Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Od poniedziałku, 23 września, Sindbad zainauguruje realizację nowego połączenia, codziennej linii międzynarodowej z Polski do Czech. Dotychczas Sindbad skupiał się na realizacji dalekobieżnych połączeń, których trasy sięgały tysiąca, a nawet więcej kilometrów. Obecnie firma wprowadza do oferty również codzienne połączenia między mniejszymi, słabiej skomunikowanymi miejscowościami takimi jak: Prudnik, Głubczyce czy Grodków, dając ich mieszkańcom dostęp do komfortowych i atrakcyjnych cenowo przejazdów do północnych Czech.
W rozkładzie znajdą się takie miasta jak Wrocław, Strzelin, Grodków, Nysa, Głuchołazy, Prudnik, Głogówek i Głubczyce, a po stronie czeskiej Krnov, Opava i Ostrava. Połączenie to umożliwi mieszkańcom Dolnego Śląska i Opolszczyzny odwiedzić ciekawe miejsca regionu Morawsko-Śląskiego w północnych Czechach. Z kolei dla mieszkańców tego regionu pojawi się możliwość bezpośredniej podróży do Polski, a dzięki rozbudowanej sieci połączeń
z Wrocławia również dalej do ponad 500 miast zachodniej Europy, w tym do Niemiec, krajów Beneluksu, Francji i Szwajcarii.
„Obecnie brak swobodnego dostępu do szeroko pojętego transportu skutecznie uniemożliwia podróżowanie wielu osobom. Podjęliśmy krok w kierunku dalszego rozwoju naszej oferty chcąc skomunikować również mniejsze miejscowości w Polsce i sąsiednim rejonie Czech z dużą ilością miast w zachodniej Europie. Nasza oferta, która dzisiaj obejmuje prawie 200 przystanków w Polsce, daje możliwość podróży do ponad 500 miast w 29 krajach w Europie” - powiedział Bogdan Kurys, Wiceprezes Sindbad Sp. z o.o.
Ceny biletów na nowe połączenie zaczynają się już od 20 zł i są dostępne w sieci biur podróży współpracujących z przewoźnikiem oraz na stronie internetowej www.sindbad.pl.
Opolski Sindbad to polska firma, działająca na rynku od 1983 roku. Poza flotą własną liczącą ponad 120 komfortowych autokarów, usługi przewozowe wykonywane są również autokarami partnerów (przewoźników) krajowych. Łącznie Platforma Sindbad dysponuje taborem ponad 300 autokarów. Poza ofertą przewozów autokarowych na zachód Europy,
w ofercie Platformy znajdują się również kierunki wschodnie, takie jak Białoruś, Ukraina czy Mołdawia, obsługiwane przez grupę prawie 50 zagranicznych przewoźników.
Dodaj komentarz