Budowa jezdni w Górce Sobockiej może potrwać do końca listopadaSamorząd województwa dolnośląskiego przekazał pieniądze na remonty w gminie Kondratowice. Skorzystają na tym dwie miejscowości.
W ubiegłym tygodniu zakończył się remont świetlicy w Gołostowicach. – Polegał przede wszystkim na odwodnieniu budynku, ponieważ był tam problem z wilgocią – miejscami sięgała nawet do 1,5 metra – powiedział wójt gminy Kondratowice, Wojciech Bochnak. Remontem zajęła się firma z Białobrzezia Stol-Kan, a kosztował około 50 tys. zł. Połowę tej kwoty dała gmina, a resztę samorząd województwa. Wójt zapowiada, że kolejny etap tego remontu to pomalowanie wnętrza. Kolejnym zadaniem, które częściowo sponsorowało województwo, była budowa chodnika w Górce Sobockiej. Będzie on z kruszywa z miejscowego kamieniołomu. – Grzechem by było, gdybyśmy nie robili tam chodnika z granitu. To naturalne – powiedział wójt. – Jednak znacznie zwiększa to koszty. Najważniejsze w remoncie świetlicy było pozbycie się wilgoci z budynku
Kolejnym etapem tej inwestycji jest budowa jezdni do tzw. krzyża. Koszty prac wyniosą prawie 250 tys. zł, a połowa tej kwoty pochodzi z tzw. schetynówek. Zadanie ma być ukończone do 30 listopada.Komentarze   

Twój Sąsiad Permalink3 0 Twój Sąsiad
RE: Dwie miejscowości skorzystają
Ten rządzi kto ma, planuje podział oraz dzieli kasę i nie pomyliły mi się kompetencje tych urzędów, a czas pokaże kto ma rację. Marszałek maże dzielić tylko wtedy, kiedy uzyska środki finansowe oraz wytyczne co do podziału. Oto cytat z zadań wojewody: "Wojewoda może powierzyć prowadzenie, w jego imieniu, niektórych spraw z zakresu swojej właściwości jednostkom samorządu terytorialnego lub organom innych samorządów działających na obszarze województwa, kierownikom państwowych i samorządowych osób prawnych oraz innych państwowych jednostek organizacyjnych funkcjonujących w województwie. Powierzenie zadań, o którym mowa, następuje na podstawie porozumienia. Premier kieruje działalnością wojewody, w szczególności wydając w tym zakresie wytyczne i polecenia, żądając przekazania sprawozdań z działalności wojewody oraz dokonując okresowej oceny jego pracy. Wojewoda sprawuje nadzór nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego i ich związków na zasadach określonych w ustawach regulujących funkcjonowanie samorządów gmin, powiatów i województw. Wojewoda może wydawać polecenia obowiązujące wszystkie organy administracji rządowej działające w województwie. Odpowiednie polecenia wojewoda może wydawać również organom samorządu terytorialnego. Może to mieć miejsce w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak np. zapobieganie zagrożeniu życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożeniom środowiska, bezpieczeństwu państwa i utrzymania porządku publicznego, a także zapobieganie klęskom żywiołowym".
2015-11-15 16:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink2 -1 Gość
Urząd urzędowi nierówny
Pomyliły ci się urzędy - ten od przydzielania kasy to jest urząd marszałkowski (samorząd terytorialny), natomiast urząd wojewódzki to administracja państwowa i tutaj na pewno będzie nowy wojewoda. Władza w sejmiku wojewódzkim i urzędzie marszakowskim mogłaby się zmieni po ewentualnych powtórnych wyborach co władza państwowa bierze pod uwagę.
2015-11-13 20:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Twój sąsiad Permalink1 +1 Twój sąsiad
RE: Dwie miejscowości skorzystają
Bierz Wojtek kasę póki czas, póki jeszcze PO jest Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Z Donaldem zagrałeś w piłkę i mogłeś wszystko z Nim załatwić. Teraz z Jarkiem Kaczyńskim już nie pograsz, a Urząd Wojewódzki pakuje się i siedzi na walizkach oczekując nowego szefa z PIS. Udało Ci się wyrwać tą kasę przysłowiowym rzutem na taśmę. Brawo Wojtek za wyczucie.
2015-11-13 17:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.