Trwa remont wiązowskiego rynku. Rozmawiając z mieszkańcami, usłyszeliśmy różne zdania na ten temat. Większość była zadowolona, że miejsce stanie się bardziej atrakcyjne. Inni twierdzili, że remont jest zupełnie niepotrzebny i nie zmieni estetyki rynku. Nie wszyscy zgadzali się też w kwestii ruchu drogowego w centrum miasta. Oto, co powiedzieli.

Urszula Jelonek, Gułów
- Teraz jest duża różnica między tym, jak rynek wyglądał kiedyś, a jak wygląda dzisiaj. Myślę, że będzie bardzo ładnie. Remont był jak najbardziej potrzebny. Często bywam w Wiązowie i z tego co wiem, mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Wcześniej na drodze były straszne wyboje, co wymagało naprawy. Na pewno jest już zrobione coś, co będzie znowu na pokolenia.
Maria Można, Wiązów
Maria Można, Wiązów
- Gdyby w rynku nie było aż tylu samochodów, to wtedy byłoby w miarę. Przerażają mnie. Może ruch drogowy powinien być tutaj zamknięty. Tylko podobno nie ma gdzie zrobić parkingu. Ale na pewno jest duża różnica. Kiedyś to miejsce wyglądało o wiele gorzej. Ławki są potrzebne, tylko w jednym miejscu ustawiono je w stronę ratusza. Powinno być chyba odwrotnie. Ale myślę, że całość będzie wyglądała ładnie.
Janina Bąkowska,  Wiązów
Janina Bąkowska, Wiązów
- Uważam, że po remoncie rRynek na pewno będzie wyglądał lepiej. Dawniej wyglądał okropnie. Kiedy wyremontują ratusz, całkowicie ozdobi wiązowski Rynek. Nie mam zdania na temat parkujących samochodów. Nie przeszkadza mi to. Wydaje mi się, że ławki i fontanna zupełnie zmienią wygląd tego miejsca. Będzie miło tutaj przyjść i zobaczyć coś nowego.
Grażyna Olejnik z córką Martynką, Wyszonowice
Grażyna Olejnik, Wyszonowice
- Rynek wygląda fajnie, coraz lepiej, ale jest trochę za mało miejsc parkingowych. Przede wszystkim jest już równa kostka i nie jedzie się po drodze, która dotąd była w bardzo złym stanie. Dla przechodniów na pewno dobrze, że pojawiły się ławki. Jeśli będę w Wiązowie, sama chętnie z nich skorzystam. Wydaje mi się, że mieszkańcy są zadowoleni z remontu.

Komentarze   

Gosiajuszczyk125@wp. Permalink8 +1 Gosiajuszczyk125@wp.
Basen
Basen jest złym pomysłem, chciałbym aby powstał park z ławkami dla wszystkich. Park prawnie chroniony bez możliwości wycinki drzew. Miejsca dydaktyczne, obserwacyjne dla dzieci, ścieżki rowerowe z drogą prawie naturalną aż do Strzelina. Opisy ptactwa i innych zwierząt po drodze. Natomiast sam basen generuje olbrzymie koszty i dla kogo? 20 osób. Dzięki naturze 2000 każdy mógłby odpocząć od zgiełku dnia.
2020-07-01 21:03 Cytować Zgłoś administratorowi
inwestor Permalink7 0 inwestor
RE: Kiedyś było okropnie, a dziś?
Cytuję romantyk:
Odnowiony rynek i odnawiany ratusz to coś co mieszkańcy od dawna oczekiwali- jak dobrze ,ze znalazły się na to fundusze-bravo decydenci!! Dla dalszego rozwoju i uatrakcyjnienia miasteczka marzyło by się jeszcze : 1. zagospodarowanie młyna miejskiego z adaptacją na przykład na restauracje i hotelik wraz z budową w otoczeniu rzeki alejki z nasadzeniami krzewów i stanowisk z kwiatami. 2. Realizacja ścieżki ekologiczno-spacerowej wzdłuż rzeczki np. od białego mostu do dawnej śluzy witowickiej .3. Zagospodarowanie lub nawet wybudowanie na zgliszczach starego nowego basenu . Te wszystkie projekty mogłyby się przyczynić do większego zainteresowania sie potencjalnych inwestorów i do utworzenia tu jakiegokolwiek zakładu .

