Na terenie obrębu Białobrzezie w gminie Kondratowice w przyszłości powstaną fabryki
Na ostatniej sesji Rady Gminy Kondratowice radni wyrazili zgodę na włączenie gruntów położonych na terenie gminy w obszar Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest wójt Wojciech Bochnak. - Jest już decyzja LSSE na mocy której grunty w Białobrzeziu będą wprowadzane do strefy. Przygotowywany jest też wniosek do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, aby rozszerzyć strefę o wspomniane wcześniej grunty - poinformował. - W pierwszej fazie przeznaczamy 31 hektarów powierzchni. Sądzę, że jest to bardzo duży obszar. Myślę, że musimy poczekać około roku, aby rząd zatwierdził ostatecznie rozszerzenie strefy - dodał szef gminy.
To bardzo dobra informacja dla mieszkańców gminy, gdyż zaczną przychodzić inwestorzy, którzy będą budować fabryki. Wiąże się to z powstaniem nowych miejsc pracy. Samorząd również odniesie korzyści w postaci przychodów z podatku od nieruchomości. Legnicka Strefa Ekonomiczna ma już w swoim obszarze tereny w okolicach Środy Śląskiej i Jawora.

Komentarze   

Stefan Batory Permalink5 +1 Stefan Batory
RE: Powstaną fabryki i miejsca pracy!
Tam w gminie rządzi Dyzio Marzyciel?
2016-08-07 13:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Niko Permalink4 +31 Niko
Tu gdzie teraz...
Jak można się chwalić czymś , co nigdy nie będzie zrealizowane.Na jednej stronie powstało przedszkole ,strefa ekonomiczna,drogi,a ludzie jak pili tak piją .Oczywiście zdrowie nieustające panującej rodziny.
2016-04-19 11:28 Cytować Zgłoś administratorowi
waldek.s Permalink3 +34 waldek.s
Srał,y muchy bedzie wiosna pannie bochnak
2016-04-19 00:36 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink2 +35 spajker
ja jestem lepszy, ja na swoim polu wydzieliłem obszar z zamiarem przekształcenia pola w dolinę krzemową. do powstania doliny krzemowej w okolicach brakowało tylko mojego pola. idę umyć gumowce, jutro przyjeżdżą do mnie delegacja z nasa, bardzo im brakowało mojego pola i chcą uprzedzić komornika, któremu moje pole też przypadło do gustu.
2016-04-18 11:46 Cytować Zgłoś administratorowi
XYZ Permalink1 +38 XYZ
Sukces nieustający
Przecieram oczy ze zdumienia ile to lat można mamic obietnicami -osiem a może już dziesięc.Tam gdzie dzisiaj jest ściernisko.....
2016-04-18 07:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.