ZNAJDŹ NA STRONIE

Zamiast esemesować, można porozmawiać. Oby jak najczęściej. Foto. GBP Borów
Jest takie powiedzenie, że „nie nos jest dla tabakiery, ale tabakiera dla nosa”. Wyjaśnijmy młodszym Czytelnikom, że zażywanie tabaki, czyli wciąganie nosem sproszkowanego tytoniu, było bardzo popularne w czasach Polski szlacheckiej. Współcześnie tabakę zażywa się praktycznie tylko na Kaszubach, i na Śląsku. W przytoczonej myśli chodzi o to, żeby nie podporządkowywać swojego życia przedmiotom.
Obecnie taką tabakierą, której często podporządkowujemy swoje życie, stała się technologia. Niezaprzeczalne korzyści, jakie daje nam na co dzień korzystanie z internetu, wysyłanie i odbieranie SMS-ów, wiążą się z negatywnym oddziaływaniem na nas. Chodzi nam o to, że coraz rzadziej rozmawiamy ze sobą. Coraz częściej SMS, czasami tylko z emotkami, zastępuje nam rozmowę telefoniczną… nie mówiąc już o rozmowie twarzą-w-twarz.
Borowska biblioteka organizuje spotkania, na których rozmawia się i to nie koniecznie o książkach. - Nasze spotkania organizowane są w ramach projektu „Jak rozmawiać? Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej” – powiedziała Magdalena Krzeszowska, dyrektorka biblioteki w Borowie. Chodzi o wymianę informacji, informowanie kogoś, ale rozmawiając. - ”Dobre rozmowy” to przestrzeń, gdzie człowiek spotyka człowieka i rozmawiają, dlatego cieszy nas to, za każdym razem do biblioteki przychodzi coraz więcej osób. Zapraszam na kolejną „dobrą rozmowę” w sobotę, 11 marca br., do biblioteki w Borowie – podkreśliła nasza rozmówczyni. Dodajmy, że uczestnicy spotkań sami proponują temat rozmowy.
Pomysł na rozmawianie w borowskiej bibliotece jest konsekwencją współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Na ten temat pisaliśmy w 9 (1147) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także