Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wielkie emocje, radość i gorący doping. Tak było podczas ostatnich skoków narciarskich w Willingen, gdzie trybuny zapełnił biało-czerwony tłum kibiców z powiatu strzelińskiego. Jak wspominają kolejny wyjazd na niemiecki konkurs?
Skoki narciarskie w Willingen, które trwały od piątku do niedzieli, 15-17 lutego br., to trzydniowe święto dla wszystkich kibiców. Wraz z grupą znajomych uczestniczył w nich strzelinianin Mariusz Mazurek. Wyjazd do Willingen planowali już dużo wcześniej. Bilety na tę imprezę kupili na początku grudnia 2018 r. Ze względu na duże zainteresowanie tym wydarzeniem, kupienie biletów w późniejszym czasie jest prawie niemożliwe.
Jak opowiedział nasz rozmówca, do Niemiec wyruszyli już w czwartek, 14 lutego. W piątek zaczynał się tam konkurs drużynowy, w którym sukces odniosła polska drużyna. W tym roku towarzyszyli mu znajomi ze Strzelina i okolic (Bierzyna, Grzegorzowa i Księginic Wielkich).Każdego roku niemieccy kibice i organizatorzy bardzo mile witają Polaków na zawodach
- Każdego roku jest nas coraz więcej i każdy wraca tutaj z miłą chęcią. Nieprzerwanie, od 12 lat jesteśmy obecni na zawodach, które odbywają się w Willingen. Mieliśmy okazję oglądać tutaj skoki Adama Małysza. Jest to jedna z większych imprez, które odbywają się w ciągu roku w tej okolicy. Zaledwie 15 km od Willingen, w miejscowości Oberschledorn, mieszka nasza rodzina, u której się zatrzymujemy – powiedział Mariusz Mazurek.
Według niego, każdy, kto był w Willingen, może potwierdzić, że łatwo poczuć się tam jak w Polsce. Prawie cały obszar skoczni jest zapełniony przez polskich kibiców. Każdego roku przyjeżdża ich do Willingen bardzo dużo i z roku na rok jest coraz więcej.
- Gdy skacze polski skoczek, cała skocznia robi się biało-czerwona z polskich flag i rozbrzmiewa tysiącami głosów. Najwspanialszym uczuciem, jakiego można tutaj doznać, jest usłyszeć polski hymn na niemieckiej ziemi. Mieliśmy okazję usłyszeć go w tym roku w piątek podczas wygranego przez naszych skoczków konkursu drużynowego –dodał.
Wspomniał, że każdego roku niemieccy kibice i organizatorzy bardzo mile witają Polaków na zawodach i bawią się razem z nimi. Również polscy skoczkowie cieszą się tam dużym uznaniem. Dzięki wyróżniającemu się ubiorowi, grupę strzelińskich kibiców wielokrotnie można było zobaczyć w telewizji podczas nadawanej transmisji skoków oraz w wydaniu „Faktów”. - Na skoczni panuje niesamowita atmosfera. Za rok na pewno też tutaj będziemy – podsumował strzelinianin.

Komentarze   

Chris Permalink1 0 Chris
RE: Kibicują w Willingen już od 12 lat
Super. Pozdrowienia dla Jarka:)
2019-03-08 09:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz