15 maja ruszył kolejny nabór wniosków w ramach programu „Zdalna szkoła+” na zakup sprzętu komputerowego do zdalnej nauki. Gmina Borów złożyła w tej sprawie kolejny wniosek. Przygotowana przez zarządzających programem lista określiła kwotę dofinansowania, jaką może uzyskać dany samorząd. W przypadku gminy Borów to ok. 45 tys. zł. Na taką sumę został złożony wniosek.
Pozyskane środki umożliwiły zakup 19 komputerów z niezbędnym oprogramowaniem, które trafią do dzieci i młodzieży z borowskich szkół, aby usprawnić system zdalnego nauczania. Odpłatność za zakup sprzętu póki co pokryta zostanie ze środków budżetu gminnego, które zrefundowane zostaną przez państwo w najbliższym czasie.
Do naszych gminnych szkół zakupionych zostało w sumie 37 laptopów wraz z  oprogramowaniem w ramach projektów „Zdalna szkoła” i   „Zdalna szkoła +”, finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Ponadto, w związku z licznymi sygnałami ze strony rodziców odnośnie trudności wyposażenia dzieci w niezbędny sprzęt do nauki, zakupionych zostało dodatkowo 10 laptopów w ramach projektu „Dziś przygotowuję się do jutra- wsparcie uczniów i uczennic w Gminie Borów”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Zakupiony sprzęt został przekazany dzieciom z gminy Borów i pozwoli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach w ramach projektu, a również umożliwi zdalną naukę.
Tekst ukazał się w 22 (1011) wydaniu "Słowa Regionu".

Komentarze   

.. Permalink4 +4 ..
RE: Kolejne laptopy dla szkół
A to rodzice z 500plus nie mogli dziecku zakupić sprzętu?
2020-06-28 08:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Księgowy Permalink3 +3 Księgowy
Podatki
Pewnie ze najlepiej zarządzane. W końcu wykryli oszysztwa podatkowe w gminie. Tak kontrolowali że panie robiły co chciały
2020-06-25 22:03 Cytować Zgłoś administratorowi
michu Permalink2 +2 michu
RE: Kolejne laptopy dla szkół
kogoś tam w gminie, ponoć, z PISu wyrzucono?
2020-06-25 17:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Rychu Permalink1 +6 Rychu
RE: Kolejne laptopy dla szkół
Bo Gmina Borów to najlepiej zarządzana społeczność w województwie.
Mamy najlepsze drogi a teraz czas na szkolnictwo .
2020-06-24 11:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.