Ponad dziewięćdziesięciu przedstawicieli dolnośląskich samorządów wszystkich szczebli podpisało się pod Listem Otwartym w sprawie sytuacji w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Dokument przekazali dziś podczas wspólnego spotkania na ręce marszałka Cezarego Przybylskiego.

- Dziękuję samorządowcom za dzisiejsze spotkanie. Rozmawialiśmy o rozwoju Dolnego Śląska, ale także o sytuacji w dolnośląskim Sejmiku. Ogrom głosów poparcia pokazuje, że nasze działania spełniają oczekiwania mieszkańców regionu i to jest dla mnie najważniejsze. Fundamentem pracy w samorządzie jest budowanie szacunku i porozumienia poprzez dialog – mówi marszałek Cezary Przybylski.
Samorządowcy z całego województwa przybyli dziś na spotkanie z marszałkiem Cezarym Przybylskim. Podczas rozmów przekazali List Otwarty podpisany przez ponad dziewięćdziesięciu przedstawicieli samorządów gminnych i powiatowych. Wyrazili w nim swoje zaniepokojenie faktem nieudzielenia przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego absolutorium budżetowego dla Zarządu Województwa za 2022 rok.
- Wszyscy, a zwłaszcza mieszkańcy wiedzą jak rozwija się Dolny Śląsk. Jak wysoką pozycję i dobrą markę ma nasze województwo. To wynika z dobrego zarządzania regionem przez marszałka Cezarego Przybylskiego– mówiła Irena Krzyszkiewicz – Burmistrz Góry.W głosowaniu nad absolutorium przeważyły czynniki polityczne, a nie o to w tym wszystkim chodzi – dodaje.
„Budżet naszego województwa to budżet wszystkich Dolnoślązaków, dzięki któremu możemy realizować z myślą o mieszkańcach naszych gmin i powiatów inwestycje, poprawiać jakość życia lokalnych społeczności, ale również współpracować na rzecz Dolnego Śląska” – czytamy w treści Listu Otwartego przekazanego dziś przez samorządowców na ręce marszałka.
 - Absolutorium to merytoryczna ocena działalności samorządu. Chcielibyśmy żeby nie była ona skażona działaniami politycznymi  - dodaje Piotr Lech – Burmistrz Milicza.
Sejmikowe głosowanie nad absolutorium, które odbyło się dwa tygodnie temu, zakończyło się wynikiem 18:18. Brak większości był jednoznaczny z nieudzieleniem go dla Zarządu Województwa. Warto przypomnieć, że wykonanie budżetu za rok 2022 przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego zostało pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową, co dodatkowo podkreśla polityczny charakter nieudzielenia go przez dolnośląski Sejmik.
 - Samorządowcy są najbliżej mieszkańców. Mówimy dość. Chcemy realizować interesy publiczne i oczekiwania mieszkańców, których reprezentujemy. Apelujemy do tych, którzy powiedzieli „nie” podczas sesji absolutoryjnej. Chcemy dalej się rozwijać, chcemy rewitalizacji kolei, chcemy rozwoju edukacji– mówi Małgorzata Matusiak – Starosta powiatu Trzebnickiego.
 - Cezary Przybylski jest marszałkiem od 9 lat. To człowiek kompromisu, który wpłynął na rozwój wielu dolnośląskich gmin. Jesteśmy tu dziś bo uznaliśmy, że jesteśmy potrzebni żeby wesprzeć marszałka– dodaje Dariusz Chmura – Burmistrz Wołowa.
 Brak absolutorium dla Zarządu Województwa może mieć negatywne konsekwencje dla rozwoju regionu, a wielu przypadkach oznacza wprost zagrożenie braku możliwości zrealizowania wielu rozpoczętych już inwestycji.
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Samorządowcy popierają marszałka
... powiedziała :
Bezpartyjni Pisowcy.
multipartyjni ludzie zapiszą sie do każdej flagi w tym celu aby utrzymac sie pry źródle dochodów. ludzie o niskiej samoocenie dobrze wiedzą że na wolnym rynku sobie nie poradzą i z tego powodu wspierają swojego albo obcego wodza. jest w okolicach pewna babcia, która była już we wszystkich partiach politycznych w tym celu aby mieć profity z budżetu ta ta multipartyjna babcia rodem z pgr podobnie jak inne hieny zapiszą się do wszystkiego jeżeli będą z tego profity. jak profitów brak to id pod komendę innego wodza. przekonania polityczne? są . robię to co mi się opłaca.no a teraz cenzorze do dzieła. ty też robisz to co się tobie opłaca.

0
Gravatar
DST001
RE: Samorządowcy popierają marszałka
Panie Marszałku coś się Panu pomyliło.Wsparcie otrzymałeś od lokalnych polityków a nie od mieszkańców. To się nazywa manipulacja. A poza tym zgodnie z prawem to radni wojewódzcy nie udzielili zarządowi absolutorium i poszukuje pań poparcia u innych. Tak dla uczciwości i transparentnośc i intencji proszę opublikować listę poparcia i kwoty jakie dostali oraz tych co nie poparli listu i też jaką kasę dostali od zarządu województwa pomimo składanych wniosków. I wszystko będzie jasne.
0
Gravatar
...
RE: Samorządowcy popierają marszałka
Bezpartyjni Pisowcy.
0

Przeczytaj także