Obradom przysłuchiwali się m.in. pracownicy szpitala, burmistrz Jerzy Krochmalny, przewodniczący Rady Gminy Przeworno Andrzej Łuczak oraz były przewodniczący rady powiatu Marek CzerwińskiNa sesji burza. Starosta Marek Warcholiński kieruje słowa dotyczące fatalnej sytuacji strzelińskiego szpitala do byłego starosty Norberta Raby:
- To pana zaniedbania. To pan nie znalazł rozwiązania. Na co Raba odpowiada: -To pomówienie! I zapowiada, że rozważy skorzystanie z rozstrzygnięcia sprawy na drodze sądowej.

Wrześniowa sesja Rady Powiatu strzelińskiego (24.09) poświęcona została w głównej mierze omówieniu bieżącej sytuacji spółki SCM oraz planom jej restrukturyzacji.
Starosta Marek Warcholiński, tuż po oficjalnym rozpoczęciu sesji, poinformował zebranych, iż prezes spółki SCM przystępuje do realizacji programu naprawczego. Wiąże się to z koniecznością zwolnienia pracowników. Powiat nie ma kolejnej możliwości udzielenia wsparcia finansowego szpitalowi. Dlatego też zarząd powiatu podejmuje się szukania innego rozwiązania.
Rozważano współpracę z oławskim szpitalem. Jednak ze względu na brak zainteresowania ze strony starosty oławskiego, temat został zamknięty.
Kolejnym kierunkiem był urząd marszałkowski i ewentualna współpraca z najbliższym strzelińskiemu szpitalowi szpitalem na Brochowie. Odbyły się 3 spotkania dotyczące takiego rozwiązania, ale zarząd nie otrzymał do tej pory żadnej konkretnej deklaracji czy informacji.
Poważną propozycję złożyła natomiast firma EMC Szpitale, która prowadzi m.in. ząbkowicki szpital.
- Za pośrednictwem pana Jacka Augustyna zwrócił się do nas, wyrażając wolę rozmów na temat współpracy, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu Piotr Pobrotyn – poinformował Marek Warcholiński. - Pomysł dotyczy również ścisłej współpracy z gminą Strzelin.Wrześniowa sesja Rady Powiatu Strzelińskiego poświęcona została głównie bieżącej sytuacji spółki SCM oraz planom jej restrukturyzacji
Radny Norbert Raba poprosił starostę o wyjaśnienie, jaką rolę w negocjacjach i kogo właściwie reprezentuje wspomniany Jacek Augustyn.
- Na nieformalnym spotkaniu radnych usłyszeliśmy, że pan Jacek Augustyn reprezentuje stronę szpitala na Borowskiej i prowadzi od kilku miesięcy negocjacje w sprawie przejęcia majątku trwałego SCM na rzecz gminy Strzelin, a potem na rzecz USK – przypominał Raba. - Z doniesień prasowych wynika, że pan Augustyn nie reprezentuje szpitala na Borowskiej. Dziś na spotkaniu tuż przed sesją pan starosta nie zanegował, gdy pan Augustyn stwierdził, że po otrzymaniu pełnomocnictw ustnych reprezentuje starostę.
Marek Warcholiński odpowiedział, że Jacek Augustyn nie otrzymał od niego pełnomocnictwa i nie prowadzi żadnych negocjacji. Został natomiast desygnowany przez dyrektora Pobrotyna wyłącznie do pośredniczenia w kontaktach.
Między starostą a radnym Rabą wywiązała się krótka wymiana zdań. Istotą nieporozumienia okazało się określenie funkcji, jaką w przeprowadzanych rozmowach pełni
Jacek Augustyn, do której po chwili włączył się także radny Aleksander Bek:
- Jeżeli gra toczy się o tak dużą stawkę, j
- To pan niepoważnie podchodził do sprawy - zwrócił się do radnego Norberta Raby starosta Marek Warcholińskiaką jest istnienie strzelińskiego szpitala, zostawmy na boku politykę – apelował powołując się na artykuł w lokalnej prasie („Czy strzeliński szpital będzie placówką akademicką?” zamieszczony w poprzednim numerze „SR” - red.). - Kiedy pan – zwrócił się radny Bek do starosty – przygotuje odpowiednie sprostowanie do słów pana Augustyna?
Starosta zobowiązał się do przygotowania w tej sprawie sprostowania. Uzupełnił też, że nie rozpoczęły się jeszcze żadne negocjacje z przedstawicielami USK na Borowskiej. Padła jedynie propozycja ze strony dyrektora Pobrotyna.
Radny Raba, powołując się na podstawowy punkt programu naprawczego (- 3mln zł jako dokapitalizowanie spółki), zapytał, czy prezes SCM złożył w tej sprawie wniosek oraz jakie kroki podjął w tej materii zarząd.
Starosta w odpowiedzi streścił historię zawierania porozumień z największymi wierzycielami SCM. Jeśli chodzi o wniosek o dokapitalizowanie, to jest on obecnie przygotowywany przez Jarosława Sołowieja.

- Proszę sobie uświadomić, że katastrofa szpitala równa się katastrofie powiatu strzelińskiego - mówił radny Norbert Raba Głos w dyskusji zabrał radny Raba:
- Obecny czas, trwająca kampania wyborcza, jest wyjątkowo niesprzyjającym okresem dla podejmowania ważnych decyzji w sprawie SCM. Różni politycy będą próbowali wykorzystać problem szpitala, ponieważ jest to kwestia istotna dla mieszkańców. Aktualna sytuacja jest niepoważna. Zaprasza się nas, radnych, na nieformalne spotkania i mówi nam się, że reprezentuje nas ktoś, kogo ja nie znam. Prowadzone są zakulisowe działania. Proszę sobie jednak uświadomić, że katastrofa szpitala równa się katastrofie powiatu strzelińskiego.
Po wysłuchaniu powyższej wypowiedzi starosta zwrócił się do radnego Raby:
- To pan niepoważnie podchodził do sprawy. Miał pan wpływ na to, co się działo w poprzednich latach w SCM i pan tę sprawę zaniedbał. Nie podjął pan żadnych działań. Gdyby istniała taka formuła, nie udzieliłbym panu absolutorium jako szefowi zgromadzenia wspólników. Teraz jesteśmy w sytuacji zagrożenia. Czuję się zobowiązany do szukania wyjścia z tej sytuacji.
W ripoście radny Raba zapowiedział, że nie pozwoli bezkarnie siebie obrażać i rozważa skierowanie sprawy o pomówienie na drogę sądową.
Następnie Jarosław Sołowiej, prezes SCM, poinformował radnych, że zobowiązania wymagalne spółki spadły z 7 mln zł do 2 mln zł.
- Trwa końcowy etap przygotowywania dokumentów dla urzędu pracy i związków zawodowych dotyczących zwolnień grupowych – mówił Sołowiej. - Procedura negocjacyjna będzie trwała około miesiąca.
Prezes podkreślił, że realizacja programu naprawczego, który w aspektach technicznych zostanie wprowadzony do końca października, jest jedyną możliwą ścieżką do samodzielnego wyjścia z trudnej sytuacji. Jeśli jednak pojawi się lepsza opcja, prezes będzie pierwszym, który taką poprze.
Radna Magdalena Krupa zapytała o ilość planowanych zwolnień w szpitalu. Sołowiej przyznał, że ta liczba jest bliska 50.
Z kolei radny Raba uzyskał w wyniku zadanego pytania informację, iż od czerwca do 24 września z pracy w SCM zrezygnowało już 18 osób. Zwrócił także uwagę, że w grudniu lub w styczniu może dojść do rozpisania przez NFZ konkursów i nowego kontraktowania. Zaapelował o powstrzymanie się do tego czasu z nieodwołalnymi decyzjami takimi jak zwolnienia, gdyż sytuacja może się diametralnie zmienić, a pracownicy okażą się nie do odzyskania.Komentarze   

