Wicestarosta Aleksander ZiółkowskiWojewoda opublikował wstępną listę remontów dróg, które mogą dostać dofinansowanie. Są wśród nich dwa projekty zgłoszone przez powiat strzeliński. Czy jest szansa, że wiosną ruszą prace?
Jeszcze w ubiegłym miesiącu powiat strzeliński złożył w urzędzie wojewódzkim dwa wnioski o dofinansowanie remontów dróg. Pierwszy miał być wspólnym przedsięwzięciem gmin Strzelin i Borów, drugi dotyczył drogi w gminie Wiązów. W obu projektach wystąpiono o dofinansowanie w wysokości 50% planowanych kosztów, natomiast powiat i samorządy gminne zadeklarowały dołożyć po 25% potrzebnych środków.
- Środki, o które ubiegamy się mają pochodzić z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w latach 2016/19 i przeznaczono na ten cel ok. 55 mln zł. Oba wnioski przeszły pomyślnie weryfikację pod względem formalnym i znalazły się odpowiednio na 18. i 31. pozycji w rankingu. Moim zdaniem pierwszy projekt ma duże szanse na otrzymanie dofinansowania – poinformował nas wicestarosta Aleksander Ziółkowski. Remont drogi od Strzelina do Zielenic to planowany wydatek ok. 1,4 mln zł, a w przypadku gminy Wiązów – ok. 215 tys. zł.
Stosunkowo niska pozycja obu projektów na wstępnej liście rankingowej to efekt m.in. tego, że w obu przypadkach będzie to remont a nie inwestycja drogowa. – Spodziewamy się ostatecznej decyzji o przyznaniu środków w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jeżeli otrzymamy dofinansowanie, to najszybciej jak to będzie możliwe ogłosimy przetarg na wykonanie remontów. Tak, żeby prace mogły ruszyć wczesną wiosną – zadeklarował wicestarosta.
Jak tylko wojewoda opublikuje ostateczny ranking projektów, które zyskają dofinansowanie, poinformujemy, czy na liście są wnioski złożone przez powiat strzeliński.
Komentarze   

pawi Permalink3 0 pawi
RE: W puli jest 55 mln zł
co wy od niego chcecie przecież to człowiek sukcesu,
2016-01-05 00:16 Cytować Zgłoś administratorowi
obserwator Permalink2 +4 obserwator
RE: W puli jest 55 mln zł
Zamiast o drodze niech powie o tym jak nie przeszedł budżet.
2016-01-01 19:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Uwaga Permalink1 +15 Uwaga
RE: W puli jest 55 mln zł
Na terenie gminy Borów to sobie LEPIEJ wyremontujcie drogę powiatową biegnącą z Borowa przez Brzozę, Brzezicę do drogi wojewódzkiej nr 346, bo nie da się "po tym" przejechać nawet na dwójce. Inną drogą o wiele bardziej zniszczoną i nie posiadającą oznakowania pionowego (czego dowodzi ostatni wypadek, który miał tam miejsce) jest droga z Piotrkowa Borowskiego do Tyńca nad Ślęzą (biegnącą dalej do Jordanowa- do krajowej 8). Ciekawe, kto dojeżdża codziennie z Zielenic do Starostwa..., że akurat tak wytypowano, a nie inaczej? Dobrze, a nawet bardzo dobrze, że coś w końcu próbuje się robić z drogami powiatowymi. W mojej ocenie jednak, stan nawierzchni drogi łączącej Strzelin z Zielenicami jest "zadowalający", czego nie można powiedzieć o tamtych szlakach.
2015-12-29 19:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.