Na terenie obrębu Białobrzezie w gminie Kondratowice w przyszłości powstaną fabryki
Na terenie obrębu Białobrzezie w gminie Kondratowice w przyszłości powstaną fabryki
Na ostatniej sesji Rady Gminy Kondratowice radni wyrazili zgodę na włączenie gruntów położonych na terenie gminy w obszar Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest wójt Wojciech Bochnak. - Jest już decyzja LSSE na mocy której grunty w Białobrzeziu będą wprowadzane do strefy. Przygotowywany jest też wniosek do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, aby rozszerzyć strefę o wspomniane wcześniej grunty - poinformował. - W pierwszej fazie przeznaczamy 31 hektarów powierzchni. Sądzę, że jest to bardzo duży obszar. Myślę, że musimy poczekać około roku, aby rząd zatwierdził ostatecznie rozszerzenie strefy - dodał szef gminy.
To bardzo dobra informacja dla mieszkańców gminy, gdyż zaczną przychodzić inwestorzy, którzy będą budować fabryki. Wiąże się to z powstaniem nowych miejsc pracy. Samorząd również odniesie korzyści w postaci przychodów z podatku od nieruchomości. Legnicka Strefa Ekonomiczna ma już w swoim obszarze tereny w okolicach Środy Śląskiej i Jawora.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Stefan Batory
RE: Powstaną fabryki i miejsca pracy!
Tam w gminie rządzi Dyzio Marzyciel?
0
Gravatar
Niko
Tu gdzie teraz...
Jak można się chwalić czymś , co nigdy nie będzie zrealizowane.Na jednej stronie powstało przedszkole ,strefa ekonomiczna,dro gi,a ludzie jak pili tak piją .Oczywiście zdrowie nieustające panującej rodziny.
0
Gravatar
waldek.s
RE: Powstaną fabryki i miejsca pracy!
Srał,y muchy bedzie wiosna pannie bochnak
0
Gravatar
spajker
RE: Powstaną fabryki i miejsca pracy!
ja jestem lepszy, ja na swoim polu wydzieliłem obszar z zamiarem przekształcenia pola w dolinę krzemową. do powstania doliny krzemowej w okolicach brakowało tylko mojego pola. idę umyć gumowce, jutro przyjeżdżą do mnie delegacja z nasa, bardzo im brakowało mojego pola i chcą uprzedzić komornika, któremu moje pole też przypadło do gustu.
0
Gravatar
XYZ
Sukces nieustający
Przecieram oczy ze zdumienia ile to lat można mamic obietnicami -osiem a może już dziesięc.Tam gdzie dzisiaj jest ściernisko.....
0

Przeczytaj także