mieszkaniec Permalink26 +7 mieszkaniec
do meteora
Zastanów się co ty bredzisz człowieku. Obecna ekipa nawet nie miała pojęcia, że ich podwładny złożył wniosek o upadłość szpitala. Gdybyś miał takiego podwładnego we własnej firmie to byś go bez chwili zastanowienia wywalił. Rozumiem, że oczekiwałeś, że obecna ekipa przez rok zrobi z tej zadłużonej placówki Leśną Górę. Uważam też, że za obecną sytuację szpitala odpowiadają wszystkie poprzedni władze powiatu. Nie bronię Sołowieja bo on też miał okazję aby pokazać konkretną przyszłość dla szpitala i zgodzę się że mu się nie udało. Gwoździem do trumny dla naszego szpitala były nieodpowiedzialne decyzje Pana Kurowskiego. Raba jest współodpowiedzialny za to, że jego ludzie wiele lat temu jak była szansa, odmówili współpracy Prezesowi Nowakowi, który miał plan na ten szpital. Jako jedyny miał konkretne rozwiązania. Widocznie dla naszych włodarzy ważniejsze było aby placówka funkcjonowała na zasadzie "jakoś to będzie". Druga sprawa. Nikt nie podjął się we właściwym czasie rozmów o połączeniu z innym szpitalem co uczyniło wiele innych placówek z różnym skutkiem. U nas ważniejsze okazało się dbanie o stołki lokalnych działaczy. Teraz za wiele lat błędnych decyzji zapłacą mieszkańcy. Pan Raba i jego ludzie wiedzą, że temat szpitala będzie brany pod uwagę w najbliższych wyborach a mieszkańcy swoim głosem wydadzą ocenę rządom jego partii. Pani Ania nie dostanie się do parlamentu. Jak PIS wygra wybory podziękują jej w Urzędzie Pracy. Pan Raba przestanie być Dyrektorem Pogotowia. Mają poważnie obawy co do swojej przyszłości bo oni potrafią jedynie dyrektorować. Nie jestem zwolennikiem PIS ale Pan Augustyn nie tylko obiecuje ale równocześnie działa. Dlatego nie obawiam się ich rządów. Bardziej się obawiam kolejnych lat pustych deklaracji ze strony PO. Gdzie w sprawie szpitala był Pan Raba, Pani Horodyska i Pani Mańkowska? Dlatego im podziękuję.
2015-10-12 07:43 Cytować Zgłoś administratorowi
meteor Permalink25 -7 meteor
RE: - Kim jest ten pan? - pytał radny Raba
Cytuję mieszkaniec:
Błagam nie róbcie z byłego Prezesa męczennika. To człowiek, który nie wykazał się żadną zdolnością do zarządzania tego typu placówką. Nie wierzę też, że o jego planach dotyczących upadłości nie wiedział Pan Raba, który go namaścił na Prezesa. Pamiętacie konkurs, który ogłosił na Prezesa SCM? Tylko Kurowski spełniał warunki. Przecież to działanie celowe. Dlatego Pan Raba poprzez nieodpowiedzialne decyzje personalne jest współwinny sytuacji w szpitalu. Obwiniam go również za to, że jego ludzie i on sam przez wiele lat zaniechali działań, które mogłyby teraz być efektywne. Jaki plan miał Kurowski? Zadłużył szpital licząc, że NFZ zwiększy jego kontrakt. Cały czas wpajał ludziom kłamliwe teorie na temat przyszłych dochodów szpitala. Zadłużył się na remont. Owszem szpital wymagał remontu ale nie w momencie niepewnej sytuacji co do jego przyszłości. Mam nadzieję, że obecny Prezes ujawni ludziom prawdę o Panu Kurowskim. Jakie pensje przyznał tym najlepszym fachowcom z Wrocławia a jakie swoim ludziom w biurze. O ile podniósł zatrudnienie w administracji? Wierzcie ale te dane są przerażające. Pan Kurowski pokazał już w wodociągach jakie ma podejście do swoich przełożonych i to samo zrobił w szpitalu. Jak dziecko. Oby na złość swoim przeciwnikom politycznym. Zapomniał o jednym, że szpital służy mieszkańcom a nie jest obiektem do jego rozgrywek politycznych. Ani on ani Pan Raba nie potrafią przyjąć do wiadomości, że większość ludzi ich już nie chce. A w historii naszego miasta zapiszą się jako sprawcy zamknięcia szpitala , który służył mieszkańcom od ponad 85 lat. Mam nadzieję, że za to odpowiedzą.

