Kto śpiewa, ten dwa razy...
Cel konkursu od trzynastu lat jest jeden, mianowicie propagowanie wśród dzieci i młodzieży oraz wśród dorosłych tradycji śpiewania pieśni i piosenek religijnych, gdyż jak powiedział św. Augustyn- „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.
Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja.
Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
Ks. Krzysztof Romaniuk - proboszcz parafii Prusy, ks. kanonik Antonii Drwiła – proboszcz parafii Dobrzenice, ks. Aleksander Ilnicki – parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie, Ewa Majewska – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Prusach, Wojciech Bochnak - wójt Kondratowic, Maria Karakow- przewodnicząca Rady Gminy Kondratowice i Edyta Kocik.
W kategorii szkół podstawowych jury przyznało następujące miejsca:
I - Aleksandrze Brzuszkiewicz, ze Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej.
II – Zuzannie Kwiędacz, ze Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach.
III - zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie
Wyróżnienia otrzymały:
Maja Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach.
Amelia Charęza, ze Szkoły Podstawowej w Prusach.
Nagrodę specjalną od księdza Krzysztofa Romaniuka otrzymała Michalina Janusz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żelowicach.
W kategorii klas gimnazjalnych:
I - Zuzanna Charęza, SP nr 5 w Strzelinie
II miejsce ex aequo – Adrian Korzeniowski, z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Strzelinie i zespół w składzie: Zuzanna Ranosz, Izabela Grzegorzek, Theresa von Kap – herr, Paulina Jędrzejewska, Alicja Rostkowska, Adela Rabuszko), z SP w Prusach
III - Nikola Jędrysiak, z SP w Łagiewnikach
Wyróżnienia otrzymali: zespół z SP nr 5 w Strzelinie i Andrzej Micorek z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Strzelinie.
Słowo o konkursie
Ksiądz Krzysztof Romaniuk swoje wyróżnienie przyznał Kindze Cybulskiej ze Szkoły Podstawowej w Prusach. Na zakończenie zmagań konkursowych zwrócił się do uczestników, opiekunów i organizatorów konkursu, mówiąc: - Mam nadzieję, że Konkurs Piosenki Religijnej w Prusach będzie kontynuowany. Następuje tutaj piękna integracja młodzieży z różnych szkół i różnych środowisk. Jestem pod wielkim wrażeniem talentów, którymi Bóg obdarzył tu występujących. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali młodzież do konkursu, a zwłaszcza wychowawcom z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Strzelinie, że w swojej pracy z młodzieżą dostrzegają potrzebę rozwijania także sfery duchowej swoich podopiecznych.
Konkurs, jak zwykle, przebiegł w sympatycznej atmosferze. Uczestnicy dopisali, organizatorzy się sprawdzili. O komentarz poprosiliśmy także osobę związaną z konkursem od początku jego istnienia oraz jedną z uczestniczek.
Krystyna Bazal: - Nie wyobrażam sobie roku szkolnego bez tego konkursu. Należy go traktować nie tylko jako pole do rywalizacji, ale przede wszystkim jako spotkanie osób, które mają wspólną pasję- śpiewanie. To także okazja do wspólnej zabawy i rozmów. Niektórzy uczestnicy spotykają się, by śpiewać Panu nie pierwszy raz. Byli tu jako uczniowie szkoły podstawowej, następnie jako gimnazjaliści, a na koniec przybyli tu już jako uczniowie szkół średnich. Wszystkie występy dostarczają mnie, jurorom i słuchaczom wielu wzruszeń, skłaniają do refleksji, pozwalają chociaż na chwileęzatrzymać się w tym ciągłym biegu za czymś. I to jest w tym konkursie najpiękniejsze.
Zuzanna Ranosz – jedna z laureatek konkursu: - Konkurs piosenki religijnej został bardzo dobrze zorganizowany. Jak co roku, poziom wykonywanych utworów był wysoki. Nas zespół zajął drugie miejsce, z którego jesteśmy dumne. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych występów.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu konkursu: księdzu Krzysztofowi Romaniukowi, Henrykowi Muszyńskiemu – radnemu gminy Kondratowice, Wojciechowi Ławniczkowi – właścicielowi piekarni w Kondratowicach, Teresie Bałwako – sołtys sołectwa Prusy, Marianowi Chudzie – GOK w Kondratowicach, Jerzemu Ogonowskiemu - konserwatorowi ze szkoły w Prusach i Marzenie Jędrzejewskiej – nauczycielce ze szkoły w Prusach.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
RE: Kto śpiewa, ten dwa razy...
A proboszcz ze staromiejskiej cały dzień się ogrzewa i śpi