Wracamy do tematu niebezpiecznej drogi do szkoły, którą pokonują uczniowie nowego osiedla w Przewornie przy ul. Ziębckiej. Dzieci niejednokrotnie muszą uciekać do przydrożnego rowu, aby uniknąć potrącenia przez pędzący z nadmierną prędkością samochód. Problem mogłoby  rozwiązać ustawienie przystanku autobusowego  przy skrzyżowaniu ulic Spokojnej i Ziębickiej.

W lutym 2021 roku mieszkańcy Przeworna zwrócili się w tej sprawie do władz gminy. Czas mija, a sprawa nadal jest niezałatwiona. Obecnie jest remontowana ul. Okrężna i Ziębicka, m.in. powstaje nowy chodnik. Jest więc okazja, aby bez dużego nakładu prac i środków utworzyć we wspomnianym miejscu przystanek dla autobusu szkolnego. Przypomnijmy, temat ten poruszono na spotkaniu (31 sierpnia br.) władz gminy Przeworno, sołtysów i radnych ze starostą strzelińskim oraz dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie. Problem naświetlił wówczas obecny na spotkaniu dziennikarz Słowa. Pytał samorządowców, czy przy okazji remontu ul. Ziębickiej nie można w końcu zakończyć gehenny dzieci i ich rodziców. Od tego czasu mija ponad 2 tygodnie, a konkretnej odpowiedzi nadal brak. W związku z tym zwróciliśmy się w miniony piątek, 16 września, do wójta gminy Przeworno Andrzeja Łuczaka, co zamierza z tym problemem zrobić. Przypomnijmy, podczas wspomnianego spotkania szef gminy zadeklarował, że dopilnuje sprawy, aby była załatwiona zgodnie z wolą mieszkańców. - W tej chwili  jest budowany chodnik – mówi wójt. - Gdy zostanie już zrobiony, zakupimy na koszt gminy tablicę informującą o przystanku autobusu szkolnego i zostanie zamontowana. Miejscem do spokojnego wysiadania i wsiadania będzie nowo powstały chodnik. Uzyskaliśmy już wymagane do tego pozwolenie.
Na ten temat pisaliśmy w 37 (1125) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

O co pytasz? Permalink2 +1 O co pytasz?
RE: Kiedy zakończy się gehenna dzieci i ich rodziców?
Cytuję Jarek Łupież:
Ile dzieci tam wsiada ?

Jakie są koszty ustawienia jednego znaku drogowego, a ile kosztuje choćby jedno życie dziecka?
2022-10-04 23:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Jarek Łupież Permalink1 -2 Jarek Łupież
RE: Kiedy zakończy się gehenna dzieci i ich rodziców?
Ile dzieci tam wsiada ?
2022-10-04 12:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.