Co ty bredzisz??? Sołowiej był prezesem szpitala przed Kurowskim i co takiego zrobił??? No wymień??? To co mówisz o pokazywaniu to trzeba było zrobić w grudniu - styczniu po przejęciu władzy, a teraz jak minął rok od wyborów to sobie możesz pokazywać Małego Johna - obecna ekipa rządzi rok i co pokazała??? Wzięli za to odpowiedzialność.
2015-10-09 07:53 Cytować Zgłoś administratorowi
mieszkaniec Permalink24 +13 mieszkaniec
RE: - Kim jest ten pan? - pytał radny Raba
Błagam nie róbcie z byłego Prezesa męczennika. To człowiek, który nie wykazał się żadną zdolnością do zarządzania tego typu placówką. Nie wierzę też, że o jego planach dotyczących upadłości nie wiedział Pan Raba, który go namaścił na Prezesa. Pamiętacie konkurs, który ogłosił na Prezesa SCM? Tylko Kurowski spełniał warunki. Przecież to działanie celowe. Dlatego Pan Raba poprzez nieodpowiedzialne decyzje personalne jest współwinny sytuacji w szpitalu. Obwiniam go również za to, że jego ludzie i on sam przez wiele lat zaniechali działań, które mogłyby teraz być efektywne. Jaki plan miał Kurowski? Zadłużył szpital licząc, że NFZ zwiększy jego kontrakt. Cały czas wpajał ludziom kłamliwe teorie na temat przyszłych dochodów szpitala. Zadłużył się na remont. Owszem szpital wymagał remontu ale nie w momencie niepewnej sytuacji co do jego przyszłości. Mam nadzieję, że obecny Prezes ujawni ludziom prawdę o Panu Kurowskim. Jakie pensje przyznał tym najlepszym fachowcom z Wrocławia a jakie swoim ludziom w biurze. O ile podniósł zatrudnienie w administracji? Wierzcie ale te dane są przerażające. Pan Kurowski pokazał już w wodociągach jakie ma podejście do swoich przełożonych i to samo zrobił w szpitalu. Jak dziecko. Oby na złość swoim przeciwnikom politycznym. Zapomniał o jednym, że szpital służy mieszkańcom a nie jest obiektem do jego rozgrywek politycznych. Ani on ani Pan Raba nie potrafią przyjąć do wiadomości, że większość ludzi ich już nie chce. A w historii naszego miasta zapiszą się jako sprawcy zamknięcia szpitala , który służył mieszkańcom od ponad 85 lat. Mam nadzieję, że za to odpowiedzą.
2015-10-09 07:44 Cytować Zgłoś administratorowi
obserwator Permalink23 -4 obserwator
RE: - Kim jest ten pan? - pytał radny Raba
Cytuję skazany na strzelin:
Cytuję savio:
Cytuję UFKA:
Nie rozumiem dlaczego P. Raba straszy pozwem sądowym a nie zastanowi się ,że sam doprowadził do obecnej sytuacji! Był starostą, był posłem i niedostrzega swojej winy.P.Kurowski. Horodyski byli w radzie szpitala i co zrobili? Teraz PO i Raba popiera Hoodyską na posła RP!

