Chwile grozy przeżył ojciec dziecka, które wyszło z placówki oświatowej. Mężczyzna bał się, że jego synek poszedł nad akwen wodny i teraz jego życiu i zdrowiu zagraża niebezpieczeństwo. Roztrzęsiony i zaniepokojony poprosił o pomoc napotkanych policjantów. Mundurowi natychmiast ruszyli chłopcu na ratunek.
W czwartek, 22 września, kilka minut po godz. 13.00 kierujący samochodem mężczyzna zatrzymał funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, którzy jechali oznakowanym radiowozem. - Widocznie roztrzęsiony poinformował mundurowych, że przed chwilą otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynika, że jego nieletni syn oddalił się z terenu placówki oświatowej i może przebywać na terenie lokalnego zakładu, przy którym znajduje się akwen wodny – relacjonuje asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Mężczyzna dodał, że być może jego syn znajduje się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu. Policjanci bez chwili wahania używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych natychmiast pojechali z ojcem dziecka na drugą stronę miasta, aby wszcząć poszukiwania chłopca. Już po chwili mundurowi dostrzegli nieletniego w obecności kobiety. Ta zaopiekowała się nim, zajmując rozmową. Nieletni cały i zdrowy został przekazany ojcu, który podziękował za niezwłocznie podjęte działania.
Funkcjonariusze strzelińskiej policji niosą pomoc w różnych sytuacjach, a ponadto z chęcią angażują się w każde przedsięwzięcie mające na celu propagowanie bezpieczeństwa. - Dlatego każdy dowód wdzięczności i miłe słowo wywołuje uśmiech na naszych twarzach i jeszcze bardziej motywuje nas do pracy – podsumowuje asp. Łukasz Porębski.

Komentarze   

TruckdriverDST Permalink4 +5 TruckdriverDST
RE: Mundurowi natychmiast ruszyli chłopcu na ratunek...
Ooo Strażnicy Strzelina. Dobrze że to było w południe bo wieczorem to nosa z komendy nie wystawią. Polać im. Hip hip hura hura
2022-09-23 20:57 Cytować Zgłoś administratorowi
CeHa420 Permalink3 +1 CeHa420
Mundurowi xD
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2022-09-23 15:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Czarna Permalink2 +6 Czarna
Mundurowi
Zgadzam się z panem z poprzednikiem. Bohaterowie nie pchają się na pierwsze strony gazet. A pan redaktor najpierw niech sprawdzi fakty zanim artykuł napisze. Świadków tego zdarzenia było kilku. Chłopiec też nie był zwykły jaki placówka z której się oddalił. "Celestyn". Mundurowi bez urazy ale nie mieli zbyt dużego tutaj znaczenia.
2022-09-23 12:24 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +13 spajker.
RE: Mundurowi natychmiast ruszyli chłopcu na ratunek...
hm.... trochę wstyd dać się fotografować i przypisywać sobie cudze sukcesy. to dziecko uratowała kobieta a nie policjanci.
2022-09-23 10:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.