Każda podwyżka cen wywołuje na ogół negatywne emocje. Rada Gminy Kondratowice na ostatniej sesji zmierzyła się ze zmianą stawek za wodę i ścieki. Jaki był tego skutek? Jeden z radnych chciał się dowiedzieć, dlaczego przewodnicza nie udostępniła mu pewnego dokumentu. O co dokładnie chodziło?

W środę, 19 lipca, w sali obrad Urzędu Gminy Kondratowice odbyła się XXVIII sesja tamtejszej rady gminy. Jej głównym celem było zatwierdzenie sprawozdań finansowych jednostek za rok 2016 oraz zatwierdzenie stawek za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Przypominamy, że nowe taryfy zakładają partycypację samorządu w stawkach. Według planu, cena wody dla mieszkańca miałaby wzrosnąć o 53 gr za m3, a ścieków 1, 77 zł za m3.

Po przedstawieniu porządku obrad przez przewodniczącą Marię Karakow, radny Wiesław Skorupski wnioskował o zdjęcie z porządku obrad uchwał dotyczących podwyżek cen wody i ścieków. Tłumaczył to tym, że nowe stawki są nie do przyjęcia i że radni nie dostali jeszcze sprawozdania finansowego Zakładu Usług Komunalnych w Kondratowicach za pierwsze półrocze tego roku. Potem głos zabrał wójt Wojciech Bochnak. - Oczywiście, to Wysoka Rada zadecyduje czy będziemy dzisiaj debatować nad wspomnianymi uchwałami. (…) Najważniejsze jest jednak, abyśmy tego tematu nie odwlekali na październik czy wrzesień. Dlatego, jeśli podejmą państwo decyzję, aby zdjąć uchwały, to apeluję, żeby sesja została...
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

3LLL Permalink4 -11 3LLL
"WSTYD" że wstyd
Cytuję WSTYD:
OKRADANIE LUDZI W BIAŁY DZIEŃ PROPONUJE NOWE WYBORY WÓJTA I RADNYCH I TO W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM

"WSTYD" wstyd takie rzeczy wypisywać, nie ma wyborów w trybie natychmiastowym, są terminy wyborów wynikające z czasu trwania kadencji, które ogłasza Prezydent RP, a te samorządowe wypadają jesienią 2018 roku i tam możesz oddać swój głos na swojego kandydata kandydatkę na radnego czy wójta. Wójta można odwołać ze stanowiska w drodze referendum i nie jest to tak natychmiast bo trzeba przeprowadzić całą procedurę, zdobyć najsampierw poparcie dla samej idei referendum odwoławczego wójta potem przeprowadzić referendum i musi ono mieć odpowiednia frekwencje 50 % plus jeden uprawnionych do głosowania i aby wójta odwołać musi za tym zagłosować ponad 50% głosujących co w praktyce jest bardzo trudne bo chyba w III RP nie było takiego wypadku aby w referendum obywatele odwołali Wójta czy Burmistrza. Tak więc powodzenia "WSTYD"
2017-08-30 16:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Irek Permalink3 +7 Irek
Cena Wody.
Cytuję WSTYD:
OKRADANIE LUDZI W BIAŁY DZIEŃ PROPONUJE NOWE WYBORY WÓJTA I RADNYCH I TO W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM

JESTEM ZA!!!!,NIEMA GOSPODARZA,PO CO ĆI RADNI,JAK NIC KOPLETNIE NIE MOGĄ WYWALCZYC DLA MIESZKAŃCÓW. GMINA KONDRATOWICE TO NAJWYSZE CENY WODY W POLSCE I NAJGORSZE DROGI WIECZNIE ŁATANE. :-(.
2017-08-26 22:29 Cytować Zgłoś administratorowi
fałszywy Permalink2 +41 fałszywy
RE: Wstrzymano prace nad cenami wody i ścieków
A ten radny co najwiecej krzyczał, robił zebrania, ze on jest przeciwny każdej podwyzce pierwszy reke podniósł przy głosowaniu na sesji.CO TO MA BYC
2017-08-18 13:21 Cytować Zgłoś administratorowi
WSTYD Permalink1 +14 WSTYD
RE: Wstrzymano prace nad cenami wody i ścieków
OKRADANIE LUDZI W BIAŁY DZIEŃ PROPONUJE NOWE WYBORY WÓJTA I RADNYCH I TO W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM
2017-08-11 01:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.