Pytasz co zrobili? Wyremontowali część szpitala, wyremontowali przychodnię. Założyli solary co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Ściągnęli doskonałych ginekologów przez co nasza placówka była w czołówce porodówek obleganych na dolnym śląsku. Wymienili windy (załatwili dofinansowanie z PFRON). Kto tyle zrobił od 1945 roku w szpitalu? A kłopoty z płatnościami zaczęły się od nastania nowego zarządu. No co oni zrobili? Już nawet załoga szpital widzi różnice i tęskni za Kurowskim. Trzeba było zobaczyć wczorajsze spotkanie radnych, zarządu i załogi. A odpowiedzialność polityczną ponosi też według mnie pani Dorotka - jej radni są w koalicji i szychy z lewicy w radzie nadzorczej. Wskaż jakieś osiągnięcia tego zarządu - nawet dyrektora pzd nie potrafią wyłonić. Potrzebują zewnętrznej firmy.

Zapomniałeś,pewnie przez roztargnienie napisać,że jeszcze po drodze pan Kurowski w pośpiechu ,bez zgody starosty wystąpił z wnioskiem o ogłoszenie upadłości czyli bankructwa szpitala.Taki drobny szczególik,z historii najnowszej.

On ponosił odpowiedzialnoś prawną nie starosta. Z tego co się teraz dzieje wnioskuję, że dobrze zrobił.
2015-10-08 17:38 Cytować Zgłoś administratorowi
skazany na strzelin Permalink22 +12 skazany na strzelin
RE: - Kim jest ten pan? - pytał radny Raba
Cytuję savio:
Cytuję UFKA:
Nie rozumiem dlaczego P. Raba straszy pozwem sądowym a nie zastanowi się ,że sam doprowadził do obecnej sytuacji! Był starostą, był posłem i niedostrzega swojej winy.P.Kurowski. Horodyski byli w radzie szpitala i co zrobili? Teraz PO i Raba popiera Hoodyską na posła RP!

Pytasz co zrobili? Wyremontowali część szpitala, wyremontowali przychodnię. Założyli solary co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Ściągnęli doskonałych ginekologów przez co nasza placówka była w czołówce porodówek obleganych na dolnym śląsku. Wymienili windy (załatwili dofinansowanie z PFRON). Kto tyle zrobił od 1945 roku w szpitalu? A kłopoty z płatnościami zaczęły się od nastania nowego zarządu. No co oni zrobili? Już nawet załoga szpital widzi różnice i tęskni za Kurowskim. Trzeba było zobaczyć wczorajsze spotkanie radnych, zarządu i załogi. A odpowiedzialność polityczną ponosi też według mnie pani Dorotka - jej radni są w koalicji i szychy z lewicy w radzie nadzorczej. Wskaż jakieś osiągnięcia tego zarządu - nawet dyrektora pzd nie potrafią wyłonić. Potrzebują zewnętrznej firmy.

Zapomniałeś,pewnie przez roztargnienie napisać,że jeszcze po drodze pan Kurowski w pośpiechu ,bez zgody starosty wystąpił z wnioskiem o ogłoszenie upadłości czyli bankructwa szpitala.Taki drobny szczególik,z historii najnowszej.
2015-10-08 15:48 Cytować Zgłoś administratorowi
savio Permalink21 -9 savio
RE: - Kim jest ten pan? - pytał radny Raba
Cytuję UFKA:
Nie rozumiem dlaczego P. Raba straszy pozwem sądowym a nie zastanowi się ,że sam doprowadził do obecnej sytuacji! Był starostą, był posłem i niedostrzega swojej winy.P.Kurowski. Horodyski byli w radzie szpitala i co zrobili? Teraz PO i Raba popiera Hoodyską na posła RP!

