Pięknie miejsca do wypoczynku są u nas, w Polsce

Planując, jeszcze pod koniec roku nasz urlop, nawet nie braliśmy pod uwagę, że 2020 rok, spłata nam i całemu światu, KORONAFIGLA. Żegnaj Chorwacjo, Grecjo, Bułgario i Turcjo, żegnajcie Włochy, Majorki i Seszele. Już od początku marca wiedzieliśmy, a po zamknięciu granic - mieliśmy pewność, że o wyjazdach zagranicznych - możemy sobie tylko pomarzyć. W tym miejscu należy sobie zadać pytanie: czy naprawdę to wielka tragedia? Czy mamy płakać z tego powodu, że w polskim morzu się pozanurzamy i w polskich górach powspinamy? Czy pobyt w domku nad jeziorem (często z prywatną plażą dla zaledwie dwóch, trzech rodzin) - to jakiś dramat? Znajdźmy godzinkę, może dwie i zróbmy sobie listę miejsc w Polsce, w których nie byliśmy jeszcze NIGDY. Jestem pewien, że ta lista wcale nie będzie krótka.
Zdaję sobie sprawę, że piękne foldery nęcą, a żony mówią: „Misiu, cały rok ciężko pracujemy, odkładamy na urlop (albo bierzemy -hehe - pożyczkę), więc dlaczego nie możemy pojechać do Egiptu, Kowalscy byli, bardzo sobie chwalili”. I nagle marzenia legły w gruzach, więc już nigdzie nam się nie chce: „Trudno ,kochanie, zostaniemy w domu, posiedzimy na działce, skoczymy na pół dnia za miasto i jakoś to będzie”. Otóż wcale tak nie musi być. Zabrzmi to nieco patetycznie, ale Polska jest taka piękna, tyle w niej niezwykłych miejsc, gdzie można odpocząć.
Tekst ukazał się w 20 (1009) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także