Wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak oraz Marcin Korytko, dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego
Budowa nowoczesnego przedszkola przy ul. Chmielowej w Kondratowicach postępuje. O szczegółach opowiedział wójt gminy Wojciech Bochnak. - Zakończył się pierwszy etap, czyli stan surowy zamknięty. Obyło się bez żadnych usterek, więc pieniądze zostały wypłacone wykonawcy - skomentował szef gminy.
Dodał także, że rozpoczął się już drugi etap. W jego ramach zostały wykonane wszystkie tynki i położono instalacje elektryczne oraz grzewcze. - W tej chwili rozpoczynają się wylewki podłóg, a następnie zostanie przeprowadzony tzw. biały montaż - kontynuował wójt. - Ciekawostką jest, że woda po deszczu po przefiltrowaniu będzie służyć jako woda do toalet. Zostanie ona zebrana z dachu i rynien, a następnie użytkowana do celów gospodarczych. Przy obfitych ulewach może zdarzyć się taka sytuacja, że będziemy mieli jej nadmiar. Aby temu zapobiec, położyliśmy rurę, aby woda odchodziła do rowu. Generalnie prace przebiegają zgodnie z planem, a współpraca z wykonawcą dobrze nam się układa - wyjaśniał Bochnak.
Cały artykuł dostępny jest tutaj


Komentarze   

WÓTEKK Permalink3 -1 WÓTEKK
mają ci zrobić?
Wykop sobie studnię i korzystaj jak ci woda nie odpowiada z wodociągu, chcesz mieć wodę z deszczówki to sobie zamontuj instalację, nikt ci nie broni, podwiń rękawy i do roboty.
2017-09-15 08:07 Cytować Zgłoś administratorowi
RAFAŁ .K Permalink2 +6 RAFAŁ .K
RE: Ruszył drugi etap
Ciekawostką jest, że woda po deszczu po przefiltrowaniu będzie służyć jako woda do toalet,, CWANIAKI Z GMINY WODĘ BĘDĄ BRAĆ Z DESZCZÓWKI A NAM KAŻĄ PŁACIĆ ZA TEN WODOCIĄGOWY SYF, MOŻE NAM ZAINSTALUJĄ WODĘ Z DESZCZÓWKI ABY NIE PŁACIĆ KOLOSALNYCH SUM ZA WODĘ I ŚCIEKI
2017-09-08 22:48 Cytować Zgłoś administratorowi
wójtekk Permalink1 +7 wójtekk
co sie stało z izolacją?grzejemy grunt pod budynkiem?
Rury grzewcze ułożone bez izolacji cieplnej na posadzce i styropian bezpośrednio na betonie bez izolacji przeciw wilgociowej? przecież to nie zgodne z przepisami budowlanymi, peszel nie jest izolacją (ale jest tańszy). Już salę gimnastyczną w Prusach wybudowali, oczywiście zgodnie z przepisami, tyle że po kilku latach okazało się że wymaga docieplenia. Ciekawe kto nadzoruje budowę przedszkola że przechodzą tego typu ,,kwiatki''?
Co na to Pan który wydaje nasze pieniądze i płaci za buble?
2017-09-07 11:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.