Sprawa wydzierżawienia nieużywanej linii kolejowej relacji Strzelin-Kondratowice to niekończąca się opowieść. Niedawno nastąpił jednak zwrot w tej sprawie, gdyż gminy Strzelin i Kondratowice podpisały porozumienie z firmą kolejową, która wydzierżawiła ten odcinek.
- Myślę, że linia w perspektywie kilkunastu miesięcy zostanie uruchomiona. Będzie przebiegać to etapami. W pierwszej kolejności należy odtworzyć linię do Górki Sobockiej. Wówczas z naszych dróg zniknie około jednej trzeciej ciężarówek - poinformował wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak. Dodał także, że dzierżawca musi teraz ustalić z kopalniami warunki przewozu. - Operator linii będzie zarabiał na przewozie kruszywa, a same kopalnie na tym zaoszczędzą, bo wywóz koleją jest tańszy, niż wywóz ciężarówkami. Skorzystają również na tym drogi, bowiem będzie jeździło po nich mniej ciężarówek - podsumował wójt.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.