Pytasz co zrobili? Wyremontowali część szpitala, wyremontowali przychodnię. Założyli solary co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Ściągnęli doskonałych ginekologów przez co nasza placówka była w czołówce porodówek obleganych na dolnym śląsku. Wymienili windy (załatwili dofinansowanie z PFRON). Kto tyle zrobił od 1945 roku w szpitalu? A kłopoty z płatnościami zaczęły się od nastania nowego zarządu. No co oni zrobili? Już nawet załoga szpital widzi różnice i tęskni za Kurowskim. Trzeba było zobaczyć wczorajsze spotkanie radnych, zarządu i załogi. A odpowiedzialność polityczną ponosi też według mnie pani Dorotka - jej radni są w koalicji i szychy z lewicy w radzie nadzorczej. Wskaż jakieś osiągnięcia tego zarządu - nawet dyrektora pzd nie potrafią wyłonić. Potrzebują zewnętrznej firmy.
2015-10-08 15:08 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink20 +8 spajker
RE: - Kim jest ten pan? - pytał radny Raba
Cytuję obserwator:
Cytuję spajker:
[quote name="gość"]"Głos w dyskusji zabrał radny Raba:
....Aktualna sytuacja jest niepoważna. (....)Proszę sobie jednak uświadomić, że katastrofa szpitala równa się katastrofie powiatu strzelińskiego....."


o sympatie do raby nie trzeba mnie podejrzewać. mam sympatię do obiektywizmu. przy wszystkich pomyjach wylanych na ostatni zarząd ( teraz jest likwidator a nie zarząd) zauważam że zarząd potrafił odessać z ue kilka milionów złotych na remont. zauważam że ci którzy teraz krytykują ostatni zarząd pchali się przed obiektywy podczas przecinania wstęgi. zauważam że ostatni zarząd zatrudnił 40 nowych osób a likwidator je teraz zwalnia. pielęgniarki pluły na ostatni zarząd i domagały się podwojenia wynagrodzeń sądząc że zarząd ukrywa miliony pod dywanem a teraz pielęgniarki dostaną zwolnienia zamiast podwyżek. ostatni zarząd chciał rozwijać szpital i swoje fantazje ekonomiczne a obecny likwidator zmierza do tego aby został w szpitalu on i portier. do oceny szpitala dobrze jest mieć dystans , perspektywę i ostrożność w ocenie działań uzdrawiaczy szpitala.

pytanie - kiedy szpital będzie się bilansował samodzielnie?
odpowiedź - od 2016 roku.
pytanie - czy do tego trzeba zwolnić 40 osób?
odpowiedź - tak
pytanie- skoro po zwolnieniu 40 osób szpital będzie się bilansował to po co przekazywać mienie powiatu szpitalowi na borowskiej? pytanie - czy gdyby Kurowski dostał 600 zł w styczniu potrzeba by ogłaszać upadłość? Dlaczego Kurowski nie dostał, a nowy prezes tak?

znam odpowiedź ale redakcja jej nie przepuści bo musiała by ona brzmieć " jedna x jest wydajna ale niepożądana a inna x nie jest wydajna ale chwilowo pożądana" wiara w uzdrowicielskie działania szpitala na borowskiej to tyle co wiara w kononowicza kaszpirowskiego wróżbitę macieja albo innego głodnego łatwego zysku gwałciciela.
2015-10-08 13:27 Cytować Zgłoś administratorowi
obserwator Permalink19 +1 obserwator
RE: - Kim jest ten pan? - pytał radny Raba
Cytuję spajker:
[quote name="gość"]"Głos w dyskusji zabrał radny Raba:
....Aktualna sytuacja jest niepoważna. (....)Proszę sobie jednak uświadomić, że katastrofa szpitala równa się katastrofie powiatu strzelińskiego....."


