Remont znaczącego budynku w centrum miasta, wybory sołtysa w jednej z miejscowości, akcja charytatywna i fotowoltaika – te tematy zostały poruszone podczas ostatniej sesji. Pojawiło się także widmo podwyżki. Czy jest ona nieunikniona?
W czwartek, 5 maja, odbyła się XLI sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów, która trwała zaledwie trzydzieści minut. W tym czasie radni zdążyli przyjąć zmiany w budżecie oraz w gminnym programie usuwania azbestu. Jednak nim to nastąpiło burmistrz Jerzy Krochmalny przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności pomiędzy sesjami. Mówił m.in. o gminnych nieruchomościach, które zostały sprzedane w ostatnich miesiącach, o rozbudowie oświetlenia drogowego w Kłosowie, modernizacji świetlicy wiejskiej w Kowalowie, a także doposażeniu placu zabaw w Gułowie (zakup ławek) oraz w Kucharzowicach (karuzela i bujak). Szef gminy zaznaczył, że zostały zakupione materiały do remontu świetlicy wiejskiej w Ośnie za ponad 42 tys. zł. Prace w tym miejscu wykonywać będą fizyczni pracownicy wiązowskiego urzędu.
Burmistrz Krochmalny poinformował także radnych, że gmina Wiązów włączyła się w pomoc Ukraińcom i pozytywnie odpowiedziała na prośbę księdza Andrzeja Mihułki z parafii w Chodorowie w obwodzie lwowskim o przekazanie niezbędnych produktów.
Na ten temat pisaliśmy w 18 (1106) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

cześ Permalink1 0 cześ
RE: Widmo podwyżki...
Ja jeszcze w tym roku nie dostałem podwyżki ale widzę że wszędzie dają to może i ja się doczekam :D
2022-05-24 07:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.