Przegląd piosenki religijnej w Prusach stał na wysokim poziomie (fot. ZSP Prusy)
Niedawno w kościele parafialnym w Prusach odbył się XII Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem „Śpiewajmy Panu”. Został zorganizowany przez katechetki Zespołu Szkół Publicznych w Prusach.
Jego celem było propagowanie wśród dzieci i młodzieży, a także wśród osób dorosłych, tradycji śpiewania pieśni i piosenek religijnych. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Do zmagań zgłosiło się aż 132 uczestników, którzy wystąpili w 32 grupach (soliści, duety, zespoły). Ich występy oceniało jury w składzie: ks. Krzysztof Romaniuk - Proboszcz Parafii Prusy, ks. Kanonik Antoni Drwiła - proboszcz parafii Dobrzenice, ks. Wiesław Wawrzynów – parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie, Maria Karakow – przewodnicząca Rady Gminy Kondratowice, Aleksander Skorupski i Edyta Kocik.

WYNIKI
1. Szkoły podstawowe
I miejsce Aleksandra Brzuszkiewicz, Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej
II miejsce Schola dziecięca Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Borku Strzelińskim.
III miejsce Maja Krawczyk Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łagiewnikach
2.Gimnazja - I miejsce ex aequo
Emilia Błasik - Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Strzelinie,
Weronika Pawłowska, Antonina Zakałek, Luiza Krzysztofczyk – Gimnazjum nr 2 im. Żołnierza Polskiego w Strzelinie
II miejsce – Zuzanna Charęza, Kornelia Krzysztofczyk, Zofia Konsencjusz, Julia Mikoda- Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Strzelinie.
III miejsce zespół „Gwardia Prymusów” Gimnazjum Dwujęzyczne w ZSO w Strzelinie
Wyróżnienie Michał Palcer, Michał Michałkiewicz – Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Strzelinie
3. Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce Aleksandra Czop Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie
II miejsce Eliza Nowicka, Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej - Curie w Strzelinie.
III miejsce Paulina Wojtaszek II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II
w Dzierżoniowie.
Wyróżnienie – Małgorzata Kwiędacz, Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie.
Komentarze   

spajker Permalink1 +5 spajker
RE: Zaśpiewało ponad 100 osób
"Przegląd Piosenki Religijnej" w PRL był festiwal piosenki w Opolu, który miał świadczyć o milionletniej polskiej historii niemieckiego Oppeln. w PRL był festiwal piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu czyli niemieckim Kolberg, który miał świadczyć o sile polskich zdobywców Kolberg, był festiwal piosenki radzieckiej w Zielonej Górze, który miał świadczyć o stałej obecności armii czerwonej w Grunegebrg.. III RP i PRL różnią się zaledwie melodiami na festiwalach. Wchodzenie w odbyt władzom zaborców, władzom okupantów militarnych , władzom okupantów umysłu, jest 1050 letnią tradycją. Niech się odezwie ten co tym festiwalu kiczu doznał pozytywnych doznań akustycznych. Niech się odezwie ten co w dobrej zmianie widzi cos więcej niż zmiana barwy czerwonej na czarną.
2016-11-29 12:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.