Obecnie przy ul. Ziębickiej jest budowany chodnik. Gdy zostanie już zrobiony, gmina ma kupić tablicę informującą o przystanku autobusu szkolnego, która będzie zamontowana przy skrzyżowaniu ulic Spokojnej i Ziębickiej
Wracamy do tematu niebezpiecznej drogi do szkoły, którą pokonują uczniowie nowego osiedla w Przewornie przy ul. Ziębckiej. Dzieci niejednokrotnie muszą uciekać do przydrożnego rowu, aby uniknąć potrącenia przez pędzący z nadmierną prędkością samochód. Problem mogłoby  rozwiązać ustawienie przystanku autobusowego  przy skrzyżowaniu ulic Spokojnej i Ziębickiej.

W lutym 2021 roku mieszkańcy Przeworna zwrócili się w tej sprawie do władz gminy. Czas mija, a sprawa nadal jest niezałatwiona. Obecnie jest remontowana ul. Okrężna i Ziębicka, m.in. powstaje nowy chodnik. Jest więc okazja, aby bez dużego nakładu prac i środków utworzyć we wspomnianym miejscu przystanek dla autobusu szkolnego. Przypomnijmy, temat ten poruszono na spotkaniu (31 sierpnia br.) władz gminy Przeworno, sołtysów i radnych ze starostą strzelińskim oraz dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie. Problem naświetlił wówczas obecny na spotkaniu dziennikarz Słowa. Pytał samorządowców, czy przy okazji remontu ul. Ziębickiej nie można w końcu zakończyć gehenny dzieci i ich rodziców. Od tego czasu mija ponad 2 tygodnie, a konkretnej odpowiedzi nadal brak. W związku z tym zwróciliśmy się w miniony piątek, 16 września, do wójta gminy Przeworno Andrzeja Łuczaka, co zamierza z tym problemem zrobić. Przypomnijmy, podczas wspomnianego spotkania szef gminy zadeklarował, że dopilnuje sprawy, aby była załatwiona zgodnie z wolą mieszkańców. - W tej chwili  jest budowany chodnik – mówi wójt. - Gdy zostanie już zrobiony, zakupimy na koszt gminy tablicę informującą o przystanku autobusu szkolnego i zostanie zamontowana. Miejscem do spokojnego wysiadania i wsiadania będzie nowo powstały chodnik. Uzyskaliśmy już wymagane do tego pozwolenie.
Na ten temat pisaliśmy w 37 (1125) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
O co pytasz?
RE: Kiedy zakończy się gehenna dzieci i ich rodziców?
Jarek Łupież powiedziała :
Ile dzieci tam wsiada ?
Jakie są koszty ustawienia jednego znaku drogowego, a ile kosztuje choćby jedno życie dziecka?

0
Gravatar
Jarek Łupież
RE: Kiedy zakończy się gehenna dzieci i ich rodziców?
Ile dzieci tam wsiada ?
0

Przeczytaj także