ale również w naszym regionie powstaje coraz więcej tras turystycznych. Wśród gmin, które można zwiedzać specjalnymi trasami, są również Ziębice.
Jeszcze w tym roku powstaną nowe kilometry tras rowerowych dla turystów. W połowie lipca została podpisana umowa, na mocy której firma ARES z Trzeboszowic dokona przebudowy leśnych ścieżek na singletracki, czyli trasy pieszo-rowerowe. Przedsięwzięcie będzie kosztowało 350 tys. zł, z czego 180 tys. zł stanowią środki pozyskane przez gminę Ziębice z LGD „Qwsi”, w ramach „wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2010”. Część trasy będzie biegła skrajem lasu
Ziębicko-henrykowskie singletracki będą miały długość ok. 6,8 km, z czego ponad 5,1 km będzie omijało istniejące drogi. Wyjeżdżając rowerem z Ziębic, będzie można dojechać do Henrykowa, Skalic, Witostowic, Zakrzowa i Dobroszowa w gminie Przeworno.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Staszek Permalink3 0 Staszek
RE: Ziębicko-henrykowskie singletracki
Szkoda że nie singla w pętli, może i nudne ale treningowo super.
2020-06-05 10:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Staszek Permalink2 +3 Staszek
RE: Ziębicko-henrykowskie singletracki
Ja nie mam czasu, Ty nie masz czasu, bierzemy rowery i jedziemy do lasu.
Szybciej budować, nie mogę się doczekać.
2020-03-19 13:57 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +3 spajker
RE: Ziębicko-henrykowskie singletracki
Wystarczy jeden bogoc na quadzie i po single trickach. Myśliwi strzelają do saren ale do quadziarzy już nie. Quadziarzom salutują bo qidziarze to potomstwo bogocy że znajomościami w urzędzie.
2019-08-13 15:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.