Od dawna chciałem zbudować w Wiązowie wielką fabrykę. Brakowało mi tylko tych nasadzeń kwiatów pomiędzy fontanną a ścieżką spacerowo-rowerową. Teraz to mój kolega Elon Musk przerobi Wiązów w Dolinę Krzemową, przedwojenny Centralny Okręg Przemysłowy nie zdążył się rozwinąć bo brakowało nasadzeń kwiatów i ścieżki ekologiczno-spacerowej. Mieszkańcy Wiązowa mają już przemysł, miejsca pracy , dochody, dobrobyt. Zabrakło tyko kwietników z bratkami.
Z kronikarskiego obowiązku dodam że w Strzelinie w czasach PRL1 zawsze na wiosne traawniki obsadzano bratkami. Sadzonkową była cyganka o ksywie wisijajo z racji biustu o pojemności sterowca Zeppelina. Zabrakło bratków i rabatków i w 3,5414zu poszły fabryka mebli kamieniołom cegielnia mleczarnia piekarnia wsk pom tartak wodropol ( czyli czeski libal) w 3,5414 poszedł największy w polsce kombinat rolny. trzeba było uważać na stan rabatek z kwiatami a byłoby dobrze.
te ludziska z world trade center nawet nie miały fontanny i źle skończyli. każdy wąsacz ma swoje pomysły. ten austriacki wąsacz z braunstein też miał swoje pomysły.
2019-05-05 16:08 Cytować Zgłoś administratorowi
obywatel Permalink6 -5 obywatel
RE: Kiedyś było okropnie, a dziś?
My Niemcy cieszymy się bardzo jak Polacy coś nam odbudowują. Jak przyjdziemy po swoje to już będzie gotowe.
2019-05-05 15:20 Cytować Zgłoś administratorowi
romantyk Permalink5 +1 romantyk
turysta
Odnowiony rynek i odnawiany ratusz to coś co mieszkańcy od dawna oczekiwali- jak dobrze ,ze znalazły się na to fundusze-bravo decydenci!! Dla dalszego rozwoju i uatrakcyjnienia miasteczka marzyło by się jeszcze : 1. zagospodarowanie młyna miejskiego z adaptacją na przykład na restauracje i hotelik wraz z budową w otoczeniu rzeki alejki z nasadzeniami krzewów i stanowisk z kwiatami. 2. Realizacja ścieżki ekologiczno-spacerowej wzdłuż rzeczki np. od białego mostu do dawnej śluzy witowickiej .3. Zagospodarowanie lub nawet wybudowanie na zgliszczach starego nowego basenu . Te wszystkie projekty mogłyby się przyczynić do większego zainteresowania sie potencjalnych inwestorów i do utworzenia tu jakiegokolwiek zakładu .
2019-05-05 12:34 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink4 0 cześ
Ludzie i ludziska
a ludzie dalej narzekają, co za barany, ktoś coś remontuje a oni się boczą bo gdzieś na drodze dziura jest - nie od razu Kraków zbudowali!!!!!!
2019-05-05 10:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink3 +4 Gość
A droga w Starym Wiązowie?
Będzie piękny rynek w Wiązowie, to fakt! Koszt upiększenia wielomilionowy, to też fakt! Ale faktem jest też ilość wielkich dziur na drodze w Starym Wiązowie, faktem jest też to, że te dziury są już od kilku lat i nic nie da już jazda slalomem bo i tak w którąś się wpada! Ukraina to mało powiedziane! Wstyd, żeby przez tyle lat się nie dogadać z władzami starostwa i nie naprawić tej drogi ( pan burmistrz był starostą, kiedy te dziury powstawały)!
2019-05-05 06:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Ścieżki Rowerowe Permalink2 +2 Ścieżki Rowerowe
RE: Kiedyś było okropnie, a dziś?
Ścieżki Rowerowe Wiązów zapraszam wszystkich którzy chcieli by w gminie Wiązów zrewitalizowano choć część dróg śródpolnych tak aby można bez obawy, rodzinnie, samotnie gromadą, wybrać się pieszo, biegiem lub rowerem na aktywny wypoczynek na łonie natury.
Jest to inicjatywa oddolna, społeczna, z postawą "błagalną" wobec włodarzy gminy Wiązów aby ta choć wyrównała drogi śródpolne w naszej gminie tak aby nie było to wyzwaniem dla małych dzieci osób starszych tak aby rodziny mogły spędzić razem czas na terenie naszej gminy. Cieszymy się z tego że rynek nam wypiękniał cieszymy się że będzie fontanna. Ale co potem, Obszary Natura 2000 szlak do którego nie można dojechać z wiązowa nie włączając się do ruchu na drodze krajowej 39. Tereny nad rzeką gdzie trawa ma ponad metr wysokości.
To my znamy i wybieramy naszych Radnych, Burmistrza więc kto może niech przekaże to tym których wybraliśmy. Razem wszyscy możemy więcej :) jest nas pół tyśiąca na Facebooku @Ścieżki Rowerowe Wiązów
2019-05-04 22:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Glamur Permalink1 +6 Glamur
RE: Kiedyś było okropnie, a dziś?
Brawo piękny rynek będzie w Wiązowie. Na taki rynek czekałam od zawsze i się w końcu doczekałem.
2019-05-04 18:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.