Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego w Strzelinie prowadzili akcję „Pieszy kontra pojazd”. Podczas działań reagowali na zachowania pieszych, niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Zwracali również szczególną uwagę na kierujących samochodami, a szczególnie ich zachowanie w stosunku do pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników.
- Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych - mówi asp. sztab. Ireneusz Szałajko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach dróg.
We wspomnianych działaniach brało udział 6 policjantów, którzy ujawnili 22 wykroczenia, w tym 4, kiedy pieszy nie zastosował się do prawidłowego przejścia przez jezdnię, 2 wobec kierujących, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu. Funkcjonariusze nałożyli 10 mandatów karnych na kierujących i 1 na pieszego.

Komentarze   

Andrzej 14 Permalink1 +5 Andrzej 14
RE: Mogą nas ustrzec przed kalectwem i utratą życia
Kto pisze te brednie o jakichkolwiek działaniach policji. Piesi w Strzelinie robią co chcą, chodzą jak chcą i mają w dalekim powarzaniu bezpieczeństwo swoje o innych urzytkowników dróg a policja to widzi i nie reaguje wcale. Wystarczy stanąć na chwile w okolicy ronda i zobaczyć jak zachowują się piesi a najlepiej tak między 7 30 a 8 30 i między 14 a 16. Można wtedy poobserwować pieszych, kierujących pojazdami i naszych dzielnych policjantów i ich działania. Pesi w Strzelinie nie zwrwacają uwagi na nic a najlepsza jest młodierz a kapturach na głowie z telefonem w ręku oraz gaduły prowadzące rozmowy przy samej krawędzi jezdni lub na przejściu dla pieszych o rowerzystach już nie wspominając a plicjanic siedzą w tych radiowozach i patrzą na to wszystko nie reagując wcale. Pod względem zachowania pieszych i reakcji policji na ich wyczyny Strzelin chyba nie ma konkurecji w Polsce.
2019-05-09 11:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.