Ks. Bogusław Konopka otworzył drzwi i tym samym symbolicznie zainaugurował Nadzwyczajny Rok ŚwiętyNieprzychylna aura nie przeszkodziła w celebracji uroczystości. Setki wiernych przyszły, żeby dać wyraz swojej wierze. Od ponad 700 lat Kościół katolicki kultywuje tradycję Roku Świętego. Początkowo celebrowano go co sto lat, by pod koniec XV wieku skrócić czas oczekiwania na kolejny do 25 lat. Natomiast Nadzwyczajny Rok Święty Ojciec Święty ogłasza ze szczególnej i ważnej okazji. Papież Franciszek wyznaczył rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Świętego na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny 2015 roku, przypadającą na 8 grudnia, a zakończenie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (20 listopada) roku następnego. Jednocześnie nazwał ten rok Rokiem Miłosierdzia Bożego. To jest czas miłosierdzia. Ważnym jest, aby wierni świeccy żyli nim i zanieśli je (miłosierdzie – red.) do różnych sfer społecznych. Naprzód! – powiedział papież Franciszek.
Rok Miłosierdzia, rozpoczął się w 50 rocznicę zakończenia Soboru Watykańskiego II, by w ten sposób zachęcić wiernych do kontynuacji zapoczątkowanego tam dzieła.Wierni przeszli przez otwarte chwilę wcześniej drzwi
Symbolicznym rozpoczęciem obchodów każdego Roku Świętego jest otwarcie Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. W tym roku podobnego, symbolicznego zapoczątkowania obchodów dokonał ks. Bogusław Konopka w Bazylice Mniejszej w Ziębicach. W uroczystości uczestniczyło kilkuset wiernych, którzy nie bacząc na porwisty wiatr i niską temperaturę najpierw oczekiwało na otwarcie drzwi, a później z modlitwą na ustach przekroczyło próg świątyni, żeby tym samym uczestniczyć w inauguracji Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także