Singletrackiem będzie można dojechać do Źródełka Cyryla w tzw. lesie miejskim
Turystykę pieszą lub rowerową można uprawiać praktycznie wszędzie. W całej Polsce, ale również w naszym regionie powstaje coraz więcej tras turystycznych. Wśród gmin, które można zwiedzać specjalnymi trasami, są również Ziębice.
Jeszcze w tym roku powstaną nowe kilometry tras rowerowych dla turystów. W połowie lipca została podpisana umowa, na mocy której firma ARES z Trzeboszowic dokona przebudowy leśnych ścieżek na singletracki, czyli trasy pieszo-rowerowe. Przedsięwzięcie będzie kosztowało 350 tys. zł, z czego 180 tys. zł stanowią środki pozyskane przez gminę Ziębice z LGD „Qwsi”, w ramach „wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2010”. Część trasy będzie biegła skrajem lasu
Ziębicko-henrykowskie singletracki będą miały długość ok. 6,8 km, z czego ponad 5,1 km będzie omijało istniejące drogi. Wyjeżdżając rowerem z Ziębic, będzie można dojechać do Henrykowa, Skalic, Witostowic, Zakrzowa i Dobroszowa w gminie Przeworno.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Staszek
RE: Ziębicko-henrykowskie singletracki
Szkoda że nie singla w pętli, może i nudne ale treningowo super.
0
Gravatar
Staszek
RE: Ziębicko-henrykowskie singletracki
Ja nie mam czasu, Ty nie masz czasu, bierzemy rowery i jedziemy do lasu.Szybciej budować, nie mogę się doczekać.
0
Gravatar
spajker
RE: Ziębicko-henrykowskie singletracki
Wystarczy jeden bogoc na quadzie i po single trickach. Myśliwi strzelają do saren ale do quadziarzy już nie. Quadziarzom salutują bo qidziarze to potomstwo bogocy że znajomościami w urzędzie.
0

Przeczytaj także