o sympatie do raby nie trzeba mnie podejrzewać. mam sympatię do obiektywizmu. przy wszystkich pomyjach wylanych na ostatni zarząd ( teraz jest likwidator a nie zarząd) zauważam że zarząd potrafił odessać z ue kilka milionów złotych na remont. zauważam że ci którzy teraz krytykują ostatni zarząd pchali się przed obiektywy podczas przecinania wstęgi. zauważam że ostatni zarząd zatrudnił 40 nowych osób a likwidator je teraz zwalnia. pielęgniarki pluły na ostatni zarząd i domagały się podwojenia wynagrodzeń sądząc że zarząd ukrywa miliony pod dywanem a teraz pielęgniarki dostaną zwolnienia zamiast podwyżek. ostatni zarząd chciał rozwijać szpital i swoje fantazje ekonomiczne a obecny likwidator zmierza do tego aby został w szpitalu on i portier. do oceny szpitala dobrze jest mieć dystans , perspektywę i ostrożność w ocenie działań uzdrawiaczy szpitala.

pytanie - kiedy szpital będzie się bilansował samodzielnie?
odpowiedź - od 2016 roku.
pytanie - czy do tego trzeba zwolnić 40 osób?
odpowiedź - tak
pytanie- skoro po zwolnieniu 40 osób szpital będzie się bilansował to po co przekazywać mienie powiatu szpitalowi na borowskiej? pytanie - czy gdyby Kurowski dostał 600 zł w styczniu potrzeba by ogłaszać upadłość? Dlaczego Kurowski nie dostał, a nowy prezes tak?
2015-10-08 12:59 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink18 +6 spajker
RE: - Kim jest ten pan? - pytał radny Raba
Cytuję gość:
"Głos w dyskusji zabrał radny Raba:
....Aktualna sytuacja jest niepoważna. (....)Proszę sobie jednak uświadomić, że katastrofa szpitala równa się katastrofie powiatu strzelińskiego....."

Panie Raba, aktualna sytuacja jest bardzo poważna, a katastrofa tego szpitala jest w dużej mierze zasługą Pana i tych wszystkich namiestników nominowanych przez Pana do zarządzania dobrem i majątkiem powiatu. Ludzi bez przygotowania, wiedzy i odpowiedzialności za sprawy publiczne.Tylko pogratulować "sukcesów" i bankructwa powiatu. A wysoka popularność PiSu w tym powiecie jest efektem Pańskich działań. Jedynie można waszej ekipie pogratulować zadbania o własne sprawy i własny majątek.

o sympatie do raby nie trzeba mnie podejrzewać. mam sympatię do obiektywizmu. przy wszystkich pomyjach wylanych na ostatni zarząd ( teraz jest likwidator a nie zarząd) zauważam że zarząd potrafił odessać z ue kilka milionów złotych na remont. zauważam że ci którzy teraz krytykują ostatni zarząd pchali się przed obiektywy podczas przecinania wstęgi. zauważam że ostatni zarząd zatrudnił 40 nowych osób a likwidator je teraz zwalnia. pielęgniarki pluły na ostatni zarząd i domagały się podwojenia wynagrodzeń sądząc że zarząd ukrywa miliony pod dywanem a teraz pielęgniarki dostaną zwolnienia zamiast podwyżek. ostatni zarząd chciał rozwijać szpital i swoje fantazje ekonomiczne a obecny likwidator zmierza do tego aby został w szpitalu on i portier. do oceny szpitala dobrze jest mieć dystans , perspektywę i ostrożność w ocenie działań uzdrawiaczy szpitala.
2015-10-08 11:06 Cytować Zgłoś administratorowi
emigranzewschodu Permalink17 +1 emigranzewschodu
Augustyn jest ok
Cytuję Jutro:
Nie łudźcie się, źe z tego co mówi Pan Augustyn cokolwiek wyjdzie. Jego obietnice są warte tyle co Obietnicepana Razy sprzed paru lat. Niestety chodzi tylko o nasze głosy. A z samego pomysłu nic nie wyjdzie

Pewnie zaangażował cały Uniwersytet Medyczny, żeby ludzi w Strzelinie w konia robić. :). Gdyby miał taką moc to choćby z tego powodu bym na Niego głosował. :). A tak poważnie. Daj szanse a po fakcie oceniaj panie kolego Raby
2015-10-08 07:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.